Tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli

eminemelay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
28
0
MRB.BEN HAFTAYA TEDAVİYE İLK ADIMI ATIYORUM.İNŞÇSONU HAYIRLI OLUR.RABBİM YANIMIZDADIR İNŞ.DİYEREKTEN.DOKTORUM YUMURTA REZERVLERİMİN DÜŞÜK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.İLAÇ TDVSİNİN YANI SIRA NASIL BESLENİLMELİKİ REZERVLER ARTSIN.BOL BOL SÜT MÜ İÇMELİ,YUMURTA MI YENMELİ YA DA BOL YEŞİL GIDA MI?DESTEK VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.kaydirigubbakcemile5

tedavinde basarilar canim bende basliyorum tedavime ama bilmiyorum burayi takip edicem bende merak ettim ama simdi
duydugum tek birsey var yanilmiyorsam ananas suyu tutunmaya yardimci oluyormusssss

MRB.BEN HAFTAYA TEDAVİYE İLK ADIMI ATIYORUM.İNŞÇSONU HAYIRLI OLUR.RABBİM YANIMIZDADIR İNŞ.DİYEREKTEN.DOKTORUM YUMURTA REZERVLERİMİN DÜŞÜK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.İLAÇ TDVSİNİN YANI SIRA NASIL BESLENİLMELİKİ REZERVLER ARTSIN.BOL BOL SÜT MÜ İÇMELİ,YUMURTA MI YENMELİ YA DA BOL YEŞİL GIDA MI?DESTEK VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.kaydirigubbakcemile5

canım benimde yumurta rezervlerim düşük ben incir kürünü uyguluyorum belki duymussundur.istersen ibrahim saraçoglu sitesini gir ..tabiki bol bol süt içmek faydalıdır .ayrıca yumurta yemekde..inşallah tedavinde olgun ve kaliteli yumurtalar oluşur.

çok guzel bır baslık olmus. bende duyduklarımı ve uygulamaya calıstıklarımı yazayım
-çok bol su tuketılmesı onerılıyor
-ananas suyu ve kabak c ekırdegı tutunmada faydalıymıs
-sağlıklı beslenmeye ozellıkle meyva tuketımıne onem verılmelıymıs( hergun bır kırmıızı elma çok faydalıymıs)
-haftada bır gun balık tuketımıne dıkkat edılmelı. şimdilik bunlar bıldıklerım

çok guzel bır baslık olmus. bende duyduklarımı ve uygulamaya calıstıklarımı yazayım
-çok bol su tuketılmesı onerılıyor
-ananas suyu ve kabak c ekırdegı tutunmada faydalıymıs
-sağlıklı beslenmeye ozellıkle meyva tuketımıne onem verılmelıymıs( hergun bır kırmıızı elma çok faydalıymıs)
-haftada bır gun balık tuketımıne dıkkat edılmelı. şimdilik bunlar bıldıklerım

ananas suyu değil canım , ananasın kendisini , mümkünse knserve değil de ttaze olarak tüketmen gerekiyor
ananas suyunda ananas aroması ve tatlandırıcıdan başka bir şey yok yerimseniben
ben hemen hergün , günde 2 dilim yedim

kalsiyum , protein , çinko ve lif yönünden zengin besinlerden tüketmelisinz
bol su içmek ve elnizden geldiğince balık yemek ( sardalya fosfor yönünden zengin ve dr.um onu tüketmemi önerdi özellikle hamilelk sürecinde ) öemli tabi
aşırı yağlı , tuzlu , asitli , nişastalı , karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan uzak durmalı
sabıkalı olduğu için maydaoz yemedim ben , ne tedavi sürecnce ne transfer sonrası , halen de ...
bir de patates yemedim .. bir arkadaşım ve annem bir dr.un söylediklerini not almışlar o dr.a göre : maydanoz , nane , patates kru yemişlerin hepsi ( bunlara fındık-fıstık-ceviz ve badem de dahil ) yenmemeliymiş , güya aldığımız hormonlarla farklı tepkimelere felan giriyormuş. ben transferden önce özellikle maydanozu kestim ..
sabah-akşam 1er kaşık yediğim bir karışımda zaten badem-ceviz vardı , yumurta toplamaya kadar yedim , sonra bıraktım .. tedavim süresince kayınvaldemde kaldığım için elimden geldiğince yediğim yemeklerde vardı ise nane-maydanoz-patates-fındık-ceviz yememeye yada az tüketmeye çalıştım ..

ilginize tşk ederim.ama bizim buralarda taze ananas bulunmaz maalesef.:sm_confused:patates neden yenmez ki.dün akşam ve bugün menüde patatesli yemek var.kuruyemişlerden uzak durulmasını da hiç duymamıştım.ben aksine faydası olur diye bala ceviz ekleyip kahvaltıda yemeye başladım.kırmızı elma yerine golden elma olmaz mı?fisfisfisincir kürünü denedim.bir defasında 10-15 incir kullanmak pahalı oluyor.incirin kilosu 12 ytl.1 kilo bir hafta bile gitmiyor.ölçüleri eşit olcak biçimde azaltsak mı?yarım litre yerine 250 lt ve 6-8 incir yapsak olmaz mı acep?:jeyyar:

ayrıca eşler içinde (tabı bızede faydalı) antioksidan içeren yıyecekler. taze fasulye, brokolı, nohut öneriliyor.

doktorum transfer sonrası bol sebze ve meyve tüketmemi önerdi.
ben de mesela normalde ıspanak yemeyen biri olarak ıspanak yedim.süt ve yoğurt tükettim.mandalina portakal günde 1 kere potasyum açısından muz yedim.

canım öncelikle tedavin hayırlı olsun bitanem asitli içecekler kesinlikle yasakdı bol bol sebze ve meyve transferden sonrada bol bol kayısı yedim cnım hem kabızlığı önlüyo en önemli şeyde stresden uzak durmak canım inşallah hamiş haberlerini alırız

ilginize tşk ederim.ama bizim buralarda taze ananas bulunmaz maalesef.:sm_confused:patates neden yenmez ki.dün akşam ve bugün menüde patatesli yemek var.kuruyemişlerden uzak durulmasını da hiç duymamıştım.ben aksine faydası olur diye bala ceviz ekleyip kahvaltıda yemeye başladım.kırmızı elma yerine golden elma olmaz mı?fisfisfisincir kürünü denedim.bir defasında 10-15 incir kullanmak pahalı oluyor.incirin kilosu 12 ytl.1 kilo bir hafta bile gitmiyor.ölçüleri eşit olcak biçimde azaltsak mı?yarım litre yerine 250 lt ve 6-8 incir yapsak olmaz mı acep?:jeyyar:

eminemelay tedavin hayırlı olur inşallah...... incir kürünü bende yapıyorum ben ikinci yirmir gündeyim bende önceleri saraçoglunun tarifindeki gibi 10-15 tane incirle yaptım ama içemedim çoook tatlı oldu şimdi üç bardak suya 9 tane atıyorum suyunu ikiye bölüp sabah akşam içiyorum bende bayramdan sonra tedaviye başlıycam hazırlık yapıyorum birde arkadaşlar bal çörek otu tarçın yapıyor yumurta kalitesi için iyi sonuç aldıklarını söylüyorlar bala alerjim var onuda pekmezle yapıcam birde sitede altarnatif tıp başlıgında gebelik öncesi kürler başlıgı var oraya mutlaka bak çok yardımcı olacaktır sana canım

tedavın hayırlı olsun ınsaah guzel haberlerını alırız bal tarcın corekotu (cekılmıs corekotu)ıncır kurunu mutlaka dene bende 2 5 bardak suya 8 tane atıyorum ınanıyorum ınanarak ıcıyorum.gunde 1 tane elma yemenı tavsıye edıyorum .kuru soganı sumakla karıstır ye .allah emeklerımızı bosa cıkarmasın ınsaah:1rolleyes:

canım öncelikle tedavin hayırlı olsun bitanem asitli içecekler kesinlikle yasakdı bol bol sebze ve meyve transferden sonrada bol bol kayısı yedim cnım hem kabızlığı önlüyo en önemli şeyde stresden uzak durmak canım inşallah hamiş haberlerini alırız

tedavın hayırlı olsun ınsaah guzel haberlerını alırız bal tarcın corekotu (cekılmıs corekotu)ıncır kurunu mutlaka dene bende 2 5 bardak suya 8 tane atıyorum ınanıyorum ınanarak ıcıyorum.gunde 1 tane elma yemenı tavsıye edıyorum .kuru soganı sumakla karıstır ye .allah emeklerımızı bosa cıkarmasın ınsaah:1rolleyes:

kızlar bana yazdıgınızı dusunurek cevap veriyorum çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için çok merak ediyordum baktım yeni konu acacagıma eskısını güncelledim umarım herkese faydalı bilgiler olur opuyorumnanaktan

kizlar benim transferimin oldugu gün yemeyecegim yiycekler arasinda ananasta vardi, cok ilginc simdi siz ananas tutunmaya yardimci oluyor diyorsunuz, ama ben yurt disindayim ve yenilmemesi gereken gidalar arasinda ananas geciyordu, siz bu ananas yenilmesi konusunda nerden bilgi aldiniz '?
doktorun yememi tavsiye ettigi seysler ise domates ve balik ton baligida olabilir

X