proluton depot ıgne kullanan varmı

seherim

MELEKLERİM BENİMLE
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
1.713
11
40
21 haftalık ıkızlerıme hamıleyım doktorum rahım agzını olctu ıyı dedı ama yınede bu haftadan başlayıp 32. haftaya kadar haftada bır kere proluton depot ıgne vurulmamı soyledı erken dogumu onluyormuş tedbır amaclı kullanalım dedı
aranızdan bu ıgneyı kullanan varmı bırde ben bu ıgnenın duşuk tehlıkesınde hamılelıgın başında kullanıldıgını sanıyordum erken dogumu engelledıgını duymamıştım
ıkızlere hamıle olmak cok guzel bır duygu ama rısklerıde ıkı kat malesef

inşallah hamleliğiin geri kalan kısmı da çabucak ve sorunsuz geçer ..
ben de geçen haftadan beri kullanıyorum o iğneyi. proynex çok fazla ağrı-iğne vurulan bölgede kanama- iğne yerlerimin morarıp göçmesi gibi şikayetlerim olunca dr.um verdi ..
iki haftadır kullanıyorum , haftaya ctesi kontrolmüz var ve ben inanıyorum ki Allah izin verirse o iğneyi doğuma kadar kulanıcam sanırım ..

cnm bende kullandım erken dogum engellemek için aynen her hafta ama malesef 30+2 de dünyaya geldiler bebişlerim temmuzda

arkadaşlar internette bir paylaşım sitesinde bir bayan bu ilacın erken dönem kullanılması bebeğin beyninde hasar yapıyor diye yazmış kanıtlanan bir şey yok ama cok canım sıkıldı bende her hafta kullanıyorum :çok üzgünüm:
bu ilacı kullanıpta bebeği özürlü doğan varmı

arkadaşlar internette bir paylaşım sitesinde bir bayan bu ilacın erken dönem kullanılması bebeğin beyninde hasar yapıyor diye yazmış kanıtlanan bir şey yok ama cok canım sıkıldı bende her hafta kullanıyorum :çok üzgünüm:

Ben hala kullanıyorum.İkiz gebeyim..Doktoruma özellıkle sordum hiç bir etkısı yok dedi bebeklerde. Rahimle ilgili bi durum dedi 32 haftadayım. Erken dogumu engelleme gibi bi durumu söz konusuymuş.. Canını sıkma Bende her hafta kullanıyorum. 34 kdrda kullan dedi... Kafanı bunlarla meşgul etme Sevgiler.. a.s.a.s.

Cnm ben bu iğneye 12. haftamda başladım doğuma gittiğim güne kadar haftada 1 kez vurdurdum yani 34. haftaya kadar..çok şükür bebeklerimde bişey yok Allahım esirgesin...ama şunu söylemeliyim ki tek başına erken doğumu geciktiren bir ilaç değil çünkü ben erken doğum yaptım hatta doğuma acil olarak gittiğim günde bu iğneden vurulmuştum...

mrlar bende kullandım hatta ara kanamalarım olmuştu 22 .haftata o zamanda kullandım.doktoru 36 da alırız demişti ben 35 de sancılandım o zamana kadarda vurundum.kormayın.

slm arkadaşlar.bende 12,haftamdayım ve her hafta bu iğneyi vurduruyorum.sürekli kanama ve lekelenmelerim olduğu için.dr um 35,haftaya kadar bu iğneye dvm dedi.yani bebeklerimize herhangi bir zararı yokmuş.içimiz rahat olsun.allahım bebeklerimizi kucaklarımıza almayıda nasib eder inşallah.

Canım mnb. bende 12 haftalık ikizlere hamileyim, sonucum pozitif olduktan sonra her hafta haftada .ir pruloton depot kullanıyorum ve 32.haftaya kadarda kullanıcam. bende dr. sordum hatta iki doktora sordum. Bebek üzerinde hiç bir etkisi yok dedi, sadece biraz kilo yapar sende dedi. Zararı yok yararı var dediler yani.. Hepinize sevgiler..

Merhaba, ben de bu iğneyi ilk 7+5"de 1 hafta arayla üç kez oldum ama içim hiç rahat etmeyerek. Şimdi 18 hf.lık hamileyim ve geçen hafta başı kasık ağrısı şikayetiyle apar topar dr.uma gittim 1 tane daha yaptır hemen dedi ama 1 haftadır uykularım kaçtı ya bebeğime zarar verirse diye. Sizlere bir sorum daha olacak ikili testimin sonucu 8352/1 çıktı, dr. gayet iyi dedi ama benim aklımı şu üçlü test olayı çok kurcalıyor. Kendisine sordum dün bazı dr.lar hala eski yöntemleri kullanıyorlar ikili test üçlüye göre çok daha güvenilir canın para harcamak istiyorsa sen bilirsin dedi. Tecrübeli arkadaşlar yanıtlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler

Ben de pek kilo yaptı diyemem..Hamileliğin başından beri hep yatıyorum.Sadece wc ye kalkıyorum.Sadece 6 buçuk kilo aldım..

ben 5.haftasında yani geçen hafta vurundum bu iğneyi doktor tek seferlik dedi.depo iğne dedi.ama benm kanamam geçti vurulunca.sorsammı doktoruma devam edecekmiyim diye.edecek olsam söylemezmiydi

hamileiğimin başından 35. haftasına kadar proluton depot 500 mg iğne oldum. Hamileliğim sorunlu olduğu için 2 ayı hastanede kalan kısmı evde olacak şekilde sürekli yattım. İğneyi bıraktığım 35. haftada bebeğim gayet sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Hamilelikte kullanımının bir sakıncası yok. Bu konuda doktorunuza güvenin.

[sselam kızlar benimde az bir kanamam olmasına rağmen doktor düzenli bu iğneyi verdi neden verdi anlamadım şu anda 12 haftalık hamileyim zararı var mı acaba çok korkuyorum

Konuyu araştırırken bu topic karşıma çıktı. Eski tarihli ama benim gibi araştırırken okuyanlar falan olursa diye paylaşmak istedim. Çünkü birkaç kişi acaba bebeğe zarar verir mi diye endişelenmiş. Benim oğlum şu an 2 yaşını geçti çok şükür çok sağlıklı akıllı bir çocuk. Oğluma hamileyken kullanmıştım bu iğneyi. Endişe etmeyin bence. Dr unuz verdiyse kullanın. Bir de ing biliyorsanız şu sitede de yapılan deneyler neticesinde bebeğe hiçbir zararının olmadığı kanıtlanmış

Evaluation of the use of Proluton-Depo... [Int J Gynaecol Obstet. 1982] - PubMed - NCBI

hamileiğimin başından 35. haftasına kadar proluton depot 500 mg iğne oldum. Hamileliğim sorunlu olduğu için 2 ayı hastanede kalan kısmı evde olacak şekilde sürekli yattım. İğneyi bıraktığım 35. haftada bebeğim gayet sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Hamilelikte kullanımının bir sakıncası yok. Bu konuda doktorunuza güvenin.

Canim insallah bu mesaji gorursun. Bu prouton depoyu hergun mu oldun? Nasildi uygulama bana anlatirsa cok sevinirim. bende tutunma problemi var. Sanirim gunde iki crinone jel yetmiyor bana. Hangi klinige gittin? Doktorunu tavsiye edermisin bana acele tarafindan.

Merhaba kızlar. Dün tek doz olarak ben de vurundum bu iğneyi. Yapan hemşire iğne içeriği sebebiyle daha sonra yakabilir dedi. Ama dünden beri vurulan taraf çok ağrıyor, hatta gece o tarafa döndükçe uyandım:KK43: baktım morluk falan da yok ama çok ağrıyor. Nasıl geeçirebilirim bunu?

21 haftalık ıkızlerıme hamıleyım doktorum rahım agzını olctu ıyı dedı ama yınede bu haftadan başlayıp 32. haftaya kadar haftada bır kere proluton depot ıgne vurulmamı soyledı erken dogumu onluyormuş tedbır amaclı kullanalım dedı
aranızdan bu ıgneyı kullanan varmı bırde ben bu ıgnenın duşuk tehlıkesınde hamılelıgın başında kullanıldıgını sanıyordum erken dogumu engelledıgını duymamıştım
ıkızlere hamıle olmak cok guzel bır duygu ama rısklerıde ıkı kat malesef

Bende kullaniyorum canim hemde 4.aydan beri cogul gebelikte erken kasilmalari onluyormus.hatta son bir aydir 5 gunde bir vurunuyorum :KK43: onlem amacli vurunmakta fayda var

Merhaba kızlar. Dün tek doz olarak ben de vurundum bu iğneyi. Yapan hemşire iğne içeriği sebebiyle daha sonra yakabilir dedi. Ama dünden beri vurulan taraf çok ağrıyor, hatta gece o tarafa döndükçe uyandım:KK43: baktım morluk falan da yok ama çok ağrıyor. Nasıl geeçirebilirim bunu?

Canim yagli bi igne oldugundan derine vurunulmasi gerekiyormus,doktorum hemsireyi uyar demisti bana.bi de caredi yok maalesef :KK43: vurunduktan sonra beze yapiyor ve bir haftada ancak geciyor tabi o sirada diger igne vakti geliyor :KK43: aylardir cekiyorum ben

X