Saç Rengi ve Saç Boyama adetliyken saç boyama acil

xexberna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
39
2
selam arkadaşlar;
bugün adetimim başlangıcı ama başlangıcı dediysem 1-2 damla bişey işte...yarın saç boyamamın bir sakıncası olur mu diye merak ediyorum? adetliyken saç boyatınca boya akar diye bişeyler duydum..deneyen yada bilgisi olan varsa acil cevap bekliyorum...yardımcı olun lüüütfeen

valla sac boya tutmuyo canim ben aksamina hasta oldum aksam ustu boyamistim gectigimiz hafta hala da akiyo boyasi

tutmuyor benım cok... adetlıyken cok boyadım cunku beyazlarım sırıtıyor..

acıl degılse uc gun bekleyın..

teşekkür ederim yorumlarınız için...aktığını biliyodum ama bikaç yerde yorum gördüm adetliyken saç boyayınca bişey olmuyo diye bende arada kaldım...aslında acil boyamak istiyorum ama beklesem daha iyi olucak sanırım

aslında ilk iki gün boyamasan daha iyi canım. ben 3gün boyamıstım o zman tutmustu bi sorun olmadı. ama ilk günler hormonlar daha aktif. riske girme bence

aaaaa bi yaşıma daha girdim sağolun çok iyi bi bilgi
ben boyamışımdır regl dönemimde
ama ben hep siyaha boyuyorum
malum zaten siyah hep akar
o yüzden bi yorum yapamıcam

Valla ben kendim şahit oldum tutmadığına..Neden bu boya böyle oldu diye düşünürken adet dönemi olduğundan dolayı olabileceğini söylediler..Eee tabi ben ne alakası var diye inanmamıştım.. Hormonlar çok farklı oluyor dolayısıyla ilgisi var bence..

Dini boyutuna girersek çıkamayız, herkesin nacizane görüşü kendine :nazar:

iki kezdir boyatmaya giderken hastalığımın ilk gününe denk geldi.en son 3 gün önce cuma boyattım ve hastalığımın ilk günüydü ve randevuyu iptal etmek istemedm. hiç aktığını falan görmedim. gerçi bu boyanan renge bağlı.. abdestle de tabi ki alakası yok.

selam arkadaşlar;
bugün adetimim başlangıcı ama başlangıcı dediysem 1-2 damla bişey işte...yarın saç boyamamın bir sakıncası olur mu diye merak ediyorum? adetliyken saç boyatınca boya akar diye bişeyler duydum..deneyen yada bilgisi olan varsa acil cevap bekliyorum...yardımcı olun lüüütfeen

ben kendim için soylersem regli döneminde sanırım hormon salgılaması değiştiği için saçlarım şekle girmez, cabuk yağlanır bir kaç kere boya yaptırmak zorunda kaldığımda saçım boya tuttu ama dipleri cayır cayır yanmıştı bence çok acil değilse reglinin bitmesini bekle derim...

selam arkadaşlar;

valla konunuzu okuduğumda yok artık daha neler diye geçirdim gönlümden
ve dalga geçtiğinizi sandım.
Ama yazılanları okudukça bir yaşıma daha girdim doğrusu. kaydirigubbakcemile2
Adetliyken boyanan saçın aktığını hiç duymamıştım
ama tabiki öğrendiğim iyi oldu yerimseniben

valla tutmaz diyorlar. kuaförlerde öyle söylüyor.... o yüzden adetliyken saçımı boyatmam ben..... bilmiyorum doğrumu ,değil mi. belki de şehir efsanesi ... ama işi garantiye almak lazım değil mi.....

bazı insanlarda boya tutuyor bazılarında da tutmuyor
bikaç gün beklemek en iyisi

bizim hocamızda (kuaförlük kursu hocası din kültürü değil:) adetli birinin ne saçını boyar nede perma yapar ikiside tutmuyor çünkü.bizede yapmayın der.arkadaşımızın birine kızıl balyaj yapmıştık seyrek olarak.daha sonra sık olmasını istedi ve o gün adetliydi.kızıl balyaj yaptık tekrardan iki renk arasında inanılmaz bir fark oldu.yeni yapılan soluk ve belli belirsiz oldu.oysaki ilk yaptığımız çok canlı çok güzel olmuştu.her iki balyajıda aynı kişiler ve aynı volumde yaptık.

bende adetliyken boyamıştım bi keresinde yamalı eşşek gibi oldum.. ıyyy hatırlamak bile istemiyorum.inanmazdım böyle şeylere uydurma filan derdim ama yaşadım gördüm görmez olaydım.damalı gibi oldum resmen bi yar kahve bi yer sarı ıyyyyy. tavsiye etmem

Bencede saın boyatmayınız benımde basıma geldı alla tan o kadar bellı olmuodu kestane yapmısıtım kendı sacım kumral dıplerı tutmamıstı ustu acıkaltı koyu oldu

Bu ne ya ilk defa duydum böyle bişey :KK70::KK70::KK70:
Teşekkürler kızlar yeni bişi öğrendim

adetliyken sac rengi tutar tutmaz bunu bilmem ama abtesiz kalırsın biliyorsunuzkı adetliyken ele cımbız bıle alınmaz nezamankı o dönemin bitti yıkanır aptes alıp ondan sonra sac boyama tüy alma tırnak bile kesilmez adetlıyken zati 7 gun bunların sonunda istedigin bakımı yaparsın bilginize:nazar:

VALLA BENİMDE BAŞIMA GELDİ HASTA DEĞİLDİM BEKLİYORDUM MEĞERSEM SAÇIM İLK BOYANDIĞINDA HASTALANMIŞIM TABİİ Kİ HABERİM YOK SAÇIMI BOYATIYORDUM KUAFÖR SAÇIMI YIKADI ŞAŞTI KALDI BANA SORDU HASTAMISIN DİYE BENDE YOK DEDİM SONRA TEKRAR BOYADI BU SEFER RENGİ KOYULTTU ODA ZOR TUTTU VE RENK HİÇ DAYANMADI AKTI GİTTİ

HORMONLARLA İLGİLİ BÜYÜKLERİMİZ DERLER SAÇ TELİNDEN TIRNAK UCUNA KADAR TÜM BEDENİN HASTALANIYOR VE ACI ÇEKİYOR O YÜZDENDE ADETLİYKEN BİR TAKIM ŞEYLER YAPILMAZ

KADIN OLMAK ZOR ZANAAT:eek::eek::kahve:

X