soğan -incir-keçiboynuzu vb kürlerle hamile kalanlar tavsiyenize ihtiyacım var

sweetbaby

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
2.896
8
40
nerdeyse 1,5 yıl oldu bebek yolu bekleyeli i düşüğüm oldu 6 ay önce.sömestr tatilinde doktordan yardım almadan önce soğan,incir ya da keçiboynuzu kürleriyle başarıya ulaşanlar varsa bu kürlerin nasıl yapıldığına dair yardımlarınıza ihtiyacım var. şimdiden sağolun.

ww.saracoglu.at diye bir adres var, burada Kürler altında soğan kürü vb. birçok kür hakkında bilgi bulabilirsin.hatta hasta görüşleri kısmını da okumanı tavsiye ederim.

nerdeyse 1,5 yıl oldu bebek yolu bekleyeli i düşüğüm oldu 6 ay önce.sömestr tatilinde doktordan yardım almadan önce soğan,incir ya da keçiboynuzu kürleriyle başarıya ulaşanlar varsa bu kürlerin nasıl yapıldığına dair yardımlarınıza ihtiyacım var. şimdiden sağolun.

slm benim pcos sorunum var.12 gün soğan kürü uyguladım.şuan incir kürünü uyguluyorum.bugün 5.günüm.kürlerin tariflerni verebilirim.
soğan kürü:
1 ota boy (kabuğu kahverengi olandan )soğanın en dış kabuğunu soyup kaynamakta olan 2subardağı suyun içine at ve 5 dk.kaynat ılık oalak 1 su bardağı iç.(yemeklerden 10 dk önce) bu kürü 15 gün günde iki öğün uygula.
incir kürü:
kaynamakta olan yarım litre suya 10-15 tane incir atılır ve 20 dk.kaynatılır ılınınca süzülür ve 2ye yada 3 e bölünerek öğünlerden 15 dk. önce içilir.21 gün uygulanır 7 gün ara verilir.tekrar 21 gün uygulanıp kür sonlandırılır.
umarım bilgiler işine yarar.

slm benim pcos sorunum var.12 gün soğan kürü uyguladım.şuan incir kürünü uyguluyorum.bugün 5.günüm.kürlerin tariflerni verebilirim.
soğan kürü:
1 ota boy (kabuğu kahverengi olandan )soğanın en dış kabuğunu soyup kaynamakta olan 2subardağı suyun içine at ve 5 dk.kaynat ılık oalak 1 su bardağı iç.(yemeklerden 10 dk önce) bu kürü 15 gün günde iki öğün uygula.
incir kürü:
kaynamakta olan yarım litre suya 10-15 tane incir atılır ve 20 dk.kaynatılır ılınınca süzülür ve 2ye yada 3 e bölünerek öğünlerden 15 dk. önce içilir.21 gün uygulanır 7 gün ara verilir.tekrar 21 gün uygulanıp kür sonlandırılır.

çok sağol canım bu ay da bunları uygulamak isiyorum. tam tarifi arıyodum iyi oldu çok teşekkürler. bakalım işe yarıcakmı olmadı bize doktor yolu gözüküyor.

merhaba kızlar..yaklaşık 10 aydır evliyim 5 ay önce 4 haftalıkken bebeğimi düşürdüm,kan pıhtılaşması varmış,doktorum folik asit ve aspirin verdi günde 1 tane içiyorum,tekrar hamile kalmak istiyorum hemde nasıl,kimse düşük yaptıgımı bilmediği için artık sormalarından bıktım bebek yokmu yokmu demelerinden..neyse şimdi herşeyime yediğim içtiğim herşeye dikkat ediyorum..Prof. Dr. Ibrahim Adnan SARAÇOĞLU : sitesinden yazılanları okudum inanılmaz herkes keçiboynuzu küründen olumlu sonuclar aldıgını söylüyor tabiki once allahın rızasıyla ama ne bileyim umut işte..kullanan arkadaşlarımız varmı veya başka kürleri bilen.. bilgilerimizi burdan paylaşalım lütfen..şimdiden tüm isteyenlere en kısa zamanda sağlıklı gebelikler diliyorum.umarım en kısa zamanda anne oluruz.

soğan kürü:
incir kürü:
ya bunlari hangi zaman diliminde kullanicaz onu da soylersen cok sevinirim ayni andami kullanicaz bilgilendirisen sevinirm...

merhaba nezo kürler aynı anda kullanılmıyor kesinlikle. soğan kürü yapılıypr önce rahmi yumurtlaıkları temizliyor regliden 10 gün önce diyor ama burda bazı yerlerdde okudum reglinin ilk günü başlayanlarda var soğan kürüne soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra incir kürünü bir sonraki reglinin 2.3 günleri başlayabilirsin. ben soğan kürü yapmadım aslında iki tane miyon var bende yapsaydım iyi olurdu ama doktorum şu anlık hamile kalmana engel durum yok dediği için reglimin 2. günü direk incir kürüne başladım 21 gün içcem işte. bal tarçın çörekotundada arada yiyorum hergün kür yapar gibi değil de arada da adaçayı içiyorum ama adaçayını yumurtlama zamanından sonra içmiycem olası gebeliklerde düşüklere sebep oluyormuş .
umarım tüm dileklerin istediğin gibi olur. isteyen herkes biraz önce hamiş kalır. :ecrin_bebek:

merhaba nezo kürler aynı anda kullanılmıyor kesinlikle. soğan kürü yapılıypr önce rahmi yumurtlaıkları temizliyor regliden 10 gün önce diyor ama burda bazı yerlerdde okudum reglinin ilk günü başlayanlarda var soğan kürüne soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra incir kürünü bir sonraki reglinin 2.3 günleri başlayabilirsin. ben soğan kürü yapmadım aslında iki tane miyon var bende yapsaydım iyi olurdu ama doktorum şu anlık hamile kalmana engel durum yok dediği için reglimin 2. günü direk incir kürüne başladım 21 gün içcem işte. bal tarçın çörekotundada arada yiyorum hergün kür yapar gibi değil de arada da adaçayı içiyorum ama adaçayını yumurtlama zamanından sonra içmiycem olası gebeliklerde düşüklere sebep oluyormuş .
umarım tüm dileklerin istediğin gibi olur. isteyen herkes biraz önce hamiş kalır. :ecrin_bebek:
tesekkur ederim ben su anda reglyim zaten simdi sogan kurune baslayayim bir sonraki regli gunundede incir kurunu denerim tesekkur ederim ...

Çok ilginç gelicek belki ama soğan kürü bende işe yaradı.
PCo luyum. bebek içinse daha çok erken diy6e düşünüyordum. Annem duymuş soğan kürünü. Yumurtalıkları temizliyor diye 2 hafta içirdi bana... sonrasında da yaklaşık4 ay sonra bebek haberi geldi... şimdi 3 aylık hamileyim...

yılda bir kür uygulanıyor, soğanın en ince kabuğunu alıyorsunuz sadece... kapağı kapalı şekilde 5 dk kaynayacak, özü suyuna geçecek... ılıdıktan sonra 1 su bardağı için... sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce günde 2 kere için... Şifalar olsun herkese...

arkadaşlar birşey danışmak istiyorum sizlere aranızda bu konuda deneyimli olan varsa sorumu yanıtlayabirmi lütfen...
ben geçen ay 15 gün soğan suyu yaptım ama adet oldum şimdi adetten 10 gün önce 2. uygulamayı 7 gün yapmak geerekiyor ya ben yapıp yapmama konusunda kararsız kaldım ya hamileysem bu ay zararlı olurmu bu soğan suyu kan testi yaptırsam da varsa bile çıkmaz ki neyapsam şimdi....
benim gibi olan varmı 15günlük uygulamayı yapıp 2.1 haftalık kürden önce hamile olduğunu öğrenen yada 2. kürü yapıp hamile olduğunu öğrenen varmı...
çok uzun oldu sanırım ama yardım edin lütfennn:KK58:

X