sürekli tırnak batması ve tırnak çekilmesi,,,,,,

E

EU2

Ziyaretçi
arkadaşlar eşimin ayak başparrmağının tırnakları sürekli batmakta ve hatta 3 kere çekildii:1no2:en son 1 ay önce çekildi şimdide diğer ayağının tırnağı batıyo ve sonu çekim gibi görünüyoo ,,içler acısı ve dayanılmaz bişeyyysenağlama,,böle bişey yaşayan varmı aramızda ve çözüm bulan varmı arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz??

arkadaşlar eşimin ayak başparrmağının tırnakları sürekli batmakta ve hatta 3 kere çekildii:1no2:en son 1 ay önce çekildi şimdide diğer ayağının tırnağı batıyo ve sonu çekim gibi görünüyoo ,,içler acısı ve dayanılmaz bişeyyysenağlama,,böle bişey yaşayan varmı aramızda ve çözüm bulan varmı arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz??

slm aynı sorun bendede vardı iltihaplı şekilde dayanılmaz bir ağrı oluyordu uyku bile haram olmuştu dra gittim çektirmenin bi faydası olmayacağı yeniden batacağını söyledi araştırdım ve ameliyat oldum tırnak yatağında kaymada vardı ameliyat 1.5 saat sürdü ilk 2 gün çok ağrılı geçti ama şimdi çok şükür diyorum hiç bir problem yok en güzeli %100 çözüm :lepi: keşke daha önce olsaymışım

Bu sitede biyerde okumuştum, batık olan tırnağı kesmeyip uzatınca batık bir süre sonra ortadan kayboluyormuş yani tırnak doğru yolunu buluyormuş. Bendede her iki baş parmağımda batık oluşuyor ama hiç bu konuda doktora gitmedim. Şimdi bir süredir kesmiyorum ve kenarından oymuyorum ve inanılmaz ama şuan ağrı yok :nazar: İnşallah bu kesin çözüm olur, yoksa ameliyat olacak kadar cesaretimde yok benim :a015:

tırnağı çekmenin bir çözüm olmadığıı duymuştum
bendede yıllardır süren bir sorun bu.asla doktora gidemem heralde.bir yere çarptığım zaman bile çok acı çekiyorum.
uzatmak iyi geliyor galiba tırnak yatağını buluyomuş bunuda duymuştum denedim ama o da acı veriyor senağlama

ahhh ahh sakın çektirmeyin arkadaşlar , mümkünse başka bir yol bulun , ben 3 gün önce çektirdim doktora kandım , ölüyorum ağrıdan , ömür boyu batsaydı keşke de bu acıyı yaşamasaydım , şimdi internette araştırdım bi sürü alternatif tedavi yöntemi varmış , keşke hiç gitmeseymişim doktora senağlama

Benimde tırnagım battı ve doktor çekilmesi gerek dedi . of çok korkuyorum gerçekten çok mu acıyo :KK43::KK43:

slm arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşadım benim de iltihaplı ve şiddetli ağrılı tırnak batmalarım oluyordu ayakkabı bile giyemiyordum ve 3 kez tırnak çekimi yaptırdım dördüncü de ameliyat oldum ve şuan ağrı diye bir şey ama tek sorun tırnağımın düzgün çıkmaması görünüm çok bozuk bir şekilde çıkıyor ama o dayanılmaz ağrıları hatırladıkça katlanıyorum mecburen ..........
bu arada tırnağı yuvasından kurtarmak için tırnak uzatma yöntemini ben denedim ama faydasız oldu hatta daha kötü bile yaptı diyebil

Benimde tırnagım battı ve doktor çekilmesi gerek dedi . of çok korkuyorum gerçekten çok mu acıyo :KK43::KK43:

valla ben çekriteli 1 hafta oldu, çekerken değilde iğne vururken acıyor hatta uyuşmazsa bidaha vuruyor iğneği,iğne vuruyor derken bir iğneyi en az 8-9 kere sokuyor bir parmağa.çekme işlemini hissetmiyorsun, hatta doktor benim tırnağıma ölmüş zaten dedi hemen kalktı dedi. inşallah bundan sonra düzelir. ama çekim çözüm değilmiş bukesin.
doktor yine tekrarlar dedi yapmam gereken tırnak çıkarken pedikür yapıp tırnağın altına gazlı bez falan koymakmış. gelişmeleri tekrar yazarım.

ben 4 kez cektrdm tırnak yatagıda bozulmustu hcbrnde de dıkıs attrp duzelltrmedm o yatagı ama en SONUNDA COZUMUUU:)) PEDIKURDE BULDM BI KAC PEDIKURDE DUZELDI:KK66::KK69:

Ufuk üniversitesi hastanesi, dermatoloji bölümünde tırnak teli takılıyor kesin çözüm
ben iki ay önce gittim ve bu sorundan kurtuldum :)
herkese geçmiş olsun

arkadaşlar bendede hamilelik sonrası tırnak batması oldu, ilk zamanlar bebeğimden dolayı ilgilenemedim. 3 ay sonra çok ağırlaşınca 2 tane doktora gittim ikiside ameliyat dedi. korkumdan ve bebeğimi emziremeyecek olmamdan dolayı ameliyat olmadım. eşimle beraber bunun ameliyatsızda olabilmesi gerektiğini düşündük ve kendi yöntemlerimizle 7-8 günde hiç acı çekmeden eskisinden sağlam oldu tırnağım. sakın çektirmeyin ve ameliyat olmayın. hiç bir yere para kaptırmayın, nasıl iyileştirdiğimiz hakkında tarif ve bilgi almak için beni 20:00 dan sonra arayabilirsiniz 5415100320

Geçmiş olsun iyi bir hijyen iyi kaliteli bir ayakkabı sikmayan

Ben eskiden hep ayak tırnaklarını el tırnakları gibi keserdim. Yani hilal şeklinde köşeleriyle birlikte. Ta ki tırnağımın battığını farkedene kadar. Zaten farkettiğimde tırnağım battığı için iltihaplanmıştı. Cildiyeye gittim doktor eğer çekersen yine batarak çıkar bir farkı olmaz dedi. O yüzden farklı bir şey yaptı. Parmağıma uyuşturmak için dört tarafından iğne vurduktan sonra zaten hiçbir şey hissetemedim :) Tırnağın sağ ve sol tarafını baştan aşağı kesti yani batan kısımlardan kurtuldum ve ortadaki ince uzun tipsiz tırnakla kaldım :) O tırnağa bir-iki hafta kendim pansuman yaptım verdiği ilaçlarla ve sarılı bir halde durdu. Sargı falan çıktı derken birkaç ay sonra o tırnak yerinden çıktı ama zaten altından gelen bir tırnak vardı sonra o gelen tırnak da uzadı ama normal bir tırnak gibi olmadı tabi. Şu anda tırnak makasının kesemeyeceği aynı zamanda pek uzamayan şekilsiz bir tırnakla yaşıyorum ama sürekli tırnak çektirmek zorunda kalmadığım için mutluyum :) Bence sürekli çektirmek yerine nasıl göründüğünü önemsemeden bu yöntem de denenebilir ama tabi doktorlar daha iyi bilir diye düşünüyorum..

Merhaba arkadaşlar..Bİr hafta önce lokal anesteziyle ayak iki baş parmak tırnaklarımı çektirdim ama benim batma problemim yoktu mantardan dolayı tırnağım küçüldükçe küçülmüş şekil bozulmuş ve mantar diğer tırnaklarıma sıçramıştı.PArmağa 7tane falan iğne yapıyolar iğneler çok ağrılı oluyor ama sonrasında çekim işlemi katlanılmıcak derecede falan değil. Bir haftadır raporluyum işe gitmiyorum ama pazartesi işe gitmek zorundayım ve ayağım hala sargılı çünkü açık yara hala tırnağın altındaki o koruyucu film oluşmadı yaptıran arkadaşlar bu film ne zaman gelir ne zaman rahat ayakkabı giyebileceğim 1 ay sonra nişanım var. Birde doktor tırnak çıkınca batma olabilir revizyon ameliyatı gerekebilir ama gerekmeyede bilir dedi yani tamamen şans:KK43: bilgisi olan arkadaşlar ben ne zaman canım acımadan ayakkabı giyebilirim

kızlar bende de baş parmaklarımda tırnak batması var oyle co krahatsız etmıyor agrı yapmıyor ama batık orayı kesmelı mıyım

Benimde bir yıldır çektiğim dayanılmaz acı. Batık dışında içe doğru dönüyordu. geçen hafta tel taktırdım.

Benim sol ayağımın başparmağı uzayınca batar hep.Biraz tırnağımın şeklinden, biraz da iş gereği sürekli giymek zorunda olduğum ayakkabı modeli yüzünden.İyi bir yerde düzenli pedikür yaptırıp kısalttırdığımda batma olmuyor.Kötü bir pedikür ise batmayan tırnağımda bile batmaya neden oluyor.
Bir yaz çok kötü olmuştu, tanımadığım biryerde pedikür yaptırınca başlamıştı.Sonra bildik bir yerde pedikür yaptırdım, o batan kenarı kaldırıp altına pamuk fln tıkıştırdı, biraz rahatladım başta ama çözüm olmadı.
Sonra bir ayak bakım merkezine gittim.Umarım tarif edebilirim, minik ince uzun sert bir transparan plastik parça yapıştırdılar tırnağıma enlemesine.Bu plastik parça tırnaktan daha az esnek olduğundan tırnak o parçanın düz yapısına ayak uydurmak zorunda kalıyor, batan kenarlar havaya kalkıyor, böylece batmıyor.çıkana kadar, sanırım 1 ay fln kaldı o parça, o sürede tırnağım doğru şekilde uzadı ve geçti batma.

İyi geceler.Medikal El Ayak Bakım uzmanıyım.Naçizane fikirlerimi söylemek ve de yardımcı olmak isterim.Tirnak batması günlük yaşam kalitemizi oldukça etkileyen bir durum.Genetik,dar kalıp ayakkabı seçimi,dar çorap seçimi, yaşlılığa bağlı durumlar tırnak batması durumuna yol açan sebebler den sadece bir kaç tanesi.Yorumlari okuduğumda en sık yapılan hata tirnagin çektirilmesi.evet tirnagi cektirdiniz.yeni tirnak gelecek.fakat duzgun bir tirnak yataginami gelecek.malesef hayir.Tirnak yataginda tramva yaratiliyor.vucud kendini koruma altina almak istedigi icin o bölge büzüşmeye başliyor.Bunun yerine, yine yorumları okuduğumda tırnak batık tedavisi yaptıran Tel veya Bant tedavisi uygulaması yaptıran arkadaşlar var.yine Naçizane fikrim eğer Tırnakta çok fazla dönüklük yani batma yok ise tel yerine bant tedavisi yaptırmanız.hem görüntü hemde maddi açıdan daha uygun bir sistemdir.bilgi almak isterseniz özel mesajdan ulaşabilirsiniz.

X