Aöf kamuyönetimi bölümünde görülecek dersler

PINARTUNCAY

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
1.045
0
37
1.Sınıf Dersleri :

Genel Muhasebe
İktisada Giriş
Genel İşletme
Hukuka Giriş
Genel Matematik
Davranış Bilimlerine Giriş
Temel Bilgi Teknolojileri

-------------------------------------------------------------
2.Sınıf Dersleri :

Muhasebe Uygulamaları
İktisat Teorisi
Kamu Maliyesi
Ticaret Hukuku
Yönetim Ve Organizasyon
İstatistik
Atatürk İlkeleri Ve İnk. Tarihi

3.Sınıf Dersleri :

Sosyal Politika
İdare Hukuku
Türk Vergi Sistemi
Anayasa Hukuku
Devlet Bütçesi
Türk Siyasal Hayatı
Yabancı Dil (İng. Alm. Fra)

4.Sınıf Dersleri :

İnsan Kaynakları Yönetimi
Türk Dili Ve Edebiyatı
Türkiye Ekonomisi
Örgütsel Davranış
Siyaset Bilimi
Yerel Yönetimler
Maliye Politikası

matematiği atlasam gerisi kolay gibi hele 3-4 çok kolay gözüküyor inşallah hayırlısıyla geçerim.

ben işletme bölümündeyim,henüz 1. sınıftayım
sayısal dersleri beni zorluyor,hiç bir zaman sevemedim sayısal dersleri çalışmayı
o yüzden 2.sınıf bittikten sonra hopp kamuya geçiş yapacam hayırlısıyla..

3-4 çok kolay mı????
kamu yönetimi son sınıf öğrencisiyim...basite almayın derim
bende 1 ve 2sınıfı mumla arıyorum...
zorluk bakımından özellikle 3.sınıf 3e katlar ilk iki yılı

4yıllık bölümlerden sayısal derslerin en az olduğu bölüm kamu sanırım,peki nasıl zor mu bu bölüm? ben sözelden korkmam ama sayısaldan da hiç haz etmem :KK43:((

3-4 çok kolay mı????
kamu yönetimi son sınıf öğrencisiyim...basite almayın derim
bende 1 ve 2sınıfı mumla arıyorum...
zorluk bakımından özellikle 3.sınıf 3e katlar ilk iki yılı

kesinlikle katılıyorum!!!
gerçi birazda kişiye,yatkın olduğu alana bağlı olduğunu düşünüyorum.
en kolayı 1. sınıf,en zoru 3 geldi bana.3.sınıfta ağırlık hukuk derslerinde.
bu sene 4.sınıftayım bakalım zor mu kolay mı göreceğiz.
Herkese başarılar...

4yıllık bölümlerden sayısal derslerin en az olduğu bölüm kamu sanırım,peki nasıl zor mu bu bölüm? ben sözelden korkmam ama sayısaldan da hiç haz etmem :KK43:((

sayısal olarak matematik,iktisat ve istatistik var.
Mantığını kavrayabilirsen kolay.
İnanır mısın ben lise de geometri hariç sayısaldan nefret ederdim.İşkence gibi gelirdi.
1 sınıfta matemetiğin üstüne düştüm biraz.arasınavda 73 finalde 100 aldım.
Yani çalışınca oluyor... Hiç gözünü korkutma :teselli:

arkadaşlar inşaat mühendisliği okuyorum bu sene össye girip aöften kamu yönetimide okumak istiyorum.ikinci öğretim olduğum için çalışmak için bol boş vaktim var hevesliyimde zaten.yapabilirmiyim sizce:S

3.sınıfa geçtim ve üniteler baktımda az üniteler ya.Türk Siyasal Hayatı 7 ünite yanılmıyorum dimi :KK43:
Ama gözüm korktu az ünite daha zorlayıcı sorular demek.2.sınıfı zor geçtim uff yhaa şimdiden gözüm korktu.Bide yabancı dil var peki hangi dili göreceğiz bunu bizmi seçicez bişey anlamadım.Lütfen cevaplarsanız sevinirim
:emir_bebek:

Ben daha 1. sınıfta kaldım(gerçi çalışmadım ama) eğer bu sene geçersem,burda yorumlara bakılırsa çok kolay olmayacak önümdeki sınıfları geçmek.. :sinifsinif:

ben 2.sınıf oldum hemn derslerin içerigne bi baktım çogu ünite az gibi geldi matematigi ilk sınavda vermiştim umarım istatik derside öle olurr
maliye okuyan yok muuuuuuuuuuu

zaten iktsat işletme maliye kamu aynı dersler var gecen sene 2 .sınıf olanlar nasıl zormu kolay mıı veya sizin zorlandgınz dersler hangisi

Ben 2.sınıfı zor geçtim belkide çok çalışamadığımdandır.Ama bu sene azmettim ve bitirdim.Fakat 3.sınıf ile ilgili sorularıma kimse cevap vermedi :çok üzgünüm:

3.sınıfa geçtim ve üniteler baktımda az üniteler ya.Türk Siyasal Hayatı 7 ünite yanılmıyorum dimi :KK43:
Ama gözüm korktu az ünite daha zorlayıcı sorular demek.2.sınıfı zor geçtim uff yhaa şimdiden gözüm korktu.Bide yabancı dil var peki hangi dili göreceğiz bunu bizmi seçicez bişey anlamadım.Lütfen cevaplarsanız sevinirim
:emir_bebek:

canım,yabancı dili okula kayıt yaptırırken yani ilk kayıtlarda verilen formlarda tercih yapıyordun

bence zor olan birşey yoktur azmeden geçer çok zordu diye birşeyde yoktur istedikten snra başarılır 4 ee geçtim sorunsuz hemde hukuğu sevmediğim halde...

X