Şubatta ameliyat olacağım... Acil DR bilgisine ihtiyacım var!!!

T

tuuba10

Ziyaretçi
merhaba herkese sengözlerimebaksanab.. subatta gogus buyutme amelıyatı olmayı dusunuyorum cok kararsız kaldım bıkac doktorla gorustum ama arastırdıkca yenı kısılerı buluyosun buda elememı etkılıyor.. nolur bu amelıyatı olan kısıler yazsın nerde oldu kıme oldu ne kadara oldu .. onerılere cokkkkkkkkk ıhtıyacım var sımdıdıen cok tesekkurler herkese :1rolleyes:

merhaba ben geçen salı ameliyat oldum.Neyi merak ediyosan sorabilirsin

oncelıkle ılgınız ıcın cok tesekkur ederım. ben 21 yasındaım ve okuorum somestrıda amelıyat olucam 1 hafta ıcınde toparlanırım dımı?
bıde olçüyü dr bana bırak dedı ama hep bır korku oluoo acaba ıstedıgım gıbı olucakmı dıe? sızın de dr kendısımı amelıyat sırasında karar verdı? hangı marka protez kullanıldı ben mesela yuvarlak ıstıyorum uzaktan cokmu bellı oluoo barız sılıkon oldugu? nerden yerlestırılmesını tavsıye edıyorsunuz? son olarak ben ıst da oturuorum burda ıyı bılgınız bı dr varmı sız kıme oldunz? ne kadara oldunuz
coook teskkur ederım zamanım az dıe soru bombardımanına tuttum mazur gorun

1 hafta içinde toparlanırsınız.3.günden sonra ağrılarınız geçiyor.Sadece kollarınızı çok zorlayacak hareketlerde ağrı olabiliyor ama zaten dr ameliyat sonrası ağrı kesici ve antibiyotik yazıyor ki çok rahat atlatırsınız.
Ölçüyü kesinlikle dr.a bırakın derim.Ameliyat sırasında kendi bir kaç protez deneyip karar veriyor.Benimkinde ikisi arasında kararsız kalmış ama ben küçük istiyorum diye daha küçük olan cc yi kullanmış ki inanılmaz doğal duruyor.
Bana mentor marka kullandı ki zaten dünyada en çok tercih edilendir.Benim için his kaybı ve doğallık öncelikti.Dolayısıyla göğüs altı kesisi yapıldı ve kas altına yerleştirildi.
Ben de istanbulda oturuyorum ve dr.umu bulana kadar bir sürü drla görüşme yaptım.Sadece bu görüşmeler için yarım milyar harcadım.O kadar çok farklı sayıda ameliyat kombinasyonu var ki doğru olanı buluncaya kadar bir yıl geçti.Abd ve japonyadaki yöntmelerden fda onayına kadar her bir şeyi araştırdım vs vs.
Ve nihayetinde doğru doktoru buldum.Bulduğumda tanıdım yada.
El becerisi,zekası ve de güvenden ötürü kendisini tercih ettim.Sözün özü harcadığım zamana da paraya da değdi.Kendisine tekrar teşekkür ederim:1hug:
Ameliyat ücreti olarak 4500 lira ödedim.Ön görüşme için ise hiç ücret ödemedim.
Salı günü sargılarımı alacak ve iki ay sporcu sütyeni kullanacağım.
Baçkaca da merak ettiğiniz bir şey olursa cevap vereyim.

Son düzenleme:
1 hafta içinde toparlanırsınız.3.günden sonra ağrılarınız geçiyor.Sadece kollarınızı çok zorlayacak hareketlerde ağrı olabiliyor ama zaten dr ameliyat sonrası ağrı kesici ve antibiyotik yazıyor ki çok rahat atlatırsınız.
Ölçüyü kesinlikle dr.a bırakın derim.Ameliyat sırasında kendi bir kaç protez deneyip karar veriyor.Benimkinde ikisi arasında kararsız kalmış ama ben küçük istiyorum diye daha küçük olan cc yi kullanmış ki inanılmaz doğal duruyor.
Bana mentor marka kullandı ki zaten dünyada en çok tercih edilendir.Benim için his kaybı ve doğallık öncelikti.Dolayısıyla göğüs altı kesisi yapıldı ve kas altına yerleştirildi.
Ben de istanbulda oturuyorum ve dr.umu bulana kadar bir sürü drla görüşme yaptım.Sadece bu görüşmeler için yarım milyar harcadım.O kadar çok farklı sayıda ameliyat kombinasyonu var ki doğru olanı buluncaya kadar bir yıl geçti.Abd ve japonyadaki yöntmelerden fda onayına kadar her bir şeyi araştırdım vs vs.
Ve nihayetinde doğru doktoru buldum.Bulduğumda tanıdım ya da.
El becerisi,zekası ve de güvenden ötürü kendisini tercih ettim.Sözün özü harcadığım zamana da paraya da değdi.Kendisine tekrar teşekkür ederim:1hug:
Ameliyat ücreti olarak 4500 lira ödedim.Ön görüşme için ise hiç ücret ödemedim.
Salı günü sargılarımı alacak ve iki ay sporcu sütyeni kullanacağım.
Baçkaca da merak ettiğiniz bir şey olursa cevap vereyim.

Merhaba;
Teşekkürler bilgiler için. Barış bey miydi dr.unuz? Dr.Tuğrul Turanla görüşmüşmüydünüz? Ben kasaltından biraz korkuyorum da, kasüstü daha kolay diye onu tercih etmeyi düşünüyorum. Çok kararsızım. :çok üzgünüm:

Rica ederim.
Doktorum Fatih DAĞDELEN.Turan Beyle görüşmedim.Korkulacak bir ameliyat kesinlikle değil.Sizin açınızdan bir zorluğu yok.Abartılacak bir ağrı-sızı durumu da yok ki günümüzdeki ağrı kesicilerle çok rahat atlatılabilecek bir durum.
Kas üstü doğal durmuyor diye ben tercih etmedim.Sağlık ve maddi yönden bir kısıtlamnız yoksa karasız kalmayın derim.:teselli:

Son düzenleme:
cok saol canım bılgılerın ıcın bıde benım sole bı durumum var babam bılmıycek dıer aılemdekıler bılecek cok anlasılma duurmu olurmu canım? vve fıyatta hıc bı yardımda bulunuyormu kafaya koydum maddı anlamda nerdeyse tamam gıbıyım ama kendım karsılıycagım ıcın bıseyler yapsa hıc ena olmaz bende bı gıdıyım muayene olıyım cunku senın hıc bır agrın sıızn masallah olmamıss
umarım en aykın zamanda da toparlanırsın canım
dedıgın gıbı boyutu yerlesım yerını dr bırakıcam artık

bu arada bısey eklemek ıstıyorum baska hangı doktorlara gıttın. nacı celık, hasan fındık hakkınd bılgın var mı canım, fatıh de yaptırmandakı en buyuk etken neydı?

Rica ederim.
Anlaşılma durumu sizin ne istediğinize bağlı.Ben doğal istiyordum öyle de oldu ve kimse anlamadı.
Ameliyat ücreti diğer doktorlara göre çok makul.Görüşmenin de ücretsiz olduğunu düşünürsek...
Dr. ameliyat ücretini ameliyat günü peşin alıyor.Ben çok az bir kısmını ameliyattan sonra kontrole geldiğimde vereyim dedim tamam dedi.Siz de görüşme esnasında sorabilirsiniz.
Boyutu kesinlikle doktora bırakın.Çünkü sizin göğüs çapınız ve protezin çap olarak örtüşmesi gerekiyor.Ben şu kadar cc istiyorum demek çok mantıklı olmuyor ve en doğru kararı dr veriyor.

Fatih DAĞDELEN haricinde üç tane daha doktorla görüştüm.Fatih bey de olmasa vazgeçmiştim diyebilirim.Çünkü görüştüğüm doktorlar beni tatmin etmedi.Burda diğer doktorların ismini vermek çok doğru olmaz ama neden Fatih Beyi seçtiğimi izah edebilirim:
El beceresi,işiyle ilgili teknik bilgisi,zeki oluşu,abd de bu işin en iyisi cerrahları takip etmesi/model alması,pozitif oluşu ve benim hem bilinçli hem de bilinçaltısal güvenimi kazanmış olması.
Bu nedenlerden ötürü kendisini tercih ettim.:1hug:
:nazar:

Son düzenleme:
pekky amelıyatın uzerınden epy bı sure gectıkten sonra yuz ustu hala yatılmıyormu cunku burda epey bır kısı yatamıoruz hala dıordudelikafadulden.. bıde ozelıne attım ama msnın var mı ?

İkinici aydan sonra ameliayat olduğumuzu unutmuyorsak problem var demektr.Unutmuşsak tamadır ve de dilediğimiz gibi yatabiliriz.
msnim var da forumlarda vermek güvenli olmuyor.
Ameliyatla ilgili aklınıza takılanlara burdan cevap yazayım.

merhaba özelden yazamadım.Burdan cevap vereyim.
Bana mentor, cohesive,medium height,moderate profile 330 cc takıldı.Göğüs dokum zayıf olduğundan kasaltı, his kaybı olmaması ve daha rahat saha olduğundan göğüs altı kesisi yapıldı.
Top gibi olmasın, doğal olsun diye de anatomik protez kullandı doktorum.
Tavsiyem biraz rahatlayın ve doktorunuza güvenip kendinizi ona teslim edin.Siz ne kadar çok inanrsanız işlerin yolunda gideceğine, ameliyatın sonucu da bundan o ölçüde etkilenir.
Ben daha önce de belirttiğim gibi doktor araştırmasına çok zaman ayırdım.Ama şimdi iyi ki araştırmışım diyorum sonuçtan çok tatmin oldum çünkü.kaydirigubbakcemile5

kime yaptırmıştınız peki yazdıysanız bile kaçırmış olabilirim

Doktorum Fatih DAĞDELEN kendisini tek geçer ve herkese de hararetle tavsiye ederim.:nazar:

Ameliyat o kadar kolay ve bir o kadar da yüz güldürücü ki tek pişmanlığınız 'neden bu kadar bekledim ki'olacaktır:

Son düzenleme:
Herkese Merhaba,

Yakın bir zamanda bende göğüs büyütme operasyonunu geçirmeyi düşünüyorum. Şu an doktor araştırması içindeyim. Sanırım öncelikle Dr. Barış Çakır'a gidicem.
Telefonla bilgi aldım. Memorialde şu an paket fiyat 5.000- TL dediler.

Öncelikle benim sorunum erkek dr.a muayene olmaya çok çekiniyorum. Bu sıkıntımı atlatırsam en yakın zaman randevu alıcam.

Doktorum Fatih DAĞDELEN kendisini tek geçer ve herkese de hararetle tavsiye ederim.:nazar:

Ameliyat o kadar kolay ve bir o kadar da yüz güldürücü ki tek pişmanlığınız 'neden bu kadar bekledim ki'olacaktır:

Merhaba Nesrin
Öncelikle geçmiş olsun beğendiğine sevindim:))
bende bu cumartesı günü Tunç Tiryakiden randevu aldım kafamda iki isim var 2.kişide Fatih Dağdelen Fatih bey'den bu cumartesı için randevu alamadım sanırım haftaya cumartesı günüde onunla görüşmeye gidicem iki doktordan birini tercıh edicem
doktor gerçekten çok onemlı
Ameliyatın nasıl geçti sence kaçıncı gunde normal verimli çalışılabiliriz?
benim işim çok yoğun ev izin alma durumum olmayacak cumartesı yaptırım pazartesı tekrar işe gelirim diye düşünüyorum bu konuda da endişelim sen ne düşünüyorsun?

merhaba herkese sengözlerimebaksanab.. subatta gogus buyutme amelıyatı olmayı dusunuyorum cok kararsız kaldım bıkac doktorla gorustum ama arastırdıkca yenı kısılerı buluyosun buda elememı etkılıyor.. nolur bu amelıyatı olan kısıler yazsın nerde oldu kıme oldu ne kadara oldu .. onerılere cokkkkkkkkk ıhtıyacım var sımdıdıen cok tesekkurler herkese :1rolleyes:

merhaba tubaa ben de mayıs 2007 de ameliyat oldum ve yazdıklarını okuyunca o zamanki telaşım aklıma geldi:)
sana en büyük tavsiyem çok fazla beklenti içinde olmamandır. yani sonucu bir dergide gördüğün fotomodelinkine ne kadar benzediğine göre değerlendirmek yerine kendi mevcut durumundan ne kadar daha iyi durumda olduğuna göre değerlendirmelisin.
benim en büyük takıntım doğal görünmesiydi. gerekirse küçük olsun ama doğal olsun dedim ve gerçekten de tam istediğim gibi oldu. ameliyat olduğumu eşimden başka kimse bilmiyo ve kimse de farketmedi.
hangi marka ve kaç cc protez kullanılacağı nereye yerleştirileceği nerden kesi yapılacağ vs gibi sorular senin cevabını bulamayacağın ve sadece kafanı karıştırmaya neden olacak sorular bence....bunların cevabını bulman mümkün diil. kaldı ki hiç bi dr da senin istediğin yöntemi kullanmayacaktır. sen sadece ne istediğini çok iyi anlatmalısın ve gerisini dr.una bırakmalısın. tabi bunun için dr.una çok inanıyor olman lazım ve bunu da ancak bi kaç dr.la görüşerek yapabilirsin. zaten görüşme esnasında bazı şeyler çok netleşiyor. dikkat edersen herkes kendi dr.unun en iyisi olduğunu düşünüyor :))
yani aynı dr.a gitsek bile yöntem, kullanılan protezin şekli boyutu vs bizim beklentilerimize ve vücut yapımıza göre değişecektir.
benim dr.um Osman Oymak. 3500 euro ödedim.muayenehanesi nişantaşında. ameliyatı çevre hastanesinde yapıyor. kendi istediği alet vs ile donatabilmek için hastanenin en üst katını satın almış.inanılmaz titiz ve işinin ehli biri. aslına bakarsan daha çok kopan ellerin dikilmesi vs gibi mikroskopla yapılan herkesin yapamadığı ameliyatları yapıyor (bak drumu övüyorum çaktırmadan :) )....
muayene için ücret almıyor.. gidip görüşmeni tavsiye ederim. en azından diğerlerinin söyledikleriyle karşılaştırırsın.
gelelim tuğrul turan'a. (her ne kadar bunu yazıp yazmama konusunda çok düşündüysem de ) bence son derece para kazanma ve kendini ispatlama derdinde olan bir beyefendi. kendisinden öyle negatif bi enerji aldım ki ameliyattan bile vazgeçmiştim ancak bir yıl sonra cesaretimi toplayıp ameliyat oldum.saolsun 2006 dan beri cep telime msj atıp kampanyalardan haberdar ediyor beni :))))
yalnız araştırmalarım esnasında şunu gördüm ; bazı dr.ların benimsediği kolayına gelen yöntemler var ve herkese onu uygulamak isitiyorlar (tuğrul bey de bunlardan biri)...bu da konuşma esnasında ortaya çıkıyo. o yüzden bi kaç dr.la mutlaka görüş !!! ve Osman OYMAK' a mutlaka git...(Nişantaşı Yargıcı'nın bitişiği).........

kesinlikle öyle :))))))) hele de düğün günüm aklıma geldikçe deli oluyorum :)))

Merhaba Nesrin
Öncelikle geçmiş olsun beğendiğine sevindim:))
bende bu cumartesı günü Tunç Tiryakiden randevu aldım kafamda iki isim var 2.kişide Fatih Dağdelen Fatih bey'den bu cumartesı için randevu alamadım sanırım haftaya cumartesı günüde onunla görüşmeye gidicem iki doktordan birini tercıh edicem
doktor gerçekten çok onemlı
Ameliyatın nasıl geçti sence kaçıncı gunde normal verimli çalışılabiliriz?
benim işim çok yoğun ev izin alma durumum olmayacak cumartesı yaptırım pazartesı tekrar işe gelirim diye düşünüyorum bu konuda da endişelim sen ne düşünüyorsun?

Ameliyatım kasaltıydı ve kas üstüne göre daha ağrılı olabilen bir ameliyat.Buna ragmen cok ağrım olmadı.Sizin ameliyatınız hangi yontemle olacak bilmiyorum ama bence ise donmek icin en az 3 gun tanıyın kendinize.Benim işim bilgisayar başı olduğundan zorluk cekmedim.

X