internet aşkı baki mi sizce?

duffy87

Work it
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
679
8
geçenlerde varmısın yokmusun da bir çocuk yarışıyordu,internetten tanıştığı bir kızdan bahsediyor onu çok sevdiğini söylüyordu daha görüşmeden.gerçekten görüşmeden,yüz yüze gelmeden bir insan sevebilir mi?

İnternetten tanışmayı anlayabilirim..
Ancak görmeden,dokunmadan,yanımda nefesini hissetmeden ben aşık olamam..:nazar:

İnternetten tanışmayı anlayabilirim..
Ancak görmeden,dokunmadan,yanımda nefesini hissetmeden ben aşık olamam..:nazar:

Bende Laale ablaya katiliyorum.
Tanismak baska, asik olmak baska.
Internette tanisip, asik olup sonrada evlenen bir cift taniyorum ama ben interneten birine asik olabilmeyi hic düsünemiyorum...

laleye katılıyorumm.. internet aşkına inananlardanım çünkü bende ufuğumla internette tanışttım ve 5 yıldır gayette güzel gidiyıor.. dokunmadan göreden sıcaklığını duymadan sadece bir ses tonuna nasıl aşık olunabilirki yada yazışmayla??

sanal alem adı üstünde sanal alem benim anladığım bu alemde insanlar kendilerini değil olmak istedikleri kendilerini oynuyor sanalda.ben heryerde gerçek kişisel bilgilerimi paylaştığım başıma iş bile aldım anca akıllandım....
işi gücü olan iyi bir sosyal hayatı olan hiçbir adamın sanalda saatler harcayacağını sanmıyorum.o yüzden sanalda aşk yaşansa bile sonu büyük ihtimalle mutlu bitmeyecektir..tabiki istisnalar vardır ama kaideyi bozmaz..

Böyle aşk olabilirmi bilmem. Ama geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız birşey geldi aklıma bunu okuyunca;
evli bir bayan arkadaşımız nette tanıştığı, yüzünü görmediği biri için evliliğini bitirmişti. Bana anlamsız
geliyor gerçi işin içinde aşktan öte şeyler vardı önemsenmesi gereken aldatma vs ama hala anlamış
değilim nasıl oluyor da bunlar yaşanıyor tutku mu, heyecanmı her ne ise hala çözemdim ben bu işleri.
:1no2:

o çocugun aşkı bana çok saçma geldi daha kızı görmeden aşıgım o bana daha çok aşık helle bi gör gözklerine bş bak öyle aşıgım de bu kadar basit deil basit deik aşk bence

internetten aşkı baki olabilir,
haa internet,ha cafe,haa arkadaş vasıtası,
farketmiyor aynı hiç tanımadığın ama tanımak için adım attıığın biri,
görmeden sevmek ancaa sesden aynı fikirlerden,
yada düşünce yapısını beğenmek olabilir:nazar:

size bi hikaye anlatıyım
benim bi arkadasım nette tanıştıgı biriyle
tam 4 yıl beraber oldu ama sonuç fiyasko evlilk yolunda ayrıldılarr ve çok kötü oldu iki tarafta
aşk oluyor nette ama sonuç önemli

Her iliski farklidir bu yüzden %100 baki olur veya %100 baki olmaz demek yanlis olur.
Hangi iliskinin %100 baki olacagina kanit getirebiliriz ki?
Ister akraba evliligi olsun, ister arkadas ortaminda tanisilsin, ister pastanede, ister internette..
Hic biri icin %100 bakidir diyemeyiz.

Bir insanla arkadas ortaminda tanisir uzun süre ask yasarsiniz ama gün gelir ben bunami asIk oldum dersiniz.
Veya ayni sey internet ortami icinde gecerli, asIk oldugunuzu zannersiniz ama görüsünce olmadiginizi anlarsiniz.

Yada bunlarin tam terside olabilir, gercekten sevmissinizdir.

Iliskilerin baki olabilmesi icin nerde tanisildiginin önemi yoktur, kisilerle alakali birsey bu.
Sevgiyi hissetmek ve hissettirmekle alakali birsey.

Söyle bir örnek vereyim; 12 yil boyunca birbirini seven fakat kizin babasi yüzünden bir türlü evlenemeyen bir cift taniyordum. Neyse sonunda kizin babasi razi geldi evlendiler. Ve o 12 yillik ask 6 yilda son buldu.

Baska bir örnekte; Kuzenim bundan 10 yil önce biriyle internette tanisiyor, cocuk türkiyede kendisi yurtdisinda. Ozamanlar kamera felanda yoktu, resim gönderiyorlar birbirlerini öyle görüyorlar ve asIk oluyorlar, uzun bir süre iliskileri internette devam ediyor. Sonunda bulusuyorlar ve suan 8 yildir yildir evliler, iki tanede cocuklari var. Ve birbirlerine hala asIklar.

Sadece sunu söylüyorum, Rabbim ömür boyu, huzurlu ve mutlu bir yuva kurabilecegimiz insanlarla karsilastirsin bizleri.
Yoksa orda tanismissin, burda tanismissin, söyle asIk olmussun, böyle sevmissin hic önemi yok.

benim çok yakın bir arkadaşım sevdi..:1shok:
3 ay sadece nette görüştüler ve telefonla..
sonra görüştüler..sonra nişanlamdılar..
6 ay sonrada evlendiler..
Allahım bozmasın çok ama çok mutlu..:nazar::1hug:

geçenlerde varmısın yokmusun da bir çocuk yarışıyordu,internetten tanıştığı bir kızdan bahsediyor onu çok sevdiğini söylüyordu daha görüşmeden.gerçekten görüşmeden,yüz yüze gelmeden bir insan sevebilir mi?

yüzyüze gelmeden nasıl sevilir anlamış değilim. tanımadan huyunu suyunu gözlemlemeden nasıl olur ki..... ya söyledikleri ve.anlattıkları şeyler yalansa.... bu kişi erkek bile çıkabilir. hemcinsi olabilir.
ama ,tabiiki tanışınca o ayrı... benim dostum, bir tanem, eşini internetten buldu. tanıştı. 1 yıl görüştü nişan derken ,geçen nisanda evlilik. çokta mutlu. Allahım bozmasın.:nazar:..................

benim çok yakın bir arkadaşım sevdi..:1shok:
3 ay sadece nette görüştüler ve telefonla..
sonra görüştüler..sonra nişanlamdılar..
6 ay sonrada evlendiler..
Allahım bozmasın çok ama çok mutlu..:nazar::1hug:

böcüğüm o anlattığın arkadaşın ben olmimm sakın:roflol:
şaka bi yana bizde eşimle nette tanıştık,
sonra görüşmeler,söz,nişan ve nikahh düğün:asigim:
sonuç 1.5 yıldır evliyim Allah ım bozmasın çok mutluyum:asigim: Şeniz

banada hiç gormeden göz göze gelmeden...bakışmadan aşık olunacagı pek ıhtımal vermıyorum...
zor yanı..

ama aşk bu ne zaman nasıl olusur bılınmezde..telefon görüşmeler olduysa...
ordan bır elektrık yada duygu yogunlugu olduysa belkı olabılır...

bunu dısındada gormeden aşk olmaz sanırım
..

Sevebilir. Karşındakinin samimiyetine güvenirsen seversin tabi,niye olmasın. Ne aşklar var internetle başlayan..Bu zamanda sokaktakinden hayır yok zaten.

dürüstlük ve samimiyet önemli..ister nette tanış ister barda tanış...ister sokakta...insan olsun yeter..pardon merhamet ve allah korkusu olsun yeter...

internet aşkı bana göre değil,zaten hiç kimseylede çıkmadım şimdiye kadar ,olursada evlilik düşündüğüm zaman olur kendisini ailesini tanıdığım biriyle evlilik yaparım,internete ya içine kapanık yada çapkınlar (erkekler için geçerli) girer,bizim yanımızda çalışan bir lise öğrencisi vardı 15 yaşlarında bu bir arkadaşlık sitesine girmiş,orda bir bayanla tanışmış,işyermizde msn'sini açtı kadın durmadan mesaj göderiyordu oda hep kapatıyordu bende sordum niye cevap vermiyorsun boşver dedi O 30 yaşında ,peki dedim bu bayanın senin listende ne işi var dedim,bir arkadaşlık sitesinde kendimi 35 yaşlarında mühendis olark tanıtım kadına saf oda hemen inanmış dedi,çok kızdım sen daha çocuksun dedim ayıp yaptığın senin derslerinle uğraşman lazım ,hal böyle inretnet bir yalan yumağı onun için dikkatli olmak lazım derim,zaten hiç arkadaşlık sitelerinede girmedim girmeyide düşünmüyorum bir kaç siteye üyeyim onlarda çok sevyeli siteler kk siteside bunlardan biri,ilaki aşk istiyorsanız belki bay ve bayan mükemmel yanı başınınzdadır...

ama internete aşk yaşayanlarada saygı duyarım sonuçta hayat onların

Son düzenleme:
X