Popüler Konu Jilet izi giderme

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.201
193
Jilet kesiği izi nasıl geçer?
Olası bir kesik anında hemen E vitamini yağını alın ve birkaç damla kanı sildikten sonra cildinize sürün. E vitamini yağının hücre onarıcı etkisi yüksek olduğu için kesilen alan kısa sürede acı vermeden iyileşecektir. E vitamini yağını jilet yapacağınız bölgelere nemlendirici etkisi vermesi için de kullanabilirsiniz.

Jilet Kesigi izi gecer mi?
Jilet İzi Geçer Mi? Jilet vb. kesici aletler ile yapılan kesiler bağ dokusu üretimi ile iyileşir ve oluşan yeni doku normal bir deriden farklı renktedir ve üzerinde kıl kökleri bulunmaz. Bu nedenle oluşan izler ömür boyu kalıcıdır maalesef.

Jilet izi nasil cabuk gecer?
Jilet izi tedavisi için ayrıca vakit ayırmadan günlük işlerinizin arasında da yaptırabilirsiniz. Çeşitli sebeplerle oluşan yara izleri ve ameliyat izleri için en iyi yöntem lazer tedavisidir.

Jilet izleri nasıl gizlenir?
İnce Deri Yaması: Bu yöntem var olan izleri yanık izi gibi daha az dikkat çeken formlara sokmak için uygulanır. Bunun için alana zımparalama yöntemi uygulanır ve sonrasında bölgeye yeni bir deri yama olarak eklenir. Bu şekilde izlerin gizlenmesi ve ameliyat izi gibi izlere dönüşmesi sağlanır.

Jilet kesiği en hızlı nasıl iyileşir?
Evinizde aloe bitkisi varsa şanslısınız, hemen bir yaprağını kesin ve içinden çıkan jeli tıraş kesiğinin üzerine sürün. Aloe vera sayesinde tıraş kesiği acısını dindirebilir, kesiğin kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Jilet kesiği nasıl kapanır?
Kanayan damarı inceltmek için kesiğin üstüne 15-30 saniye boyunca buz tutun veya soğuk kompres yapın. Bu kanamayı tamamen durduracaktır. Bu aslında temel olarak gözenekleri sıkılaştırmak veya cildin tıraştan dolayı gerilmesini önlemek için soğuk su uygulamamızla aynı mantıktır.

Kolda jilet izleri polisliğe engel mi?
Kol bölümünde jilet izi, ciddi kesik olanlar da elenir. Yazlık kısa kollu üniforma giyildiği zaman belli olacak, beş metreden görülecek her çeşit yara izi olanlar elenir. Piercing, çivi gibi materyal vücudunda bulunan kişiler elenir.

Yara izi ne zaman ten rengine döner?
Hangi nedenle olursa olsun hangi yöntemle yara kapatılırsa kapatılsın onarım bölgesinde bir tamir süreci başlar. Yara izinin son halini alması 1-2 yıl sürer. Zamanla yara izi ten rengine döner. Başlangıçta hissedilen sertlik yumuşar ve daha düzenli hale gelir, ancak iyi veya kötü mutlaka bir iz kalır.

Jilet izi ne zaman beyazlar?
Büyük Jilet izleri için ortalama 20 günlük kullanım yeterlidir.

Eskiden kalma yara izleri nasıl geçer?
Eski yara izlerinin geçmesi için çeşitli lazer tedavi yöntemleri tercih edilebilir. Bunlar arasında iğneli lazer, radyofrekans, IPL lazer ve kimyasal peeling gibi yöntemler bulunur. Yaranın boyutu ve oluşum zamanına göre en doğru tedaviye uzman eşliğinde karar verebilirsiniz.

Faça neden atılır?
Kişi sahip olduğu anksiyete, şiddet, depresyon,yalnızlık,güvensizlik gibi duygulardan uzaklaşmak için bu davranışı yapabilir. Biyolojik Nedenler: Kendine zarar vermesi kişinin opiyat sistemi,dopaminerjik sistemi, hipotalamik-hipofizer-adrenokortikal ekseni ve serotonerjik sistemi içindeki durumlara bağlı olabilir.

Koldaki jilet izi nasıl gizlenir?
Kol veya önkoldaki eski izler mekanik dermabrazyon sonrası ince kismi kalınlıkta deri grefti ile kapatılarak jilet izi görünümü kamufle edilebilir. Koltukaltı veya genel anestezi sonrası izlerin olduğu bölgeye mikromotor denilen aletle aşındırma yapılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
valla güzelim benim kardeşimde bikaç tane hafif kabarık şekilde var kryterapi ye gidiyor kryterapi buz tedavisi oluyor lazere benzer bişey ama lazer kadar yanık izi bırakmıyormuş kardeşim 2.seansa gitti şu anda öyle geçen bişey yok ama çok gitmesi gerekiyormuş en az 5-6 seans bu arada ücretler de bayağı tuzlu seans başı 150 tl veriyor kardeşim tabi yaranın boyutuna göre onunki en küçük boyutuna göre fiyat ayarlanmış düşünürsen adresi veririm

herseyin tedavisi var su devirde onunda vardir kesin uzman bir doktorla önce konus sonra gerekeni yaparsin düsün deriye isleyen dövmeyi bile siliyorlar oda sonuçta deride bi iz yani onada bi çözüm vardir.

Evet bende de jilet izi var kolumda bende sildirmek istiyorum.bir tedavisi tabiki var .genellikle estetik ve güzellik merkezlerinde lazerle tedavi ediliyor. Ben araştırdım ama ona ayıracak param olmadığı için tedavi olamadım.

arkadaşlar aynı sorundan maalesef bende muzdaribim, araştırdım ve buzlu terapi mantıklı geldi bana gittim test yaptılar ve önce kızardı sorunlu bölge sonrada kabuklanıp döküldü tabi bu 1-2 haftalık bir süreçte oldu şimdi haftaya gidip test sonucunu değerlendircez kaç seans sürer ne kadar tutar filan. ama ben test yapılan bölgenin görünümünün hafiflediğini gözlemledim. vedalaş izlerinle filan diyor estetisyen bayan çok güveniyorlar kendilerine.. tamamen kurtulacağıma inanıyorum, daha sonra da yüzümde sivilce izleri var onlar için gitmeyi düşünüyorum. tavsiyem bu gibi konuları iyice araştırıp öyle tedaviye başlayın çünkü baz yöntemler varmış tek bir iz haline getiriyorlarmış ameliyat ederek sonrasında o tek iz genişleyerek açılıp çok daha kötü bir görüntüye neden oluyomuş aman dikkat diyorum o yüzden.. gelişmeleri sizlere burdan aktarıcam

arkadaşlar aynı sorundan maalesef bende muzdaribim, araştırdım ve buzlu terapi mantıklı geldi bana gittim test yaptılar ve önce kızardı sorunlu bölge sonrada kabuklanıp döküldü tabi bu 1-2 haftalık bir süreçte oldu şimdi haftaya gidip test sonucunu değerlendircez kaç seans sürer ne kadar tutar filan. ama ben test yapılan bölgenin görünümünün hafiflediğini gözlemledim. vedalaş izlerinle filan diyor estetisyen bayan çok güveniyorlar kendilerine.. tamamen kurtulacağıma inanıyorum, daha sonra da yüzümde sivilce izleri var onlar için gitmeyi düşünüyorum. tavsiyem bu gibi konuları iyice araştırıp öyle tedaviye başlayın çünkü baz yöntemler varmış tek bir iz haline getiriyorlarmış ameliyat ederek sonrasında o tek iz genişleyerek açılıp çok daha kötü bir görüntüye neden oluyomuş aman dikkat diyorum o yüzden.. gelişmeleri sizlere burdan aktarıcam

sanirim suna hanima gidiyorsun.. kuzenimde gitti 3 seans yaptirdi etkisi var ama baya pahali tca kimyasal peelinginde etkili olacagini dusunuyorum..

evet suna hanıma gidiyorum.. bakalım bana ne kadar fiyat çıkaracak sabırsızlıkla bekliyorum zaten ben ekim gbi başlamayı düşünüyorum yazın çalışmıyorlarmış.. dedğin yöntemi de araştırmakta fayda var tabi ki

tedavi su arastirdim.. Ama ben Belcikadayim "dermapigmentation" diyorlar.. Teninin regini uyguluyorlar jilet izine ama cok pahali biraz daha arastiracam ben..

neticede kalıcı bi çözümü var dimi ? ya bacılar bende de var bu lanet izlerden irili ufaklı baya hemde...artı cok derinlerde var...gecenlerde hastaneye gittim..maksadım tedavileri yöntemleri sormak,fiyatları arastırmak...hiç bir tedavi olmasada kötünüm iyisini bulmak yani.....neyse plastik cerrahiyle görüs dediler..buldum yarım saat doktoru bekledim geldi annemleydim...doktora kolumu kadırıp göstermemle agzzımdan cıkan lafları agzıma tıkaması bir oldu....bunların bi te---demeye kalmadı bunların bi çözümü yok dedi:eek:klava: peki burda yada dıs-----içerde dısarda bunlarla yasamay alısmalısın dedi.......:kızgın: delirdim tabiiii...annem olmasa o doktoru sirkelerdim ben...içime oturdu cıktım dısarı laf söyleyemedim yaaa basladım aglamaya...anneme bagırdım biton keske sen olmasyıdn gösterseydim dünyanın kac bucak oldugunu diye....neyse doktor olmus ama adam olamamaıs bir cerraha denk geldim....ama azimliyim kurtulucam bi gün elbet...herseyin artık mümkün oldugu ülkemizde illaki cözümleri vardır bunlarında eminim......kızlar deneyeyimlerini bilgilerinizi eksik etmeyin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn eyvahedigeldismile

kızlar hayatımda en büyük hatalarımdan birini yaptım diyebiliyorum. saklamıyorumda sol kolum dirsek altından itibaren kesik. bilek tarafı dikişlik diğer üst tarafda derin jilet izleri var. ne kullandıysam fayda etmedi. suan fen bölümü okuyorum ve okadar zorluk cekiyorumki uzun kollu giymek istiyorum hep. İSTİYORDUM hep diyim aslında :)
arkadaslar contractubex adlı bir kreme basladım bu krem taşmış jilet izlerini hafifletiyor.deriyiyi soyuyor . ve doktor yakup avşar var istanbuldaymış kolunun resmini maille yolluyorsun o işte sana tedavi sürecini söylüyormuş bana benim komsum söyledi onunda kolunda dövme varmış bu şekilde sildirmiş. biz mail attık bakalım tedavi için cevap bekliyoruz sizi bilgilendiririm kızlar asla üzülmeyin geçeceeek , herşeyin bir çaresi VAR !

kızlar hayatımda en büyük hatalarımdan birini yaptım diyebiliyorum. saklamıyorumda sol kolum dirsek altından itibaren kesik. bilek tarafı dikişlik diğer üst tarafda derin jilet izleri var. ne kullandıysam fayda etmedi. suan fen bölümü okuyorum ve okadar zorluk cekiyorumki uzun kollu giymek istiyorum hep. İSTİYORDUM hep diyim aslında :)
arkadaslar contractubex adlı bir kreme basladım bu krem taşmış jilet izlerini hafifletiyor.deriyiyi soyuyor . ve doktor yakup avşar var istanbuldaymış kolunun resmini maille yolluyorsun o işte sana tedavi sürecini söylüyormuş bana benim komsum söyledi onunda kolunda dövme varmış bu şekilde sildirmiş. biz mail attık bakalım tedavi için cevap bekliyoruz sizi bilgilendiririm kızlar asla üzülmeyin geçeceeek , herşeyin bir çaresi VAR !

canımmmmmm.....kaydirigubbakcemile aynı durumdayız..benimde izlerim tıpkı senin tarif ettiğin gibi...nolur beni gelişmelerden haberdar et...eger ki sen ulasırsan ve kesin cözümse banada yardımcı ol lütttfeeennnnnnnn:kedi: bende cok utanıyorum cahillik işte....zamanında yaptık....ohaoldumsmile bende ögretmen olma yolunda ilerliyorum ve gercekten ezik bir durum....senden haber bekliyorum unutma beni olurmu dadlummeyvahedigeldismileolumunekankayizsmile

canımmmmmm.....kaydirigubbakcemile aynı durumdayız..benimde izlerim tıpkı senin tarif ettiğin gibi...nolur beni gelişmelerden haberdar et...eger ki sen ulasırsan ve kesin cözümse banada yardımcı ol lütttfeeennnnnnnn:kedi: bende cok utanıyorum cahillik işte....zamanında yaptık....ohaoldumsmile bende ögretmen olma yolunda ilerliyorum ve gercekten ezik bir durum....senden haber bekliyorum unutma beni olurmu dadlummeyvahedigeldismileolumunekankayizsmile

tamam canım merak etme mutlaka haber vericem.:1hug:

sonuç alacak gibiyim geliyor. bakalım ekimde başlayacağım yalnız epey fazla bir fiyat verdi, 2000 eur kadar.. ama yapacak bişey yok daha fazla bunlarla yaşamak istemiyorum.. gelişmeleri yazacağım mutlaka

özel msj gondeeremessın sanırım buradan sorayım
sedef suna hanım sana kac seansda gecer dedı

X