Çocuk Hastalıkları buhar makinası kullananlar yardım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Strawberry_83

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
5.352
1.396
slm kızlar bebeğimin burnunda hırıltı var görünürde bişey yok hafif bronşiti çıktı bunun üzerine araştırarak sinbonun buhar makinasını aldım nasıl kullanılacak sabaha kadar çalışıyormu ? oda da bebek varken mi çalışması gerekiyor?hergün mü çalıştırıyorsunuz yoksa hırıltı olduğunda mı ?herhangi bir yan etkisi var mı ? biz bebeğimle aynı oda da yatıyoruz tek mi olması gerekir bu konuyla ilgili kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

bence mutlaka doktoruna danış ben büyük kızım için almıştım tefalden kızım yılda birkaç kez bronşit olurdu iyi geleceğini düşünüp hiç danışmadan almıştım ama doktora sölediğimizde bronşitli çocuğun odasında çalıştırmayın helede gün boyu yada geceden sabaha kadar sakın açık bırakmayın bronşit değilken oda ısısı fazla olursa ve odanın havası kurursa ara ara 1 saat kadar açıp kapatın demişti...
Bebeğimin doktoruna sordum oda aynı şeyi söyledi bronşitli çocuğun fazla nemli ortamda bulunmaması gerekiyor hastanelerde ventolin+soğuk buhar veriliyor ama süresini biz ayarlıyoruz dedi ve oda havasının kuruduğunu hissederseniz veya burnu tıkandığı zamanlarda kısa süreli kullanın dedi...

bence mutlaka doktoruna danış ben büyük kızım için almıştım tefalden kızım yılda birkaç kez bronşit olurdu iyi geleceğini düşünüp hiç danışmadan almıştım ama doktora sölediğimizde bronşitli çocuğun odasında çalıştırmayın helede gün boyu yada geceden sabaha kadar sakın açık bırakmayın bronşit değilken oda ısısı fazla olursa ve odanın havası kurursa ara ara 1 saat kadar açıp kapatın demişti...
Bebeğimin doktoruna sordum oda aynı şeyi söyledi bronşitli çocuğun fazla nemli ortamda bulunmaması gerekiyor hastanelerde ventolin+soğuk buhar veriliyor ama süresini biz ayarlıyoruz dedi ve oda havasının kuruduğunu hissederseniz veya burnu tıkandığı zamanlarda kısa süreli kullanın dedi...

cnmcım sağol ben dün ilk defa çalıştırdım ve geceden sabaha kadar demek ki fazlası zararlı benim bile genzim bi tuhaf oldu bende neden böle oldu die düşünüodum birde bu makinayı çalıştırdım bütün yerler halılarım sırılsıklam oldu sandalye üstüne koymuştum daha yüksek bir yere mi koymak gerekiyor acaba anlamadım hastanede duydum bende ventolin artı soğuk buhar die ama biz bu makinalara ilaç atamıyoruz faydası olur die aldım inşallah bi yararını görürüm bilgin için teşekkür

canım benim kızım astım bronşit.bende geçen yıl tefalin filitreli büyük boyunu almıştım.geceleri çok yüksek olmayan ayarda çalıştırıyorum.doktorumuzun tavsiyesiyle aldık.çok memnunum.
hatta geçenlerde benimde boğazım yanmaya başlamıştı,o gece buharmakinasının çalıştığı odada uyudum.sabah bi hayli rahatlamıştım.etrafını ıslatmaması için aşırı yüksek ayarda çalıştırma.bence çok faydalı bir alet.zaten bronşit olan kişilerin sıkıntısı o bölgedeki sıvısızlıktır.doktorlar petek üzerine bez koyun diyor.bunu kullanınca ona gerek kalmıyor.

Canım düşük ayarda aç yüksek ayarda açtığın için ıslanmış ben sabaha kadar çalıştırıyorum çünkü doğal gaz g-havayı kurutuyo

bana da hediye geldi bende düşük ayarda sabaha kadar çalıştırıyorum.benimkinin markasıda tefal .

canım benimde var ama ben hep açık bıraktım ama odanın kapısı da açıktı bide hava soguk oldugu için odada kombi yaniyo hava kuruyo biz tüm gece açık bırakıyoz kişiye anca yeter o buhar ben chichodan aldım bronşit oldu ise dikkat et biraz yüksek yatır odasıda nemli olsunn bogazı kurursa öksürür arkadaqşın dediği gibi ventolin veriyolarr cigerleri gelişsin die bide su haznesini elma sirkeli su ile çalkala öle kullan mikrop barındırmasın bu işlemi haftada 1 mutlaka yap

kızlar anlamadıgım siz ventolini suyamı katıyosunuz
ben çocuga içmesi için verdi doktor

kızlar ilk doktora gittiğimizde doktor hafif bronşit var demişti ama oğlumda öksürük yok sadece burnundan hırıltı geliyor bazen sırtını ellediğimde burnu hırlarken ordanda ses gelio gibi anlayamadım buhar makinasınıda sabaha kadar çalıştırdım ben hasta oldum malesef sabah uyandığımda genezim şişmişti şimdi bol bol ıhlamurla geçirmeye çalışıyorum allahtan oğluşuma bişey olmadı kullanmakla kullanmamak arasında kaldım ben bu yapı marketlerde kombi için plastik kaplar varmış bazı kişiler suyun içine birazda viks katarak kullanıyorlarmış oda çok ii geliomuş acaba kullanmasam mı makinayı ya korkuyorum ben rahatsız olduğuma göre bebiş nasıl olur ayrıca kullandığım gün veya ondan sonraki günler herhangi bir etkisini görmedim

arkadaşlar biz de buhar makinesi almaya karar verdik ama eşim önce bir dr. soralım dedi.dr. önce bir nem ölçer alın sonra makine alın dedi.iyiki öyle yapmışız.normal nem oranı 40-60 arasında olmalı.bizim evde nem oranı bazen 62-63 bulabiliyor.bir de buhar makinesi alsaydık kaçlara çıkacaktı kimbilir.hem nem düşükse bile evinizde,nem ölçere göre makinenizi çalıştırısınız.sevgilerle...

kızlar ilk doktora gittiğimizde doktor hafif bronşit var demişti ama oğlumda öksürük yok sadece burnundan hırıltı geliyor bazen sırtını ellediğimde burnu hırlarken ordanda ses gelio gibi anlayamadım buhar makinasınıda sabaha kadar çalıştırdım ben hasta oldum malesef sabah uyandığımda genezim şişmişti şimdi bol bol ıhlamurla geçirmeye çalışıyorum allahtan oğluşuma bişey olmadı kullanmakla kullanmamak arasında kaldım ben bu yapı marketlerde kombi için plastik kaplar varmış bazı kişiler suyun içine birazda viks katarak kullanıyorlarmış oda çok ii geliomuş acaba kullanmasam mı makinayı ya korkuyorum ben rahatsız olduğuma göre bebiş nasıl olur ayrıca kullandığım gün veya ondan sonraki günler herhangi bir etkisini görmedim

meraba tatlım ben şu an kendimi görüyorum sende.bebişim 7 aylık ve doğdu doğalı hırlıyordu.hırlıyodu diyorum çünkü artık yavaş yavaş geçti çok şükür.dr a hep bu şikayetle gidiyodum.o da bana bun tıkalı bazı bebekler nefes yolları çok dar oğar ve nefes almakta güçlük çekebilirler odanızda petek yanıyosa hava kuruyodur kışın bu şikayetleriniz dahada artar demişti.bi kaç ay önce bebişimin hırıltıları artmaya başladı dr bronşit deyip bizede hava verdi ventolin falan hem şurubunu kullandık hem hastanede maskeyle aldık ventolini ve açıldı.bizde dr. önerisiyle buhar makinesi aldık.benimkide simbo.ilk günlerde ırıltılar devam etti.bende aynı odada yatıyorum bebişimle.bende senin gibi rahatsız oldum.boğazıma gıcık yaptı.boğazım ağırdı .öksürmeye başladım.halbuki akiğerlerimiz o nem ayarına alışık olmadığı içinmiş onlar alıştıkça bi rahat etttik.ay horlayan kocamın bile horultusu kesildi.bebeğimde şimdi rahat.ilk başlarda havlu ıslatıp peteğin üzerine koyuyodum.hep kuruyo bütün gece ıslatmak zorunda kalıyosun.ama makineyi sadece bi kaç saaat yüksek biyere ara kabloyla kaldırarak çalıştır.zamanla neme alışıcaksınız.makinenin içine hiç bişey koyma ilk zamanlar biraz başka odada çalıştır onu yeni kokusu bi çıksın sonra bebişin odasında kullan.bu arada dr n danış benim bebişe burun açıcı bi yağ verdi elbisesine sürüyosun uyutmadan önce onun kokusu ferah ferah uyutuyo onu.:ecrin_bebek::emir_bebek:

yağın adına baktım cold-mix .kıyafetinin yakasına veya omzuna damlatıyosun birkaç damla çok rahatlatıyo.hırıltı falan kalmıyo.uyurken bebişin kullan daha rahat eder.buhar makinesiylede takviye yaparsan rahatlar bebiş .okaliptus ve ladin yağları varmış bunun içinde zaten bebeğimin odasına bi giriyorum ben bile ferahlıyorum.ama tabi bebeğin ne kadarlık bilmiyorum benimki 7 yi bitirdi.dr una danışsen yinede benim bebeğimin alarjik bi yapısı varmış ve ona zirtec diye bide oral damla verdi dr.o da açtı onun nefesini ve hırıltımız geçti çok şükür.he unutmadan söyliyim tonimer okyanus suyu sıkıyoruz burnuna .ağız burun kıyafet hepsini yazdım sana işte elbet bişeylerden fayda bulursun.

kızlar ya bişey sorcam bende hamileyim buhar makinesinden konu açıldı
eşim dediki ne gerek var buhar makinesine

al su ısıtıcısını kaynat odada buhar olsu aynı şey dedi
benimde aklıma yattı
siz ne diyorsunuz :))))

kızlar ya bişey sorcam bende hamileyim buhar makinesinden konu açıldı
eşim dediki ne gerek var buhar makinesine

al su ısıtıcısını kaynat odada buhar olsu aynı şey dedi
benimde aklıma yattı
siz ne diyorsunuz :))))

canım eşin dogru söylüyo aynı şey ama buhar makinesi daha kolayıma geliyo.

benim kızımdada bronşit çıktı 6 gün hastanede yattık 2 saatde bir buhar verdik doktor tavsiyesiyle sinbonun buhar makinesini aldık istersen sabahdan akşama kadar aç ama mecbur degil yani 2 saatde bir bebegini buhar makinesinin dibine tut 20 dakka sonra bebegini yüzüstü çevir ve sırtına kuvvetli bi şekilde 15 dakika vur ama beline degil sırtına

slm kızlar bebeğimin burnunda hırıltı var görünürde bişey yok hafif bronşiti çıktı bunun üzerine araştırarak sinbonun buhar makinasını aldım nasıl kullanılacak sabaha kadar çalışıyormu ? Oda da bebek varken mi çalışması gerekiyor?hergün mü çalıştırıyorsunuz yoksa hırıltı olduğunda mı ?herhangi bir yan etkisi var mı ? Biz bebeğimle aynı oda da yatıyoruz tek mi olması gerekir bu konuyla ilgili kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

canım bende aynı marka ürünü kullanıyorum su deposunu doldur bebeğin yatmasdan 1 saat evvel çalıştır sonra ayarınıu biraz kıs ve bırak sabaha kadar çalışsın çoook faydası oluyor...bana doktorum önerdi bir yan etkisi yok...bende aynı odada yatıyorum bebeğimle...

aklıma takılan bişey var belki sizin bu konuda deneyımız ve fıkrınız vardır. gectıgımız gun arzumun soguk buhar makınesını aldım. ılk denememı annemın evınde yaptım. yatmadan once calıstırıp o gece dıger gecelere nazaran farklılıgı gormek ıstedım. gercekten de cok farklıydı cunku uyandıgımızda hertaraf ıslaktı makıneyı koydugumuz sehpa ve cevresındekı yerler parkeler yagmur yagmıs gıbıydı camları ve onundekı mermerı soylememe gerek yok sanırım. gulerek anlatıyorum suan ama ozmaan saskınlık ıcındeydım. annemlerde kalorıfer yok sanırım ondan dedık. dun aksam kendı evımde kullandım. yatmadan once calsıtırıp mınumum sevıyede sabaha sonuclarını gorecektık. sabaha karsı oğlumun sesıne uyandım. onun carwsıne bakıp makıneyı ve cevresını merak ettım soyle bı kontrol ettım annemın evındekı gıbı yagmur yagmadıysa da çığ yağmıs gıbıydı halıfleksın uzerı ve sehpanın uzerındekı ortu nemlıydı.

bu makınenın kullanılması gereken bı zaman bır saat dakıka mı vardır allahaskına. yoksa benım aldıgım makınede mı bı sorun var

kullanan ya da fıkır sahıbı arkadasların benı aydınlatmasını beklıyorum

:emir_bebek:

X