Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçımdaki sirkelerden nasıl kurtulacağım bilen varmı?Çkk acil...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
C

cansum.54

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cansum.54
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Ben yazın tatilden geldiktan sonra bitlendiğimi farkettmm ve çok kötü bir şey şu anda 17 yaşmdaym ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaştm.saçımı temizledm.yani bit şampuanı kullndm 2 şişe bitirdm.bitlerden kurtuldm ama saçmda sirkeler olduğu için gaz yağı ile saçlarımı temizledm 4-5 kez gaz yağı kullndm akşamları yatmadn önce srdm sabh banyo yaptm we geçen gn okulda arkadşm saçmdaki sirkeleri gördü ve bitlenmiş olabileceğimi söledi tabi bnde moral kalmadı.ewe gittim hemen anneme söledm we bu sferde saçımda bit olmamasına rağmen sirkeler vardı.Bende anneme dedim her şeyi yaptık birde sinek ilacı sıkalm bunuda yaptık akşm sıktm sinek ilacını we sabah banyo yaptm tabi banyoda şampuan we sabn köprmüo snk ilacı olduğu için saçn köpürmesi çk zor oluyo ama bn 4 5 kez şampuanlandktan sonra saçımı bi gzl köpürtmeyide başardm ama hala bu sirkeler kafamdan gitmio ve benm psikolojim çk bozuldu hele bide arkadşmn bunu farketmesi iice berbat durumdaym yane saçtaki bu sirkelerden nasıl kurtulabilirim yardım edersini çk sevinirim. yardımlarınıza çk ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler. :)

• Konu Sahibi cansum.54
cnm bit şamouanını kullanırken şampuanlı haliyle saçını o şampuanın yanında verilen ince tarakla taradın mı ona sirkeler takılıp kalıyor
ayrıca lisedeyken benimde olmuştu anneciğim saolsun teker teker sirkeleri temizlemişti :jeyyar:
bence yine bit ilacı kullan ve sirkeleri o tarağıyla tara,annende temizleyebilir tek tek hihoyyyt
yorucu ama yapcak başka bişi yok kaydirigubbakcemile5

• Konu Sahibi cansum.54
Bence en kesin çözüm sinek ilacı canım..

Bit şampunı kendimde kullandım :1rolleyes: kullananıda gördüm:bbo: hiiiiç faydası yok tam tersi besliyormu nee..:1ninca:

Sana sinek ilacı kullan dediysem akşam sıkıp sabah yıkama yani okadarı bence fazla mazallah çok zararlı olabilir. Sıktıktan sonra saçını bir örtüyle bağla en fazla 10 dk bekle yeter güzelim...

Markasını değiştir bide öyle dene...

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi cansum.54
cansum,bende ilkokuldayken çok bitlenirdim okuldan sürekli kapardım..çok zor temizleniyo ama o bit şampuanlarını düzenli kullanmak ve çok sık dişli bir tarakla şampuan saçındayken taraman gerek..bi süre sonra ölürler.bi kereyle olmuyor..sinek ilacına falan sakın ha bi daha kalkışma..ne biçim kimyasallar var onun içinde saç derin tarafından emiliyor onlar allah korusun kaş yapayım derken göz çıkartırsın...

• Konu Sahibi cansum.54
cansum 2 şişe kullandığın halde geçmediyse senden evdekilerden birinede geçmiş olabilir belki ondanda tekrar sana geçiyor olabilir yada okuldaki arkadaşlarından.arkadaşların dediği gibi şampuanı tarifine göre kullanıp tarakla tararsan en kısa zamanda kurtulursun inşallah canım

• Konu Sahibi cansum.54
cansum geçmiş olsun öncelikle bitlenmek felaket sinir bişey...
bizde kardeşimle ilk okulda annem ne kadar temizlerse temizlesin bitleniyorduk başkaları yüzünden.
dedigin gibi bit şampuanı bitleri ve sirkeleri öldürüyodu ama sirkeler şişip kalıyolardı.
annem çözümü şöyle buldu canım;
eski tip tarakları bilirsin,yarısı kalın dişli yarısı ince.işte onlardan varsa ince tarafını 4er 4er yada 5er 5er iple ayırarak bagla.aşırı sıkma ki çok yolmasın saclarını.kafanı öne eg yukardan aşagı sürekli tara.ipi açtıgında göreceksin ki hepsi çıkmış.korkma temizlenir hemen o şekilde.sacları biraz yoluyo ama olsun sonuçta kurtulacaksın.
ayyyyyyyy ne fenaydı yaa bizim sınıfta ikizler vardı bitli şeyler noolcak:dilcikar:
onların yüzünden temizlendigimiz gibi bitleniyoduk yaaa:eek:

• Konu Sahibi cansum.54
Tatlıım bnde bitlnrdm ilkokulda bit ilaçları gercktn işe yaramazdı annemde gaz yağı sürdü bitler falan yokoldu ama saçımın bazı yerlernde daha hala ölü sirkeler var amaa canlı diil yapışmışlar allahn paçozları:1ninca: nese bn konuya geliyim sirkler gerckten canlımı bir dene ölü olabilirler cnkü gaz yağının etkisi gçlü ve bnceee çook denersn saçların çok ktü ypranır :çok üzgünüm:bnce daha fazla dneme önce canlı olup olmadıına bak olmyasa bi saç uzmanına faln git onlar daha ii biliodr ttlm

• Konu Sahibi cansum.54
ayy kafam kaşınmaya başladı yaaa huylandımmmkafamçokkarıştı

• Konu Sahibi cansum.54
ölü sirkeyse tek çare bit tarağıyla taramar saçın uzunsa biraz kısalt bence

evet arkadasımızın asıl sorunu bitten nasıl kurtulacagı degil,sirkeleri sacından nasıl çıkaracagı.evet bit taragı varsa çok iyi,bizim zamanımızda bit taragı yoktu bizde iple baglıyoduk sıkı olsun diye ama sirke falan 1 tane bile kalmıyodu.kaydirigubbakcemile3

sana bişiy söyliyim.. bit şampuanını falan boşver.. her gece yatmadan önce sacının diplerine her yerine sirke sür.. sabah yıka...1-2 güne kalmadan geçer.. bana da bulasmıstı bi arkadasımdan lisede.. zaten askerde de bu yöntemle geçiriyolarmış onları. bana güven.. hem sirke saçlarını besler.. bunu dene mutlaka.. her ihtimale karsı 4-5gün yap.. bşey kalmıcak kafanda..

sacların uzunsa kısalt baya.. bide cok sık dişli tarakla tara... olmuyopsa oturt anneni temizlemeye çalışşın elinden geldiğince.. nekadar giderse okadar fayda... sirke çözüm olabilir.. gün içinde 4-5 kere uygula saclarının heryerine.... orta okulda başıma gelmişti kısacık kestirmiştim temizlemesi daha kolay olmuştu..

arkadaşlar saçmda bit yok bu kesn sadce sirkeler war onlarda ölü saçıma yapşmş kalmış onları nasıl çıkaracağım konusunda yardm edersnz sewinirim.Ayrıca bit şampuann içindeki tarklada saçmı taramştm artık tarak kırıldı we atmk zornda kaldm. napabilrim?

canım sirkeler saça yapışır.ince telli tarakla tarayın.snrada annen tek tek saçından çekecek o sirkeleri.ne dökersen dök saçına sirkeler ölür ama saça yapışır.dediğim gibi nları tek tek çekeceksiniz.başka türlü kurtulamazsın onlardan.güdüz vakti camın önüne geçin annenle.yat anneciğinin dizine tek tek çeksin.

canım sirkeler saça yapışır.ince telli tarakla tarayın.snrada annen tek tek saçından çekecek o sirkeleri.ne dökersen dök saçına sirkeler ölür ama saça yapışır.dediğim gibi nları tek tek çekeceksiniz.başka türlü kurtulamazsın onlardan.güdüz vakti camın önüne geçin annenle.yat anneciğinin dizine tek tek çeksin.

bende aynen katılıyorummmmm

canım bitolmadan sirke nasıl olcak, bence bit ilacı kullanma,sırf asit, saçı sert yapıyor taranmıyo,bu aradada saçların tarakta kalıyor, bence gaz al, biz küçükken annem öyle yaptıydı valla saçıda yumuşacıkyapıyo, tamam kokuyo ama ilaçtan daha iyi

arkadaşlar saçmda bit yok bu kesn sadce sirkeler war onlarda ölü saçıma yapşmş kalmış onları nasıl çıkaracağım konusunda yardm edersnz sewinirim.Ayrıca bit şampuann içindeki tarklada saçmı taramştm artık tarak kırıldı we atmk zornda kaldm. napabilrim?

sana yukarıda anlattım..

cnm öncelikle geçmiş olsun bildiğim kadarıyla tek çözüm saç boyası duyduğuma göre boyalı saça bit gelmezmiş !!!!

X