Geçici Diş...

atalay-uxgxur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
129
0
49
kızlar traşladılar dişlerimi ama geçici diş yapmadılar. 1 haftadır çok kötüyüm cumaya prova varmış.söyliycem doktoruma.sızlıyo dişlerim. görüntüde kötü.bide çok korkuyorum ön dişlerim ya at gibi önden önden giderse.ayyyyyyy rüyalarıma giriyo valla. moralim yok yani kısacası.1 ay sonraya gelsem birdende şu sıkıntılardan sıyrılmış olsam.:çok üzgünüm:

kızlar traşladılar dişlerimi ama geçici diş yapmadılar. 1 haftadır çok kötüyüm cumaya prova varmış.söyliycem doktoruma.sızlıyo dişlerim. görüntüde kötü.bide çok korkuyorum ön dişlerim ya at gibi önden önden giderse.ayyyyyyy rüyalarıma giriyo valla. moralim yok yani kısacası.1 ay sonraya gelsem birdende şu sıkıntılardan sıyrılmış olsam.:çok üzgünüm:
Canım , hiç öyle şey olur mu .Nasıl geçici diş yapmazlar .Geçici dişin hemen yapılması gerekliydi , çünkü dişlerin süratle çürür .Kesilen dişlerin hemen aynı gün geçici dişle kaplanması gerekir.

arkadasım nasıl geçici diş yapmıyor soyleyın ağız öyle bırakılırmı curume olmaz hemen bir kaç günde ama sızım sızım sızlar üstü traşlandığı için sinirlerde yüzeye cıkıyor ne soğuk yiyebilirsin nede sıcak aman deyim yalnız orjinal dişlerini sakın fazla küçülttürme bende pirinç tanesi kadar bırakmışlar her kırılabilir diye korkuyoruz yoksa implant gerekecek...

yaaa sormayın.yapmadılar işte.9 gündür ne çekiyorum sormayın.yarın prova var. daha ne kadar böyle çekecegim bakalım. çok kötüyüm. üzgünüm. yemek yiyemiyorum. açım aç . herşeyden geçtim de zoruma giden özele gidincemi bu oluyo sadece. devlette yaptırıyorum diye başımız egikmi olacak böyle. bari dişim güzel olsa. bunlar unutuluyo ama o senelerce benle yaşayacak. çok huzursuz moralsizim arkadaşlar. canım sıkılıyo....

umarım dişlerini kesip oyle bırakan hekimin bir gun başına aynısı gelır belkı ozaman bu yaptığı vahsetın ,iğrençliğin, vicdansızlığın ve ınsan dışı hareketın ne anlama geldığını anlar...yoksa bu sistemde bu şahsın yaptığı iğrençliklere dur diyecek kımse cıkmaz..bu insana şahıs diyorum çünkü benım gozumde hekim bu hareketleri yapmamalı..tekrar geçmiş olsun canım..

slm geçmiş olsun. Ben hekim değilim ama dişlerin o şekilde açık bırakılması çok sakıncalı. Dişler kesik ve hassas sinirler soğuktan sıcaktan hemen etkileniyor. Bu etkilenmede sağlam olan dişlerinizi çürütebilir. bu çürüme gözle görülmüyor tabi. Görünüşte diş sapasağlam görünüyor fakat kanal tedavisi yapılmazsa ağrılar geçmiyor. Bence doktorunuza ısrar edin hemen gecici diş taksın. ıhh mıhh diyorsa hiç vakit kaybetmeyin başka hekime gidin. veya parasını ödediyseniz diş hekimleri odasına acilen şikayetinizi bildirin. Benzer bir olay benim başıma geldi

veee doktora sordum arkadaşlar. devletin hastanelerinde geçici diş artı parayla yapılıyomuş.gerçi ben demesem söylemeyecekler ama.... benimki gibi yaptıran herkes böyle. diş başı20 ytl. 200lira verirsem yapılırmış. benim param olsa zaten özele gidicem. eger verdigim paraya 200 ü koysam e bide çektigi eziyeti koysam zaten aynı özel parası oluyo. inşallah dişlerim sorun çıkarmaz sonradan bana. çok üzülüyorum bu işe.parasızlıgın gözü kör olsun. bu parayı bile zor bulduk .bankadan çektik. bu şekilde daha dayanamayacaktım çünki.

atalaycım hangi devlet hastanesinde yaptırıyorsun? canım demek plastik şey için diş başı 50 lira haaa şaşırmıslar kendılerını o zaman özelde zaten geçiciye para vermiyorsun orda yaptırırdın paran olsaydı ...

okmeydanı agız diş hastanesi. sorma para yok işte. diyorumya. genede buna şükür diyorum bi yandadnda. buda olmasaydı igrenç bi şekilde devam edecektim dolanmaya. sabır Allah'ım sabır. az kaldı inşallh. bide 50 diil 20 ama diş çok olunca o kadar katlanıyo. 200 e geliyo işte.

çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda takılırda sizde ağrıdan sızıdan kurtulursunuz ve sonradan da sorun çıkmaz ...

X