Prolaktin seviyesi ?

slm arkadaşlar aranızda prolaktin seviyesi yüksek olan ve kontrol altıda olan var mı benim gibi:teselli:

merhaba benim prolaktinim 1 ay önce 52 idi ilaç kullanmadım bu ay ölçtürdüm 38 e düşmüş bu bir ay içinde hiç birşeye sinirlenmedim moralimi yüksek tuttum stresten kaçtım bu şekilde 38 düştü dr dostinex verdi pazartesi perşembe tüm içiyorum 4 hafta boyunca bu şekilde kullanacağım sizin kaç çıktı prolaktin hormonunuz

benim 33 çıktı
bugun adetimin 2.günü ve tekrar baktırdım
öğleden sonra belli olacak
herhangi bir tedavi olmadım
benim adetim geçikti 10 gün onun için hormon baktırmıştım o zaman gördük değerin yüksekliğini
eğer yine yüksek çıkarsa tedaviye başlicaz
peki stresle mi alakalı?

benim 33 çıktı
bugun adetimin 2.günü ve tekrar baktırdım
öğleden sonra belli olacak
herhangi bir tedavi olmadım
benim adetim geçikti 10 gün onun için hormon baktırmıştım o zaman gördük değerin yüksekliğini
eğer yine yüksek çıkarsa tedaviye başlicaz
peki stresle mi alakalı?

merhaba umarım düşmüştür sonucun eger düşmüş olsa bile sen 2 ayda bir ölçtür çünkü belli olmuyor bir düşüyor bir yükseliyor benim 3 senedir var prolaktin sorunum evet stresle alakalı zaten bu hormonun diğer adı stres hormonu . stresten uzak kalmak gerekiyor ben zor olsada 1 ay uzak kaldım ve ilaç kullanmadan 52 den 38 e düşürdüm şimdi dostinex se başladım çünkü bebiş istiyoruz ve prolaktin engelliyor onun için en kısa zamanda düşürmem gerekiyor

merhaba umarım düşmüştür sonucun eger düşmüş olsa bile sen 2 ayda bir ölçtür çünkü belli olmuyor bir düşüyor bir yükseliyor benim 3 senedir var prolaktin sorunum evet stresle alakalı zaten bu hormonun diğer adı stres hormonu . stresten uzak kalmak gerekiyor ben zor olsada 1 ay uzak kaldım ve ilaç kullanmadan 52 den 38 e düşürdüm şimdi dostinex se başladım çünkü bebiş istiyoruz ve prolaktin engelliyor onun için en kısa zamanda düşürmem gerekiyor

benim ilk defa başıma geldi böyle bir şey
2 ay önce kimyasal gebelik geçirdim ve geçen ay adetimin 2.günü tetkiklerim yapıldı hepsi normaldi. bu ay çok stresliydim herhalde ondan yükseldi.ama mümkün değil ki stressiz olmak. 10gündür adet olamadım dün doktorum hcg yaptır sonucuna göre adet söktürücü vereyim dedi ama ona gerek kalmadan öğlenleyin oldum.bugun tekrar baktırdım. öğleden sonra belli olur.

arkadaşalar henüzölçüm yaptırmadım ama doktorum benımkınınde yuksek olabılirmiş.
sımdı adet sökücü ilacım bu sabah bıttı.
adet oldugumda prolaktınımı olcturucem.
bu arada bılen var mı???
farlutal bıttıkten sonra ka gun ıcınde adet olunuyor

canım benimki suan 45lerde falan çunku 2 aydır ...bırakmiştım doktor kontrolüde ama bu hafta tekrar başladım benim haftada 1 kez daha once asırı yuksektı üst seviyenin 5 katıydı 1 yıl falan haftada 2 kullandım son 1 yılda haftada 1 kullandım 0,5 e düşmüştü birakmiştim ama tekrar yukseldi 2 buçuk aydır adet olmuyorum kendimi baya rahatsız hissediyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaslar sizinde goğsunuzden süt geliyo mu ben sürekli kontrol ediyorum gelince kontrole gidiyorum çok yukelince oluyo galiba

Selam arkadaşlar öncelikle hepnize geçmiş olsun..Benim de prolaktinim yüksekti bundan 4-5ay önce ,.....kullandım 2 ay ve 1küsürlere düşmüş,doktor iyi buldu,ama 2aydaha devam et dedi,simdi adetimin3.gününü bekliorum..bende göğüslerden süt gelme vs yoktu ben tüylnme şikayetiyle gitmiştim sadece..Peki arkadaşlar prolaktin yüksekliği tüylenme yapar mı??ne dersiniz??(bu arada 100ün üstünde olmayan prolaktin yüksekliği ilaç tedavisiyle halloluyor,100ve üstü olanlarda genelde ameliyatla kolayca hallolabilen şekilde tedavi ediliiyor) Son olara; bnde adet düzensizliği de yok şükür..adeti düzensiz olanlar ultrasonografi ile yumurtalıklarına muhakka baktırsın ve tüm hormon tetkiklerinden geçsin..

Son düzenleyen: Moderatör:
gerçi doktor prolaktin tüylenme yapmaz,dedi. yani benimki ondan değilmiş.genetiktir dedi. ama internette prolaktin yüksekliği tüylenme yapabilr yazıo

slm arkadaşlar aranızda prolaktin seviyesi yüksek olan ve kontrol altıda olan var mı benim gibi:teselli:

mrb benim de prolaktinim 50 çıktı doktor ilaç vermedi.tek başına hamileliğe engel olmaz dedi.bir de hemen ilaca yüklenme dedi.bir iki ay deneyin hamile kalmazsan ilaç veririm dedi.zaten daha önce dostineks kullanmıştım 60tı o zaman hemen düşürmüştü.bırakınca tekrar yükseliyor anlamıyorum.sürekli takip etmek gerekiyor galiba.sositososito

benimde yüksek çıktı şu anda pazartesi ve perşembe günleri hap kullanıyorum 2 ay hapa devam edicem:sinifsinif:

kızlar bende Şuan kullanıyorum. ılacımın adı dostınex ... PerŞembe ve pazartesı gÜnlerı... ılacı hemen bırakmak yanlıŞmı. Ocakta kullandım dÜŞtÜ. Nısanda ıkı katı yÜkseldı. GÖgÜsten sÜt gelme falan yoktu. Drumu deĞıŞtım. Oda deĞerler dÜŞse bıle azaltarak hapı bırakmak gerekıyormuŞ kızlar. Ben Önce ılk ay dostınex 2 lı olan kutuyu ıÇtım 1 pazartesı 1 perŞembe...
dıĞer ay 8 lı olan dostınexı ıkıye bÖlÜp ıÇıyorum pazartesı ve perŞembe. DıĞer ay da 4 e bÖlıp ıÇıcem. Yanı vucudu alıŞtıra alıŞtıra bırakacaĞım hapı... Umarım yararlı olmuŞtur kızlar

merhaba arkadaşlar öncelikle şu yapışıp ta gitmeyen prolaktinciğimizden kurtulmak dileğiyle.benim de prolaktinim 50 çıktı doktorum dostineks verdi.korunmamı özellikle belirtti.daha önce de dostineks kullandım kullandığım sırada hamile kaldım hemen bıraktım ama bebeğimi kaybettik 8 haftalıkken kalbi durdu.şimdi gittiğim diğer doktorum bebeğimin kaybının dostineksten kaynaklandığını söyledi.tabi yıkıldım o an.şimdi de kullanıcam ilacı ama korunucam.hatta ilaç bittikten sonra bir ay daha hamile kalmyı düşünmüyorum.ben bu kötü günleri yaşamış biri olarak özellikle dostineks kulanıyorsanız mutlaka ama mutlaka korunun.ilacın prospektüsünde yazıyor zaten ben de keşke doktora güvenmeyip korunsaydım.umarım isteyen tüm herkese rabbim çocuk verir

merhaba arkadaşlar..k.k. hiperprolaktinemi araştırması yaparken buldum ve üye oldum 2,5 ay önce gebe kalamama şikayeti ile dr. gittim yapılan testlarde diğer hormon düzeyleri çok iyi iken prolaktin 98 çıktı farkedersini
zki oldukça yüksek yazanlarda 50 civarları okuyorum moralim bozuluyor dr tavsiyesi ile 3 aylık tedavi olarak dostinek 0,5 mg kullanmaya başladım şu an son kutu ilacı içmekteyim korunmadığımız halde gebelik olmadı buda beni düşmemiş olabilme ihtimali ile korkutuyor dr.tedavi nin %100 olacağını belirtti kimse bahsetmemiş ama bendeki yükselme nedeni hipofiz bezindeki 3 mm mikro adenom olarak çıktı.bu arada hiç ölçümde yaptırmadım.dilerim düşmüştür bu arada düşük durumundan bahseden arkladaşlar dr. bana hamilelikte işimiz kolaylaşır demişti ama ürküyorum allah cümle isteyene evlat nasip etsin inş..

Merhabalar
Benimde prolactin hormonum yüksek ama yanlış yapıyorsun dostinex bir anda düşürdüğü için gebelik olsa da düşükle karşılaşırsın oyüzden korun arkadaşım..
Herşey düzenli olsa dahi sebepsiz infiliteler var o yüzden prolactin düşüp hamile kalacaksın diye bişey yok..

merhaba arkadaşlar..k.k. hiperprolaktinemi araştırması yaparken buldum ve üye oldum 2,5 ay önce gebe kalamama şikayeti ile dr. gittim yapılan testlarde diğer hormon düzeyleri çok iyi iken prolaktin 98 çıktı farkedersini
zki oldukça yüksek yazanlarda 50 civarları okuyorum moralim bozuluyor dr tavsiyesi ile 3 aylık tedavi olarak dostinek 0,5 mg kullanmaya başladım şu an son kutu ilacı içmekteyim korunmadığımız halde gebelik olmadı buda beni düşmemiş olabilme ihtimali ile korkutuyor dr.tedavi nin %100 olacağını belirtti kimse bahsetmemiş ama bendeki yükselme nedeni hipofiz bezindeki 3 mm mikro adenom olarak çıktı.bu arada hiç ölçümde yaptırmadım.dilerim düşmüştür bu arada düşük durumundan bahseden arkladaşlar dr. bana hamilelikte işimiz kolaylaşır demişti ama ürküyorum allah cümle isteyene evlat nasip etsin inş..

canım aynı şikayet bendede var benimde hipofiz ezimde adenom var önce 8x6 idi sonra 4mm falan oldu hatta bi ara tamamen kaybolmustu ara verdim dostınexe bikaç ay sonra yıne 4mm dediler benim prolaktınım ılk olçümde 2150 lerdeydi ama o hastanedeki değerler daha değişikti o yuzden tam kıyaslama yapamıyorum en son 0,5 e düşmüştü canım doktor su an yıne bıraktırdı 4 aydır kullanmıyorum ama yakın zamanda kontrole gitcem bide emar cektircem 6 ayda bi çektiriyorum bu kez 8 ay oldu ihmal ettim mafoldumben

X