Lekeler, Çiller Lavanta Kürü İle Sivilce ve Cilt Lekelerinden Kurtulalım

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

bebexgxim..

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
84
2
Arkadaşlar dr.ibrahim saraçoğlunun lavanta kürünü uyguluyorum.bugün daha 5. gün ama cildim düzelmeye başladı.duyan ve uygulayanlar varsa buradan paylaşalım..

kaydirigubbakcemile5

Sivilceler ve Lavanta Kürü
Değerli okuyucu, bayanların kullandıkları pek çok pahalı kremlerin temelinde ciltteki sorunları gizlemek ve örtmek yatar. Halbuki, ciltlerindeki lekeleri ve sivilceleri uygulayacakları lavanta kürü ile hiçte saklamaya veya örtmeye ihtiyaçları kalmayacaktır. Çünkü, lavanta kürü kısa zamanda bu sıkıntılarına çare olacaktır. Kürün uygulama süresi içerisinde her geçen gün ciltlerinin daha sağlıklı görünmeye başladığını, cilt renginin açıldığını ve sivilcelerin giderek yok olmaya başladığını hayretle gözleyebileceklerdir. Kullandıkları bazı kremler her ne kadar nemlendirici özelliğe sahip ise de, ek olarak içerdikleri parafin ve vazelin cildin havayla temasını kesmektedir. Havayla teması kesilen cilt, ancak akşam yatağa giderken temizlendiğinden, ortalama sekiz saatlik bir uyku esnasında havayla temas edebilmekte ve kendisini toparlamaya çalışmaktadır. Şüphesiz ki, bu yeterli değildir. Çünkü, akşam yatağa gitmeden önce yapılan uygulama ile, gün boyu taşınmış olan krem ve fonlar uzaklaştırıldığında, cildin ihtiyacı olan doğal gün ışığı olmadığı için cilt kendisini rejenere edememektedir (yenileyememektedir). Sabah kalkıldığında tekrar sürülen kremler, dolgular ve fonlar cildin tekrar doğal ışıkla temasını kesmektedir. Burada belirtmeden geçemeyeceğim bir noktada şudur. Kullanılmakta olan bir çok krem doğal olmayan ve tabiat ananın tanımadığı (tabiat ananın kendi üretmediği) değişik kimyasal maddeler içermektedir.

Gün ışığı bu kimyasal maddeler ile reaksiyona girerek cildinizin üzerinde oluşmuş olan lekelerin hem daha kalıcı olmasına hem de kontürlerinin daha belirgin olarak ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bununla da kalmayarak yer yer yeni lekelerin de ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Belli bir müddet sonra kremsiz, dolgusuz ve fonsuz olarak dışarı çıkmak istemeyeceğinizi anlarsınız. Lavanta kürü size doğal cilt güzelliğinizi geri kazandıracaktır. Dalga dalga lekelerinizin kaybolmaya başladığını ve var ise sivilcelerinizin de yok olmaya başladığını hayretle göreceksiniz. Cilt renginizin açıldığını ve mükemmel bir canlılık kazandığını hayretle gözleyebileceksiniz. Yaşınız ne kadar genç ise lavanta kürünün etkisini o kadar çabuk farkedersiniz. Eğer, yaşınız orta yaşı geçmiş ise bu farkı, kürü uygulamaya başladıktan en geç onbeş gün sonra belirgin bir şekilde gözleme imkanı bulabilirsiniz. Yaşınız kaç olursa olsun, cildinizin sivilcelerden ve lekelerden arındırılmış olarak doğal güzelliğini görmek ve de korumak istiyorsanız, lavanta kürü mükemmel bir çaredir. Lavanta kürünü uyguladıktan sonra doğal güzelliğiniz ile hiçbir krem ve fon kullanma ihtiyacı duymayacaksınız. Bazı sanatçıların kremsiz ve fonsuz olarak kameralara yakalandıklarında ilk dikkatinizi çeken onların nasıl solgun ve lekeli bir cilde sahip olduklarıdır. Ancak lavanta-maydanoz kürünün nasıl bir mucizevi etkisi olduğunu bir bilseler…

doktorun kendi sitesinden alıntıdır.

evet ya bende okudum kitabından ve not aldım satır satıra.s hatta lavantayı bile aldım evde duruyo ama kulanmaya cesaret edemiyorum korkuyorum ya.cildimde sivilcelerde var lekelerde var aslında ne yapsam başlasammı bilmiyorum:sm_confused:

kızlar kuru lavanta aktarda satılıyor.hazırlanışı nette var ama isterseniz kısacık nasıl yaptığımı açıklıyim ben.bi cezve su kaynatıyosunuz içerisine çok az 4-5 gr lavanta atıyosunuz.kaynamış suda sivilceler için 10 dk demliyosunuz.kaynatmıyoruz. 10 dk sonra süzüyoruz ve ılıdıktan sonra içiyoruz.bunu geceleri yapmak gerekiyo tok karnına içmiyoruz yani.bi de esinlikle tatlandırıcı bişey koymuyoruz.bu kür karaciğeri temizliyomuş..

ben yapıyorum işallah geçicek.hiçbi yan etkisi de yok.bende tedirgindim ilk yapışımdaama bişey olmuyo şifalı bi bitki sonuçta.lavanta çayı ayrıca sakinleştirici etkisi varmış.uyumaya da yardımcı..:içelim:

peki ben yurtdisinda kaliyorum aktar dediginiz nereden bulabiliyorsunuz luften daha cok bilgi veriniz ve hamile kadinlar kullanabiliyormu bu kur ne kadar sur ile kullanmayiz

Son düzenleme:
yurt dışında baharat satan yerler varmı bilmiyorum.eğer varsa mutlaka orda vardır canım.
ama hamileysen kullanma bence.bi etkisi olurmu bilemiyorum.riske girmeye gerek yok.

bu kürü 15 gün boyunca her gece yapıyıcakmışız.sonra 15 ara verip, bi 15 gün daha yapıcaz.kaydirigubbakcemile2

Lavanta çay olarak demlenip içiliyor degil mi arkadaslar birde 15 gün yapıoruz 15 gün ara veriyoruz bir 15 gün daha yapıoruz bir daha yapmıor muyuz cevap için şimdiden saolun

evet arkadaşlar öyle yapıyoruz.ama lütfen dikkat edin.ince ayrıntılar var hazırlanışı konusunda.
miktarına ve demlene süresine lütfen dikkat.. daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz nette araştırıp.yerimseniben

yarın aktardan lavanta alıcam ve bu kuru yapıcam karaciger takviyesi olarak yapılabiliomus annemlen ikimis

Lavanta kürü nasıl uygulanır?

Bir tutam lavantayı bir buçuk su bardağı suda 4 dakika demleyin. Dört dakikadan daha fazla demlemeyin. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ılıması beklenmeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyin. On beş gün boyunca her gün akşam yemeklerinden önce en az 2 saat sonra bir çay bardağı dolusu için. Her kullanımda taze olarak hazırlanması gerekir. Bir gün önceden kalan bitki kürünü kullanmayın. Kolaylık olsun diye birkaç günlük hazırlayıp, buzdolabında muhafaza etmeyin. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye içine şeker veya benzeri katkı maddesi ilave etmeyin. 15 günlük ilk kür tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre haftada 3-4 defa akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra bir çay bardağı içmeye devam edin. Karaciğer metabolizması sağlıklı çalışmaya başladıktan sonra kürü sonlandırabilirsiniz. Her sağlıklı insanın yılda bir defa 15 günlük lavanta kürünü uygulamasında çok büyük fayda var. Hiçbir bitkisel kürü alışkanlık haline getirmeyin. Karaciğer yetmezliği şikâyeti olanların Hepatit B ve Hepatit C virüsü ile yaşamak zorunda olan kişilerin zaman zaman lavanta kürü uygulamalarında büyük yarar var.

kızlar arastırdım böyle yazıyor kullanımı .. öptümmmm (sabah gaztesinden alınmıstır)

*** Ciltdeki sivilce ve lekelere karşı lavanta kürü:

Lavanta kürü sivilceler için de etkilidir. Anca sivilcelere karşı lavanta kürü hazırlanırken demleme süresi 10 dakika olmalıdır. 1o dakika demlendikten sonra ılımasını beklemeden süzülmelidir. İçilecek olan miktar 1 su bardağıdır. şutarafagitti

ben kullanmadim ama belki faydasi olur burda bulabilirim insallah

Son düzenleme:
ya bunun cayini icsek olmuyormu ben bugun 2 cesit sallama cayini aldim ise yararmi acaba cvp yazarsaniz sevinirim canlarim..öptm hepinizi..

ya canım benim hazırlanışını yazdım dier msjlarımda.çayı işe yarar mı bilmiyorum.sonuçta bende doktorun söylediğini yapıyorum.onu doktora sormak lazım.ben bişey diyemem takdir edersinki.

tamam canim sagol ben burda bulamadim ama arastirirrim bulana kadar caylarla idare eticez artik :)

annem lavanta aldı geçenlerde ama keselere doldurup çekmecelere koydu. ne mairfetleri varmış demek bizim lavantaların:)))

Bir ara bende içerdim lavantalı çay evet bayağı iyi geliyor.
Ama Erkan Topuz o kuru lavantaların kimyasallarla ilaçlandığını söylemişti yazın çıktığı programlarda. Bilemiyorum ne kadar sağlıklı.

L'Occitane ın lavanta sirkesi var sivilceler için. Müthiş birşey, metal küçük bir kutuda. Ama biraz pahalı ve kutunun ağzını iyi kapatmayınca bütün sirke uçuyor ne yaptıysam uçmasını engelleyemedim kaydirigubbakcemile3 ama sivilcelere çok iyi geliyor.

Lavantalı serisi de vardı temizleme köpüğü, nemlendiricisi tonik vs. Ancak testerları bende allerj yaptı dükkana gidip gösterdiğimde ise görevli bayan bana inanmadı bizim ürünlerden değildir dedi nasıl bir zihniyetse artık.. Gözüyle gördüğü şeye de inanmadı yani kaydirigubbakcemile3.

Ben de düşündüm ki normal sirkeye lavanta atıp biraz bekletsem onu kullansam, daha yapamadım ama sivilceler için işe yarayabilir ya da belki önce biraz kaynatırım. Bakalım...Denersem, yaparsam sizlerle paylaşirim buradan.

X