tırnak batması

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar,sağ ayak baş parmağım da tırnak batması var ,daha evvel küçük bir operasyonla tırnağımın batan kısmı alınmıştı ama nafile kenardan tekrar tırnak çıkmaya başladı ve yine batışıyor.şu an yine parmağımın kenarı kızarık ve akıyor..tırnağın ucu içe dönmüş ...

daha evvel böyle bir durum yaşamış ve şifa bulmuş olanlar varmı ? ilaç falan fayda etmedi ...duyanlar bilenler yazsın lütfen ,çok can acıtıcı bir olay...:1no2::1no2:

geçmiş olsun canım.İyi bir doktorsa tekrarlamaması gerek ama...Ben de her 2 tırnağımı 2'şer kere,toplam 4 kere çektirdim.Şuan yazık olmuş diyorum,Boşa o kadar acı çektim.Umarım düzelir

canım bu konuda yeni teknik geliştirmiş ümraniyede ortapedi uzmanı mustafa tekkeşin.ona gitmeni şiddetle tavsiye ederim.minik operasyonla hallediyor.tırnağı çekmiyor.ve bir daha tekrarlamıyor.büyük geçmiş olsun canım..

once gecmıs olsun
tırnak cektırıp o kadar acı cekmeye hıc gerek yok zaten tedavısı de o degıl
bırakın tırnagınız uzasın tamamen dısa cıkana kadar ama sakın kenarını falan kesmeyın
dısa cıkınca da tırnagınızı dumduz kesın bu doktor tavsıyesıdır ben uyguladım ve uzun yıllardır ıstedıgım ayakkabıyı gıyecek kadar rahatım.

ben doğum yaptım 5ay oldu ve o zamandan beri bütün tırnaklarımda yani ayaklarımda geziyor biri bitiyor diğerine geçiyor genel cerraha gittim cildiyeye gittim tırnakların çekilecek yok başka çaresi dediler bende korkuyorum çok şu ansa sol ayak baş parmağımda ve küçük parmağımda var kanıyor bide tırnak battıkça irin topluyor çok zor valla çok canım acıyor ama korkudan çektiremiyorum.çektirsem bile her sene tekrarlarmış dr öyle dedi .tırnağının altına pamuk koy banyodan sonra birde bunu söylemişti dr.

İçerik nedeniyle konunuz “El ve Ayak bakımı“ bölümüne taşınmıştır

kesinlikle tırnağınızı çektirmeyin. ben 2 sene önce kaza sonucu tırnağım simsiyah morardığından daha çabuk iyileşsin diye doktor tırnağımı çekmişti. ondan önce hiç tırnak batması sorunum olmamasına rağmen tırnağım çekildikten sonra uzayınca tırnak batması başladı, aynı dolama olmuş gibi şişik vaziyette tırnağım tam 2 senedir ve zaman zaman iltihaplanıyor, bir yere çarptığım zaman kanıyor. hiçbir iyileşme olmadı, doktora gittim batticon ve antibiyotikli bir merhem verdi. ama parmağım hep şişik vaziyette. napıcam bilemiyorum o kadar çirkin ki ayak parmağım, açık ayakkabı giyince de çok kötü gözüküyor. ayrıca tırnak çekildikten sonra yarası kuruyana kadar hergün pansuman yaparken canımın ne kadar yandığını anlatamam. sakın tırnağınızı çektirmeyin aman diyim, sonra çok pişman olursunuz...bunun kesin bir tedavisi olsa keşke :KK43:

aynı durumdan müzdaribim :KK43:
nedenini bilemediğim sol ayağımın baş parmagnda üst üste tırnak cıkıyor,
tam üsteki tırnak cıkınca iyileşir diyordum bugün tırnagımın kenarlarında irin cıktıgını gördüm kötü bşi:KK43:
tırnağı nasıl cekiyor ya cok korktum:KK43:

canımm bnde 1 ay nce tırnak çektirdim
ben sol baş parmağımın kenarından et koparmıştım,sonra şişti ve kıarıd we iltihap kaptığını düşündüğümden pek önemsemedim.
ama geçcek gibi olmayına doktora gittim we tırnak batması olduğunu söyledi.
kenarından et koparmkta tırnak batmasına sebepmiş.
sadece kenarını batan kısmı çekti.
doktorumdn çok memnun kaldım,bir daha batmasın diye tamamen kazıdığını söyledi.umarım tekrarlamaz.ama 2 günde bir pansumana gittim.ilk çekildiği gün acı yaptı ama daha snra çok ağrı olmadı.
ama kenarından yeni tırnak gelcekmi acaba :s şuan görünürde bişi yook

Bende de var bu sorun genelde agri baslayinca baticon sürüyorumve bir merhem var adi aklima gelmiyor onu sürüyorum mendil ile sariyorum ertesi gün geciyor acisi.

Birde bir yerde okumustum gehwohl markaisnin bir lotionu varmis tirnak icin onu sürünce o batan kismi kopuyormus, yani cektirmeye falan gerek kalmiyormus.
Ben denemedim ama deneyin cektirmekdense cok cok daha iyidir.

Ayrica tirnak teli var tirnaga yapistiriyorlar o tirnagi geriyor ve trinak battigi yerden cikiyor, uzun süren bi tedavi, ama ben denedim iyi geldi fakat icikinca birdaha gitmedim yapistirmaya, ama kesinlikle deneyin derim, hic aci sizi yok, acayip rahatlatiyor.

off benim kabusum iki ayagımda da var ve pamagımın iki tarafınada batıyor tırnagım uzatıyorum hep sadece ucundan kesiyorum ama gecen günlerde kırıldı şimdi kara kara düşünüyorum o uzarken yine batacak yine iltihap yine hiç bir ayakkabıyı giyememe durumu offffmafoldumben

bnmde tırnağım batıyordu tırnağım çekildi şimdi daha dikkat ediyorum

AYYYYYYYYYYYYY hamilelikde ayaklarım şişmişti.doğum yaptım şişler indi ve sonuç batma hemde iki parmakda da ben bide sinirden oynadım da iltihap da kaptı herhal çok kötü çok hani uyuşturupda ordan o parçayı çıkarsam pamuk koyucam ama çokkk acıyoooo.napsam ki kızlar acabaaa

X