Çocuk Hastalıkları Çocuğu Çölyak hastası olan anneler ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

melihmelis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
62
0
47
benim kızım on yaşında.6 aydır çölyak hastası. benim gibi olan anneler varsa onlarla dertleşebilirim.

mrh.ince bağırsağın glutene karşı alerjisi.arpa buğday yulaf ve çavdar yasak.

çok üzüldüm arkadaşım geçmiş olsun çok yakın bir arkadaşımda aynı rahatsızlık var fakat buna bir çözüm bulduramadı marketlerde satılan gulitein unlarından alıp onlardan kullanıyor ama nereye kadar tabi geçmiş olsun

bu hastalığı duydum bu hastalıkla yaşamak çok zor olsa gerek allah yardımcın olsun canım ya hemde daha çok küçük ya...........

teşekkürler arkadaşlar ama biz alıştık.ayrıca duyduğunuza sevindim bu hastalığın adını.
.+

teşekkürler arkadaşlar ama biz alıştık.ayrıca duyduğunuza sevindim bu hastalığın adını.
.+

merhaba arkadaşım benim arkadaşımda aynı rahatsızlıktan muzdarip ama yetişkinlerde başka çoçuklarda başka seyrediyormuş rahatsızlık sana sormak istediğm kızındaki belirtiler neydi mesela sürekli bir kabızlık varmıydı küçük yiğenim malesef çözemediğimiz bir kabızlık sıkıntısı var doktorların verdikleri fayda etmediği gibi altarnatif tıptaki yağmış şuymuş buymuş denemediğimiz şey kalmadı annesiyle senin yazını okuyunca endişelendi biraz bilği verirsen seviniriz geçmiş olsun

merhaba arkadaşım benim arkadaşımda aynı rahatsızlıktan muzdarip ama yetişkinlerde başka çoçuklarda başka seyrediyormuş rahatsızlık sana sormak istediğm kızındaki belirtiler neydi mesela sürekli bir kabızlık varmıydı küçük yiğenim malesef çözemediğimiz bir kabızlık sıkıntısı var doktorların verdikleri fayda etmediği gibi altarnatif tıptaki yağmış şuymuş buymuş denemediğimiz şey kalmadı annesiyle senin yazını okuyunca endişelendi biraz bilği verirsen seviniriz geçmiş olsun

mrh.uzun süredir giremiyorum.şimdi eczanelerde çölyak testi var onu yaptırın.şimdi bunu bilmek daha kolay.

Merhaba benim kızımın da ileri derecede inek sütü proteini alerjisi var hiçbir süt ürününü, yada içinde süt yada süt tozu vs olan birşey yiyemiyor, yerse hastanelik oluyor.3 aylıkken başladı şimdi 16 aylık.Benim merak ettiğim bu çölyak yani buğday alerjisi bir anda ortaya çıkabiliyor mu? Sizin ki yıllar sonra çıkmış, 10 yaşına kadar yiyor ve belirti vermiyormuydu? bir anda mı peyda oldu merak onu ettim?Bu risk hepimizde var öyleyse...Çok geçmiş olsun, çölyaklılar dayanışma derneğini biliyorusnuzdur herhalde, sizinki gibi çölyaklı çocuklar bir araya gelip aktivite yapabiliyorlar bu şekilde.

Merhaba benim de 2.5 yaşındaki kızıma 1 aydır çölyak teşhişi konuldu. Glutenin zerresi bile yasak diyorlar.herşeyde var çok zorlanıyoruz 15 gün oldu hala ishal diyet yapıyoruz ama ne derece oluyor bilmiyorum marketteki glutensiz unlara mısır ununa da güvenmeyin deniyor siz dieti nasıl yapıyorsunuz

Allah yardımcımız olsun. benimde bir akrabam çölyak hastası. evde ekmeğini falan kendi yapıyormuş mısır unundan ekmek makinesiyle. pek görüşmüyoruz cenazede karşılaşmıştık orda duydum.. rabbim büyük sabır versin benimki çikolata şeker yiyemiyor sizinki hiç bişi yiyemiyo çok iyi anlıyorum seni canım. rabbim meleklerimize şifa versin inşallah

Bride 2009 da alerjiymis bebegin simdi ne durumda iyilesme gelisme varmi. Benim bebehime 6 aylikken cok ootu bir sekilde alerji teshisi koyuldu ..gecmee ihtimali var tabiki ama beni nelr bekliyor tecrube ve bilgilerinizi bekliyorum lutfen

Bride 2009 da alerjiymis bebegin simdi ne durumda iyilesme gelisme varmi. Benim bebehime 6 aylikken cok ootu bir sekilde alerji teshisi koyuldu ..gecmee ihtimali var tabiki ama beni nelr bekliyor tecrube ve bilgilerinizi bekliyorum lutfen

alerjimi colyakmi benimde iglumdan bugun doktor colyakdan suphelendi test istefi bakakim ne cikicak seninki nasil bisey besin alerjisi falanmi

X