Çocuk Hastalıkları kız bebeklerde meme şişmesi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

yildizyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
81
0
40
merhaba kız bebek anneleri kızım 25 günlük ve memeleri şişti internette araştırdım anneden geçen hormonlar nedeniyle olabilirmiş başına böle bişi gelen varmı şiş ve sert kızımın memeleri 5 gün sora kontrolü var ozaman sorucam doktoruna daha önce bilgisi olan varsa beni rahatlatsın lütfen önemli bişeymi

Okudukların doğru.
Benim kızımda da oldu.Sakın elleme,ovalama.Zamanla kendiliğinden geçiyor.
Endişelenmene gerek yok.

merhaba benımkızım 14 aylık ve vajınasında yapışıklık vardı ovestin diye bır krem verdı doktorumuz bu kremı kullandıktan sonra memişleri şişti ve tüğlenme oldu bebeğimde,başka doktora götürdüm hormon kremı kullandığınız için olmuş dedi ve çok üzüldüm ama vajınayı açmak için mecburen bu kremı kullanacaksın dedı.ama senın kı farklı sende sakın memişlerini elleme kendılığinden ıner doktora da mutlaka sor..:KK66:ve kesınlıkle hormonlu şeyler yemeyin.

Merhabalar,

Benimde kardeşimin 1 hafta önce kız bebeği oldu ve o ovalıyor bebeğinin gögüslerini banyo yaptırdıkdan sonra.. Bu rahatlatıp uyutuyormuş bebeği.. Buyuklerımızde oyle yaparlarmıs. Yanlıs mı bılıyoruz yoksa.. Doktordan donunce ne yapılması gerektıgını bıze de yazabılırmısın? Merak ettım sımdı:sm_confused:

Merhabalar,

Benimde kardeşimin 1 hafta önce kız bebeği oldu ve o ovalıyor bebeğinin gögüslerini banyo yaptırdıkdan sonra.. Bu rahatlatıp uyutuyormuş bebeği.. Buyuklerımızde oyle yaparlarmıs. Yanlıs mı bılıyoruz yoksa.. Doktordan donunce ne yapılması gerektıgını bıze de yazabılırmısın? Merak ettım sımdı:sm_confused:

Beklemene hiç gerek yok.Ovalamak kesinlikle çok yanlışmış.Benim annem de eskiden ovalanır derlerdi demişti bana.İyi ki ovalamamışım.
Aralık annelerinden hemşire arkadaşımız bu konuda bize bilgi vermişti.Ovaladıkça içeride apse yapma riski oluşurmuş.Ovalanmamalıymış.
Zamanla kendisi geçiyor.Ben doktora da sordum.Ellemeyin dedi sadece.Bizden onlara geçen hormonlardan dolayı şişiyormuş.

cnm havluyu sıcak suya batır gögüslerine tambon yap..ayrıca banyoda rahatlatır..geçmiş olsun iyi haberlerle dön

Son düzenleme:
Fazla oynanması durumunda bebeklerin göğsünden süt bile gelebilirmiş.. Aman dikkat!!!

X