Dusuk yapan arkadaslar:(dusuk sonrasi mutlaka kurtaj yapiliyormu?

vuslat25

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2007
239
71
Slm Arkadaslar...
11haftalik hamileydim...
bastan itibaren hamileligim yolunda gitmiyordu,doktorun soyledigi ile benim regl tarihlerim tutmuyordu..ve bebegimin kalp atislarinin zayif oldugunu soylemislerdi...ara ara kanamalarim oldu ve son 6-7 gundur kahverengi akinti ile karisik kanamalarim oldu sancilarimdan duramadim ve acile zor yetistik....megerse dusuk yapiyormusum ve icerde parcalar kalmis once doktorlar kurtaj dediler ben istemiyorum dedim cesaret edemedim tamamen bayiltacaklardi cok korktum...
sonra dediklerki 1hafta bekleyelim parcalar dusmezse yapalim..cok korkuyorum....dusuk yapan arkadaslar herkes muhakkak kurtaj oluyormu?cok mu zor bir operasyon bana destek ve yardimci olursaniz cok sevinirim....hepinize cok gecmis olsun....Allah isteyen herkese bana da hayirli saglikli evlatlar nasibeylesin.....sevgilerimle...

her düşükten sonra kürtaj olmak şart değil fakat seninki biraz büyük doktorun kürtaj diyosa olmalısın benim bebeğim 4 haftalıktı kanamam vardı doktor bekleyelim kendiliğinden düşmezse kürtaj yaparız demişti bekle eğer kendiliğinden düşmezse kürtaj olursun korkulacak bişey yok sen zaten hissetmiyosun uyandığındada herşey bitmiş oluyo çook geçmiş olsun allah bir daha böyle acılar yaşatmasın
AMİN...

canım bende korkuyodum boş gebelikti dr süre verdi düşmedi hastanede iğne ilaçla düştü ama yine bayıltılp operasyon yapıldı 5 dk sürmedi bile dr bişi kalmamış dediçok azx kalmış onuda dr almış zaten önce hastanede düşürüyolar ve ondan sonra bakmak zorundalr bişi kalmışmı diye korkma bende korkuyodum ilk defa diye ama korkulcak bişi yok allh yardıjmcın o:1hug:lsun

hiç korkulacak bişey yok. seninki 11 haftalık bayaa büyük. bence kürtaj yaptır. çok kolay ve kısa bi işlem. düşük sancısını çektiğine değmez. hem tamamen temizlenmiş olur içerisi

kalan parçalar zehirleme yapıyormuş zaten kürtaj yaptırmama gibi bi şansın yok çünkü gebeliğin büyükmüş baya sağlığından önemlimi doğumu nasıl yapacaktın peki hiçç korkma dua et zaten anestezi ile yapılıyo artık uyanınca bişey hissetmiceksin bence ihmal etme allah yardımcın olsun ben canlı canlı oldum kürtaj

canım bende ilk bebeğim 2,5 aylıkken kürtaj olmuştum aynen senin gibi kahverengi akıntılarım vardı ve dr. gittiğimizde bebek ölmüş dedi hemen kürtaj olmam gerektiğini yoksa beni zehirleyebileceğini artı düşürmemin daha zor olduğunu söyledi. beni tamamen baymadı bile çok korkuyodum tamamen bayılmak ve hiç birşey duymamak istiyodum ama baymadı buna rağmen çok birşey anlamadım yani korktum tabi ama gereksiz bir korkuydu. ikinci bebeğimi de düşürdüm 6 haftalıktı. düşükmü kürtajmı dersen benim seçimim düşük. yani ne biliyim biraz sancı oluyo ama tamamen geldi benim bebek mesela. ama senin bebebin bayağı büyük. kürtaj olmanı tavsiye ederim. 6 haftalık bebekte bile epey bir sancı olmuştu düşük yaparken seninki seni bayağı yıpratabilir hem sonra parça kalır kürtaj derler iki iki acı çekmek zorunda kalırsın. bence kürtaj korkulacak bir şey değil inan bana. ben canlı canlı olduğum halde kasık ağrısından başka birşey hissetmedim. korkma canım içini ferah tut böyle zamanlarda allahım yardım ediyo inan bana. geçmiş olsun.

Canım korkma benimki de 8 haftalıkken düşmüştü.
Kürtaj olmam gerekiyordu. Bayıltıyorlar ve hiçbirşey hissetmiyorsun.
Bebeğimi kaybenin acısı haricin de hiçbirşey hissetmedim.. :KK43:

Son düzenleme:
geçmiş olsun tatlım ya,benimde ilk gebelimde senin gibi kanamam başladı,bebk düştü,kürtaja gerek kalmadı,kanamdan 1 hafta sonra dr.a gittim,içerde parça kalmış mı diye baktılar,sorun yok dedi dr.um,kürtaj olmadım..

Cok cok tsk ederim arkadaslar,
hepinize kucak dolusu sevgilerimi gonderiyorum,ayri ayri tskler...inanin yazdiklariniz bana cok yardimci oldu....yalniz olmadigimi hissediyorum bircok kisi ayni durumu yasamis...yasiyor....destekleriniz icin minettarim...bu donem zor bir surec...ancak yasayan bilir...ruhen bedenen bana cok zor geldi....bakalim ne olacak bilmiyorum insaAllah sali gunu gidicez kanamalarim devam ediyor ama ne kadari cikicak parcalarin bilemiyorum...Allah hepimize hayirli-saglikli evlatlar nasibeylesin.....dualarinizi bekliyorum,sonsuz sevgilerimle......

ben şu an 4. düşüğümü yaşıyorum, pazartesi kürtaj olacağım. diğer 3'ü de kürtajla alındı. korkacak hiçbir şey yok, kısa bir işlem, anestezi altında olacağın için hiçbir şey hissetmiyorsun. düşük sancısı daha kötü bence. ama bu arada ruhun ne oluyor onu da ancak yaşayan bilir tabii. benim son bebeğim 9. haftada öldü :KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun

bende 7 haftalikken düsük yaptim.kanamayla gitti.kürtaj olmadim.ama yinede bayiltip bir "kasikla" rahmimi temizlediler, cok kan vardi diye. bunu her düsükde yapiyorlarmis, ama kürtaj degil iste, "kazima" diyorlar buna herhalde.

kanamayla düsüeren arkadslar sizdede "kazima" yapildi mi?

Slm Arkadaslar...
11haftalik hamileydim...
bastan itibaren hamileligim yolunda gitmiyordu,doktorun soyledigi ile benim regl tarihlerim tutmuyordu..ve bebegimin kalp atislarinin zayif oldugunu soylemislerdi...ara ara kanamalarim oldu ve son 6-7 gundur kahverengi akinti ile karisik kanamalarim oldu sancilarimdan duramadim ve acile zor yetistik....megerse dusuk yapiyormusum ve icerde parcalar kalmis once doktorlar kurtaj dediler ben istemiyorum dedim cesaret edemedim tamamen bayiltacaklardi cok korktum...
sonra dediklerki 1hafta bekleyelim parcalar dusmezse yapalim..cok korkuyorum....dusuk yapan arkadaslar herkes muhakkak kurtaj oluyormu?cok mu zor bir operasyon bana destek ve yardimci olursaniz cok sevinirim....hepinize cok gecmis olsun....Allah isteyen herkese bana da hayirli saglikli evlatlar nasibeylesin.....sevgilerimle...

ben de 11 haftalıkken kalbi durduğu için kürtaj oldum. benim senin gibi akıntı lekelenme falan olmadı. herneyse kalbi durmuş alcaz dediler. kürtaj oldum bayılttılar . korkulacak bişey yok yani. içerde kalıntı olması iyi değilmiş yani doktor ne derse yap bence ...hakkında hayırlısı olsun allahım bi daha yaşatmasın kimseye...

Merhaba arkadaslar bebegmin 8+6 da kalbi atmadigi icin olmus. Kurtaj ile alindi. Ama kurtajdan sonra benden ucuncu gundeyim kan pek gelmedi azcik kahvrengi leke geliyor. Normal mi? Cevremdekiler daha cok kan gelmesi lazim diyor endise ediyorum. Kontrolum haftaya ve doktorum da aslinda iyi bir doktor ama tecrubesi olan varmi?

ben şu an 4. düşüğümü yaşıyorum, pazartesi kürtaj olacağım. diğer 3'ü de kürtajla alındı. korkacak hiçbir şey yok, kısa bir işlem, anestezi altında olacağın için hiçbir şey hissetmiyorsun. düşük sancısı daha kötü bence. ama bu arada ruhun ne oluyor onu da ancak yaşayan bilir tabii. benim son bebeğim 9. haftada öldü :KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun
merhabalar yazinizin uzerinden cok zaman gecmis goruyorum ki Allah bagislasin bir oglunuz olmus. ben de 3 dusuk ve 1 bos gebelik gecirdim ve umudum kalmadi.sizin nasil oldu diye soracaktim.

X