Maske Tarifleri Aspirin Maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

SeMa21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2008
63
0
34
arkadaşlar ben bi formul buldum ama ingilizcem kıt oldugu için çevirmekte çok zorluk çekiyorum.İngilizce bilen arkadaslarımız çeviri konusunda el birliğiyle yardımcı olurlarsa yeni bir maskeyle tanısıcaz.yardımlarınızı bekliyorum ingilizce bilen arkadaslarım güzel bir formüle benziyo çünkü...(bu arada bu formülü paylasan kızın yüzüde makyajsız çok temiz ve çok güzel)

1) Take around 2-3 tablets of aspirin. (I used four for better photo details)
2) Sprinkle and I mean SPRINKLE drops of water on the aspirin, if you use too much water, it will become too mushy and pretty much useless.
3) If you added the right amount of water, it should start to disenegrate on it's own (Remember, get non coated and go for the Walgreen's or Target brand because they will dissolve at a faster rate than other brands). If it does not dissolve, use your fingers to break it apart and mix it with the water.

Note, the texture of this should be VERY grainy.

4) Add a 2 squirts of Honey onto the aspirin.After wards, mix the mixture until the aspirin is coated with the honey.

Now, start applying the mixture on your face. Make sure you avoid the eye area like I did. Also, try and avoid getting the aspirin in your nostrils, you do not want to breath this in. This may sound complicated, but honestly, it is common sense not to put anything up your nose right?

Apply and spread the entire mixture on your face. Leave it on like a mask for 10 MINUTES.
After the 10 minutes are up, wash this cleanser off your face. As you are washing it off, take advantage of the grainy texture of the aspirin and exfoliate your skin. This will get the dead skin cells off your face, and polish your skin to leave it glowing. I promise you, RIGHT WHEN YOU WASH THIS OFF, YOU WILL FEEL A MAJOR DIFFERENCE ON YOUR SKIN! It will feel soft to the touch.
Now after the wash, take the toner and dab some on a cotton ball like so. Wipe your entire face with the cotton ball in a circular motion. This toner will not only take off the gunk that the cleanser left behind (like makeup and dirt) but it will also constrict the pores, making them appear smaller and less visible.

ben pek analmıdm ama ben aspirini oksijen suyunun içendekuru maya ile aspirini karıştırıp sürmüştüm sivilce için hergün faydalı olmuştu ama bi haftadan fazla kullanılmıyrdum diye..

ingilizce bilmeye gerek yok aspirin maskesi daha önce forumda paylaşılmıştı aspirin+limon aspirin+oksijenli su karışımlarını yapabilirsin aspirin SALİSİLİK ASİT içerir bu da sivilce+akne kurutmaya yöneliktir aspirinin tanecikleri iri oldugu için banyo çıkışı yapmanızı öneririm yüzünüzü gözle görülemeyecek şekilde ;ama çizer

ingilizce bilmeye gerek yok aspirin maskesi daha önce forumda paylaşılmıştı aspirin+limon aspirin+oksijenli su karışımlarını yapabilirsin aspirin SALİSİLİK ASİT içerir bu da sivilce+akne kurutmaya yöneliktir aspirinin tanecikleri iri oldugu için banyo çıkışı yapmanızı öneririm yüzünüzü gözle görülemeyecek şekilde ;ama çizer

nasil yapiliyor acaba

birkaç adet aspirini ezip içine karar kadar taze kesilmiş limon(Cvitamini hızlı ölen bir türdür hemen uygulama önemli) eklıyorsunuz istege göre beyaz bebe pudrası ilave edebilirsiniz pudranın fazla bir unsuru yoktur hamur kıvamını saglamak içindır limon aspirin tam kuruyuncaya kadar yüzde bekletilir hatta tüm boyun dekolte de sürülebilir sonra bol suyla durulanır tercihen banyo çıkışı önerilir olan sivilceler kurur öncekilerin de leke izlerinin açıldıgı gözlemlenir

yağlı ve sivilceli ciltler şöyle kullanabilir;

cildi bal yada kayısı sabunuyla yıkayın ardından 1 cay kaşıgı pakmaya 1 asprin, aynı olcude oksijenli suyu karıstırın ve problemli bolgelere uygulayın
20 dakka bekleyip yavasca ovarak çıkarın ve ılık suyla yıkayın

sivilceli ve siyah noktalı ciltler ise;

1 cay kasigi pudra, 1 asprin, aldıgı kadar limon suyu kariştirin yine 20 dakka bekletip ovarak cıkarın ve ılık suyla yıkayın

kuru ve normal cilt tipleri de şu sekilde kullansın;

asprin, limon suyu ve bi kac damla kayısı yağı
20 dakka bekleyip ovarak cıkarın ve durulayın

:içelim:

Sevgili Sema21,
"2-3 aspirini çok az suyla ez sonra içine bir miktar bal koy sonra yüzüne burun deliklerine gelmeyecek şekilde sür 10 dk. tuz ve suyla yıka sonra bir parça pamuğa tonik koy ve yüzünü bununla sil diyor"..çok özet olarak....

Arkadaşlar kaçılın ailenizin çevirmeni geldi =) Başlıyorum:

1) 2-3 adet aspirini alın (ben fotolarda daha net olması için dört adet kullandım)
2) Aspirinlerin üzerine su damlacıkları serpin, sadece serpiştirin, eğer çok fazla su kullanırsanız fazla dağılır ve işinize yaramaz
3) Eğer doğru miktarda su eklediyseniz, kendi kendine çözülmeye başlayacaktır (Üstü kaplamalı olmayan aspirinlerden kullanmayı unutmayın; Walgreen's veya Target'ın ürünlerini tercih edin çünkü diğer markalara göre daha çabuk çözünüyorlar). Eğer çözünmezlerse dağıtmak için parmağınızla ezin ve suyla karıştırın)

Karışımın pütürlü bir yapısı olacaktır.

4) Aspirinlerin üstüne 2 çay kaşığı kadar bal ekleyin. Ardından aspirin bal ile iyice karışana kadar karıştırın.

Artık karışımı yüzünüze uygulamaya başlayabilirsiniz. Benim yaptığım gibi karışımı göz çevrenize sürmeyin. Ayrıca aspirinli karışımı burun deliklerinizden uzak tutmaya çalışın, nefes alırken burnunuzdan içeri girmesini istemezsiniz. Biraz karmaşık gelebilir ama zaten burun deliklerinin çevresine herhangi birşey sürmemek akıllıca değil midir?

Karışımı tüm yüzünüze uygulayın ve yayın. Tıpkı bir maske gibi 10 dakika bekletin.
10 dakika dolunca yüzünüzü yıkayın. Yıkama esnasında aspirinin pürüzlü yapısından faydalanın ve yüzünüze peeling yapın. Bu cildinizi ölü hücrelerden arındıracak ve ışıltı kazandıracaktır. Size söz veriyorum, DAHA YÜZÜNÜZÜ YIKARKEN CİLDİNİZDE ÇOK BÜYÜK BİR FARK HİSSEDECEKSİNİZ! Yumuşacık olacak. Yıkama işleminden sonra bir parça pamuğa tonik dökün ve dairesel hareketlerle tüm yüzünüzü silin. Tonik hem maskeden kalan hafif yapışkanlığı alacak (makyaj ve kir gibi), hem de gözeneklerinizi sıkılaştırarak onları daha küçük ve görünmez hale getirecektir.

ÇEVİRMENİN NOTU: Walgreen's ve Target Türkiye'de yok tabi. Ama yine de yurtdışında yaşayan veya yurtdışına çıkacak olan arkadaşlar için çevireyim dedim. Bal miktarına gelince anlatan kız "iki sıkımlık" bal ekleyin demiş aslında ama Türkiye'de daha çok kavanoz ballar olduğu için ben çay kaşığı hesabıyla çevireyim dedim =) Porselen gibi ciltleriniz olması dileğiyle...

X