Ferro Sanol Diodenol kullananlar...

bu arada dökülmen durdu mu losyonların ismini verirmisin merak ettim

merhaba,
ben de bir yıldır demir takviyesi alıyorum. bir yıl önce doktorum vücudumdaki demir deposunun boşaldığını söyleyip demir takviyesi programı uygulamaya başladı. ancak sürekli aynı ilacı vermedi bana. bir demir ilacı bittikten sonra başka bir marka ilaç yazıyor. demir eksikliğinde en etkili yöntemin demir iğnesi olduğunu söyleyip duruyor ama ben iğneden korktuğum için buna hiç yanaşmadım. bu arada doktorum saçlarımın dökülmesinin nedenin de demir eksikliği olduğunu söyledi. aylarca öyle çok saçım döküldü ki anlatamam. ama bir kaç ay üst üste çinko ilacı (zinco) takviyesi aldım. sanırım 400 mg civarındaydı haplar. ilacın kutusu bitince bir ay ara verip tekrar kullanıyorum. saçlarım şimdi daha iyi.

merhaba,
ben de bir yıldır demir takviyesi alıyorum. bir yıl önce doktorum vücudumdaki demir deposunun boşaldığını söyleyip demir takviyesi programı uygulamaya başladı. ancak sürekli aynı ilacı vermedi bana. bir demir ilacı bittikten sonra başka bir marka ilaç yazıyor. demir eksikliğinde en etkili yöntemin demir iğnesi olduğunu söyleyip duruyor ama ben iğneden korktuğum için buna hiç yanaşmadım. bu arada doktorum saçlarımın dökülmesinin nedenin de demir eksikliği olduğunu söyledi. aylarca öyle çok saçım döküldü ki anlatamam. ama bir kaç ay üst üste çinko ilacı (zinco) takviyesi aldım. sanırım 400 mg civarındaydı haplar. ilacın kutusu bitince bir ay ara verip tekrar kullanıyorum. saçlarım şimdi daha iyi.

saçlarının şimdi daha iyi olması çok güzel inşallah benimde düzelir
ben 4 aydır tedavi görüyorum kan ilacı + priorin çinko tableti içiyorum düzenli olarak.
sizin dökülen saçlarınız geri geldi mi?
birde ilaç tedaviniz kaç ay kullnıp ara verdiniz

birde ne kadar zaman sonra dökülmesi kesildi
benim kuruyken taramadan dökülüyor sizinde dökülmeniz bu boyutta mıydı?
çok soru sordum ama cevaplarsanız sevinirim,herelde beni en iyi bu sorunu yaşıyor ya da yaşamış olan arkadaşlar anlar.

bu arada dökülmen durdu mu losyonların ismini verirmisin merak ettim
doktor yazmıştı losyon isimlerini şimdi reçeteye baktımda okuyamadım fisfisfis haftaya tekrar gitcem doktora o zaman sorarım yine söylerim isimlerini.
benim sacımda cok kuru onunda etkisi oluyor dökülmede.bir eczaneye piroin nin temsilcileri gelmişti onlar baktılar işte cok kuru oldugu için dökülmen fazla bu ürünü kullan demişlerdi ben pantogar aldım sırnaşık şey 2ay kullandım ayrıca benim sacım cok yaglı oldugu için yaglı saclar için şampuan alıyordum sürekli ama secim cok yanlışmış :roflol: herşeyin başı psikoloji inan sacını cokmuş gibi hisset hep kandırabildigin kadar kandır kendini naniknanik çünkü bunu yapmazsan hiçbişey işe yaramıyor.

doğru söylüyosun cnm az önce banyo yaptım saçlar kabardı tabi kendi kendime morel oluyorum napim herşeyin başı morel zaten.

Bende de kansızlık var ve ferro ıle baslayan ılaclar ıctım.Yetmed haptan tup ılaclara gecıldı.Ilk doktora gıttıgımde normalde 12 olması gereken hemogram oranı benım 4müş :1shok: Doktor sen nasıl yasıyorsun dedı hatta hastaneye yatısımı gerceklestırıp bır unite kan verıldı ben bıle korktum o zaman :bbo: Sonra ılacları almaya devam ettım ama cok kılo aldım.Kılo almayı gectım adetım o kadar cok gelıyordu kı saatte bır degıstırmeme ragmen ıc camasırıma gecıyordu hep.Afedersınız popomun ustune oturamıyordum sureklı yan oturuyodum ayakta duruyordum agrıdan da oluyordum :1no2: Sımdı ılaclardan yaklasık olarak 4 senedır kullanmıyorum ve saclarım nerdeyse hıc kalmıcak tırnaklarımda cep telefonu dugmesıne basarken bıle yamuluyo :1shok:

ferro sanol bende kullandım 1 ay kadar falan.
sac dokulmesı ıçın cıldıyeye gıttım kan verdık demır eksıklıgı var dedı oyuzden kullandm. ama demır eksıklıgı gercekten kotu bşy.
özel gunlerde agrıdan durulmuyo yazın bıle ellerım buz gıbıydı üşüyorum kansızlıktan. saçlarım dokuluyodu. benbeyazdım.
1 ay sonra tekrar kan verdım. bıraz düzelme olmuş.
saclarımda dökülmuyodu.
doktor herşeyı ılaçlardan beklemeyın dedı ılacı kesti.

herseyin başı sağlık
saçı başı geçtim
çok vurucaz kafaları duvara bu demir hapları yüzünden ama..
off off

ben tam 4 aydır ferro ve çinko içtim dün 2.kez doktora çıktım kontrole bakalım değerlerim inşallah düzelmiştir birde içim rahat etsin diye troit testi de oldum sonuçlarım yarın belli olcak benim için yarın büyük gün.

arkadaşlar ben 4 ay ferrosanol içmeme rağmen kan değerlerim aynı sebebini bilmiyorum doktora da gittim ama çinko ile 2 saat arası içmem mi oldu sebep yoksa akdeniz anemisimiyim bilmiyorum artık sıkıldım zaten çok.

Ben 6 ay kullandım FerroSanol ve demir değerim tavan yaptı :)) 173 oldu delikafadulden

öncesinde ise, 24 idi...doktor nasıl bayılmadığıma şaşırmıştı...

Kullandığım sürede cildim inanılmaz düzeldi, daha iyi emilimi için C vitamni ile destek alınmalı...

Cildimi sivilcelerden kurtaran bir sihirdi ama daha sonra kendi hatalarım yüzünden cildimi bozdum tekrar...demir oranım artık normal olduğu için, yeniden bu ürünü kullanmam da söz konusu değil ne yazık ki...:çok üzgünüm:

arkadaşlar demir eksikliği iğnesi vurunan var mı ? nasıl bi iğne yakıo mu yan etkisi var mı şimdiden tşkler kızlarr

Bundan 3 sene önce yanlış tedavi sonucu kullandığım antibiyotikler nedeni ile hemoroit hastası oldum ve aşırı kanamalar nedeniyle acilen ameliyat olmak zorunda kaldım ...Bu arada kaybettiğim kanları tedavimi eksik vermeleri nedeniye tam alamadım..Sinir stres,saç dökülmesi eklem ve bacak ağrıları kramplar,aşırı kalp çarpıntısı,tansiyon,tırnakların düşmesi üşüme,yorgunluk hafızayı toparlayamama,nefes almada güçlük şeklindeki rahatsızlıklarım nedeniyle doktora gittim.Yapılan tetkiklerde demir ve demir bağlamalarım ile tam kan sayımlarım aşırı şekil düşük çıktı...Bana 5 gün önce ferro sanol duodenal 100 mg 20 kapsüllük saba ve akşam olmak üzere günde 2 kez yemeklerden 1 saat önce alınan ilaç tedavisi başlandı..İlaca 5 gün başlamış olmamam rağmen çarpıntılarımda azalma ve ağrı ve kramplarla ilgili şikayetlerimde birazcık azalmanın olduğunu fark ettim...

Yaptığım araştırmalarda ilaçla ilgili olarak;
  1. midede çözünmeyecek kapsüllere koyulduğu belirtilen, kansızlık için verilen demir takviyesi. ilacı içtikten sora ilk bir kaç saat kalp çarpıntısı, ateş basması ve ellerde titremeye yol açsa da; göğüs kafesine sancılar sokan titremelere son verdiği
  2. hafiften iştah açan ilaç.
  3. demir eksikliği tedavisinde 10 ferrum gücünde olduğu,
  4. günde 1 kapsül ferro sanol duodenal ile haftada 1 gr/dl hemoglobin artışı sağlandığı gibi bir bilimsel gerçek olduğu ifade edilmekte olduğu,
  5. bazı kullananlar iki kahvaltı, üç öğle yemeği, iki akşam yemeği şeklinde bir yemek düzeni oluşturabilecek kadar iştahlarını açtığını, (verdiğim 12 kilo gerimi gelecek:gitme:)
  6. bazı kullanan (büyük oranda) iştah açmadığını yani hiç kilo almadıklarını ifade etmişler, (ve dip not olarak iştah açma olayının tamamen psikolojik olduğunu belirtmişler)
  7. demir eksikliğinin insanın depresyona bile girmesine yol açacak bir bela olduğunu mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini belirtmişler
  8. demir ve kan değerleri normal seviyelere geldikten sonra, bir süre daha kullanımına devam edilmesi gerektiği.
  9. sağlıklı bir insanda demir 50-150 arasında olması gerekmekte olduğu,
  10. tedavinin başarısında kişinin demir bağlama kapasitesinin düşük olmaması da önemli olduğu.
  11. ayrıca, peklik yaptığı için ilave yumuşatıcılar alınması gerektiğini buldum..

FERRO SANOL 20 DUODENAL KAPSÜL

ENDıKASYONLARI
Demir eksikliği anemisi, süt çocuğu, çocukluk ve gebeliğin, hipokrom anemileri kloroz, ameliyet sonrası kansızlıkları, nekahat ve genel zafiyet hallerinde kullanılır.

KONTRENDıKASYONLARI
Hemakromatozlar, kronik hemdizler, sideroachresttic anemiler,kurşun anemileri, talasemiler.

UYARILAR ÖNLEMLER
Ağız yoluyla ve aynı zamanda parenteral yolla demir verilmemelidir. Gastrointestinal sistemde hastalık olanlarda dikkatle verilmelidir. Demir eksikliğinde verildiğinde emilim düzenli olur, hastalık durumlarında ise demir iyonu emilimi azalabilir.

YAN ETKıLERı
Teropötik dozlarda bulantı, gastro intestinal irritasyon , kusma diyare gibi yan etkiler görülebilir. Lokal tahriş edici etkisi nedeniyle kronik gastrit, ülser gibi mide barsak hastalığı olan şahısların ağızdan demir alması sakıncalıdır.
Yüksek dozda alındığında hematemes oluşabilir. Demir eksikliğine bağlı olamayan anemilerde kullanılması durumunda , uzun süre ve yüksek doz alınmasında hemosideroz görülür, dişlerde siyahlaşma yapar. Demir akümilasyonuna bağlı olarak karaciğer nekrozu pankreatik fibrozis gelişebilir.

ben de hergün sabah aç karnına 1 tane kullanıyorum. şu an 18 haftalık hamileyim yaklaşık 10 hafta falan oldu. önceden kanım çok düşüktü 34 civarıydı.şimdi normale döndü kan değerlerim yükseldi ancak hamile olduğum için doğuma kadar devam edicem.önce sadece ferrosanol kullandım, çok bulantı ve kabızlık yaptı.sonra duodenala geçtim.
ilaç bağırsakta çözündüğü için bulantı ve kabızlık yapmadı.
iştahımı da açmadı. şimdiye kadar sadece 1,5 kilo aldım ki haftama göre az bile.
kan ilacı kullanması gereken herkese özellikle gynoferro-sanol duodenal almalarını tavsiye ediyorum şimdi.

bende kullandım ferrosanol 6 ay gnde 2tane aldım öle demişti doktor çok düşüktü kanım acayip yükseldi sora ama 2 tane almamam gerekiomuş kontrole gttiğimde başka bi doktor öle ddi

ben kullandım değerlerimi değiştiremedi ne yazıkki ve baya bi bulantı yaptı üstüne üslük 5 kilo aldım :eek:klava: bende pek işe yaramadı yani arkadaşlar

bir buçuk ay kullandım ama yetersz zaman...geçsin artık şu demir eksikliğimmm :sinifsinif:

X