Kahvaltıda ne yersiniz?

Perfectgirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
6
0
Arkadaşlar Merhabalar

Bildiğiniz üzere kilo kontrol ve diyet söz konusu olduğunda kahvaltıda ne yediğimiz çok önemlidir.Ancak iyi ve sağlıklı bir kahvaltı yapmadığımız takdirde güne iyi başlıyamıyoruz.Bu bir çelişki gibi gözüküyor.Bu konudaki fikirleriniz merak ediyorum.

Arkadaşlar Merhabalar

Bildiğiniz üzere kilo kontrol ve diyet söz konusu olduğunda kahvaltıda ne yediğimiz çok önemlidir.Ancak iyi ve sağlıklı bir kahvaltı yapmadığımız takdirde güne iyi başlıyamıyoruz.Bu bir çelişki gibi gözüküyor.Bu konudaki fikirleriniz merak ediyorum.

kahvaltıda genelde esmer ekmek /çavdar yada kepek ekmek 1 dilim
zeytin, yeşilk ve peynir yerim
bazı günlerde müsli süt yada meyve yerim
bazende 1dilim ekmek peynir ceviz yada badem yerimyerimseniben

ben diyet dönemimde de şu anki kilo koruma dönemimdede kahvaltıdan hiç ödün vermedim ve kahvaltısız gün geçirmedim.

şöyleki haftanın 3 günü (p.tesi-çrşm-cuma) kahvaltıda yulaflı müsli yiyorum.yanlız şu satılan hazır müslilerden değil.müslimi kendim hazırlıyorum.yulaf alıyorum içine eşit miktarlarda badem ceviz ve fındık ekleyip büyük bi kavanoza koyuyorum bana 1.5 ay gidiyor.sabah hazırlayacağım zamanda 3 yemek kaşığı bu karışımın üstüne süt ekleyim orta boy bir elma doğruyorum.2 tanede kuru kasıyı koyup afiyetle yiyorum.hem doyurucu hem enerji verici hemde sağlıklı bi kahvaltı oluyor.
geri kalan 3 gün salı-prş-c.tesi beyaz peynir domates salatalık zeytin kaşar ve kepek ekmeği yiyorum
veeee pazar gününe gelince (en sevdiğim gün) ailecek yapabildiğimiz haftanın tek kahvaltısı olduğu için kendimi serbest bırakıp omletler sucuklar canım ne isterse yiyorum ama ekmek yine sadece 1 dilim..
işte benim kahvaltılarım böyle.iyki bütün öğünleri sormadın yoksa sayfalarca yazıcaktım
sanırım :)

en sevdiğim öğündür erken saatte kalkar mutlaka kahvaltımı yapar evden öyle çıkarım kahvaltı yapmadan kendime gelemiyorum yaa bide ben normal klasik kahvaltını yanında mutlaka göbek salata doğruyorum mükemmel oluyor :)

pek kahvalti yapma aliskanligim yoktur,ama yaparsamda kraker ustune salatalik,domates ve yaninda cayim ,en kral kahvaltimdir:kahve:

benim en kötü yanım yapamıyorum erken saatte bazen öğlene kdr aç kalıyorum :KK43:(((((((((((((((((

kahvaltıyı genelde yapamam sabah erken dersim olduğu için, ama yaptığım günlerde kahvaltım hep aynıdır :

1 dilim kepek ekmeği ya da yarım simit, 1 kibrit kutusu light peynir, domates, salatalık, maydanoz, şekersiz çay

Kahvaltı en sevdiğim öğündür herzaman.. Sağlam kahvaltı ederim ben karnımı doyururum yani.. Kahvaltıdan önce ılık su ve elimin altında varsa elma ya da lahana yemeyi severim...
(Aslında padişah sofrası gibi kahvaltıları seviyorum, şöyle ne yiyeceğini şaşıracağın kahvaltılar cokacimcoook )
Ama genelde 2-3 dilim kepek yada tam tahıllı kızartılmış ekmek
Mutlaka vazgeçilmezim peynir çeşitleri (seviyorum eski doktorumu... :asigim: )
Zeytin, domates, salatalık, adet dönemi öncesi ise biraz reçel, bazen de yumurta..

Bazen öğleni atlamak ya da geçiştirmek zorunda kaldığımdan kahvaltıya güvenmek zorunda kalıyorum uzun toplantılar olacaksa...

Kahvaltı en sevdiğim öğündür herzaman.. Sağlam kahvaltı ederim ben karnımı doyururum yani.. Kahvaltıdan önce ılık su ve elimin altında varsa elma ya da lahana yemeyi severim...
(Aslında padişah sofrası gibi kahvaltıları seviyorum, şöyle ne yiyeceğini şaşıracağın kahvaltılar cokacimcoook )
Ama genelde 2-3 dilim kepek yada tam tahıllı kızartılmış ekmek
Mutlaka vazgeçilmezim peynir çeşitleri (seviyorum eski doktorumu... :asigim: )
Zeytin, domates, salatalık, adet dönemi öncesi ise biraz reçel, bazen de yumurta..

Bazen öğleni atlamak ya da geçiştirmek zorunda kaldığımdan kahvaltıya güvenmek zorunda kalıyorum uzun toplantılar olacaksa...

aynen.. yemekten en zevk aldıgım öğün kahvaltı=)

bende klasik kahvaltıdan hoşlananlardanım ama öğünler arasında en çokk kahvaltıyı severim hatta güne başlarken beni kahvaltının bekliyor olması bile başlı başına bir mutluluktur benim için zeytin çeşitleri ve peynir çeşitleri favorim bide vişne reçelsiz asla yapamam

ben 2 dilim ekmekten tost yaparım kaşarlı bir kaç zeytin
1-2 çay kaşığı reçel bal varsa saralle nadir olmasına çalışıyorum bunların
1 bardak çay az şekerli

kepek ekmeği yenmesi gerektiğini
çayın şekersiz tüketilmesini
ve reçel yada marmelatın şekersiz olması gerektiğine inanıyor olsamda bunları başaraamıyorum

hafta sonu kral sofrası olur artık bir kuş sütü eksik olru krep börek sucuk salam ne olursa boldur
bol bol da yerim ve kilo falanda veremem malesef

Kahvaltıya bayılırım.benim için vazgeçilmezdir.kahvaltısız çıkmamaya çalışırım.peynirin her çeşidi ve her çeşit zeytin(bir izmirli olarak) vazgeçilmezimdir.tatlı pek aramam ama bal veya çilek reçeline de hayır demem.domates,salatalık,peynir ve zeytin kafi benim için:))

son 1 seneye kadar kahvaltı yapmayı hiç sevmezdim
ama 1 senedir kahvaltı için en sevdiğim öğün diyebilirim
kahvaltıda sütlü gevrekleri falan hiç tercih etmiyorum. çünkü onlarda neredeyse 1 paketi 1 kerede yiyorum.. bilmiyorumkismile tadları bana bağımlılık yapıyo :eek:klava:
yumurta,peynir,zeytin,ekmek bazen ekmek yerine simit şeklinde oluyo
evdeysem o gün kahvaltıda süt içip çayı 1 saat falan sonra içmeyi daha çok seviyorum kaydirigubbakcemile2

X