Yüzde, Göz kenarında, Ağız kenarında, Yanaklarda ve Boyunda meydana gelen kırışıklık

ben nu skin serisini kullaniyorum cokta memnunum ama buda cok pahali ayrica turkiyede bulabilirmisin hic bilmiyorum

merhaba.. nuskin artık tr da da satlıyor.. pahalı mı? .. evet nivea ya gore pahalı ama bir çok urunden ucuz hem de çok..
12 martan ber, kullaniyorum ve inanılmaz bir degişim yasadım .. bu kadar hızlı cevap veren bir urunle 46 yasıma geldim ..karsılaşmadım diyebilirim..

Hanımlar, artık kosmetik değilde, dermokozmetik ürün kullanmak istediğimden, dün özel bir hastaneye, uzman dermatolog ile görüşmeye gittim, sohbeti çok tatlı bir kadın, birçok kan tahlili verdi, vucüdü içtende desteklemek için, bu arada rejuvi diye bir ürün önerdi, diğerlerine göre daha uygunmuş,( umarım yasak değildir isim vermek) neyse mevzu bu değil.
Ben normalde gözlüklüyüm ama kullanmıyorum (masada duruyor öyle, şimdi bile), akşama kadar pc başında da odaklanma sorunu yaşadığım için gözlerimi kısıyorum bu sebeple göz ve alın bölgemde keskin izler oluyor, kırışıklık gibi. Doktor hanım bana, şu pansuman ve sargılarda kullanılan flaster varya, onu ince şeritler kalinde kesip , gece yatmadan önce kırışıklığın üzerine yapıştırmamı söyledi. Bu günlük yaptığımız mimik krışıklığının anti durumudur dedi. Ayrıca gece hiç mimik yapmadığımızdan çok daha etkili imiş. Dün gece yatarken ufak ufak( mesela bir tırnak uzun ve genişliğinde), dudak üstü, kenarı, göz kenarı ve alına yapıştırdım, çıkartırken 2-3 dk oyalıyor,ıslatıp çıkarttım çünkü. Ama kalktımki, normalde iz gibi duran çizgiler yok.. Botoks yaptırmışım gibi. Şok oldum. Gün içerisinde de elinizle en çok mimik yapılan yerlerinizi gerin dedi. mimik kullandıkça iz yer edinir,burundan yanaklara inen çizgiler içinde, balon şişirir gibi yanakları şişirin, 10 -15 saniye bekleyin, bunuda aklınıza geldikçe yapın dedi. Mesela, yine aklınıza geldikçe, parmaklarınızla çeneden başlayarak şakaklara kadar parmaklarınızla piyano çalar gibi dokunuşlarda yapmam gerektiğini söyledi. Paylaşmak istedim.(kendiside yapıyormuş)

arkadaslar bad snipper dogru dıyor
yıllar evvel fılız akın guzellık konusunda fransada bır enstıtute kalmıstı
sabahta bu yazı dısızı yayınlanmıstı ama ben dıyım 15 sız dıyın 18 yıl once
daha kucucuk cocuktum
o zamandan okurdum bu tarz seylerı
orda fransadakı bu guzellık enstıtusunde o zaman kırısıklar ıcın
anı bır gerılme yaratma amacı ıle
cılt alkol ıle 2 kez sılınıyordu
sonra bad ın dedıgı uzre flaster yapıstırılıp 1 saat sonra yavasca cıkarılıyordu
mesela dugune gıdıceksınız
veya baska bır yer
bırkac saat sızı ıdare edıcek bır gergınlık ve duzelme saglıyormus
formul cok ıyı aklımda aynen boyleydı
anneanneme yapmak ıstemıstım bilmiyorumkismile kadıncagız elımden zor kurtulmustu rahmetlı :kedi: alkolu ama 2 kez surucez dıyordum
flasterı bı turlu yapıstıramadım kactı valla

ama kızlar bu flaster bızım bıldıgımız normal flaster olmayabılır
bana ıpek flaster bıle alerjı yapıyor
o yuzden belkı 15-20 dk beklenıp sökülebilir yanı geceden sabaha cok uzun bır sure

18 Nisan Serdem’in mutfağı’nın konuğu olan Şems Aslan harika, doğal ve en uygun hazırlayacağınız tariflerle bizleri yine bilgilendirdi.

Malzemeler:
1 avuç badem- 1 bardak zeytin yağına bırakın ve 24 saat bekletin. Özellikle bir püfnoktası verdi Şems Aslan oda yağ karışımları hazırlarken beyz şişelerde hazırlamayınız özellikle koyu renk şişeler olması gerekiyor.

Göz altı besleyici bir yağ karışımıdır. Kaz ayaklarından kurtarır ve göz kaslarını çalıştırır. Kırışıklıklara da süper iyi geliyor.

sperm maskesi yapın süper vallahi.kırışıklık geçiriyormu bilmiyorum.amakırışıklık oluşmasını engelliyor.olgun ciltler bölümünde bakınnetten ne buldum başlığına girinorda daha detaylı yazıyor.

cildim için daha nasıl güzel olabilir düşüncesiyle çok araştırma yapan biri oldugum için bakıyorum yorumlara hodanyagı ve ozan yagını çok abartmışlar bazı arkadaşlarımız biraydır kullanıyorum hiçbir etki yok sadece yumaşık yüz ipeksi cilt okadar dolgunlukmuş kırışık gideriyormuş yokcanım hikaye benden söylemesi.arkadaşlar birde bir cilt bakım kremi istiyorsunuz internetten sipariş ediyorsunuz60 saniyede kırışık giderip dolgu yapıyor diye yazıyor reklamını yapıyor adını söylemiyor sonra sipariş ediyorsunuz gelen oley cilt bakım kremi.internette fiyatı 54 milyon ama büyük şehirlerde bunu özellikle kendim bilakis gördüm istanbul kadıköy ve antalya selekler çarşısında 39 milyona oley ürünleri alacak olanlar internette fiyatlar kazık lütfen piyasayı araştırınCADIARZU

YUZ KASLARI VE MASAJ
Yüzkaslarının güçlü ve dinç kalabilmelerinde, masajın da büyük bir önemi vardır
* Kaş ortasında ve burun kökünde bulunan kasların, gevşemesinden dolayı meydana gelen dikey çizgileri yok etmek için, sağ ve sol avuç içleri yüze dönük bir şekilde, iki elin parmak uçları, başparmak kullanılmamak şartı ile iki kaşın ortasında birleştirilecek şekilde bir araya getirilir. Elleri kuvvetlice bastırarak cilt sıvazlanırken şakaklara doğru çekilir. Aynı hareket beş dakika tekrarlanmalıdır.
* Alındaki yatay çizgileri yok etmek için, sağ el baş parmağı sağ şakağa, sol el başparmağı da sol şakağa dayanır. Sonra, iki elin diğer dört parmağı, parmaklar birbirine muntazam bir şekilde bitişik olarak kaşlarla alındaki saç sınırı arasında ve alın ortasından şakaklara doğru yavaş yavaş sıvazlanarak, yukarıdan aşağıya doğru zigzag hareketlerle okşar gibi gezdirilir Bu hareketin de süresi beş dakika olmalıdır.
* Her alın çizgisi teker teker işaret parmağıyla alın ortasından şakağa doğru sıvazlanır.
*Bütün bu masajlar, gece yatmadan önce ve cilt kremlendikten sonra birbiri ardından yapmak çizgilerin yok edilmesi bakımından yararlıdır.
YANAK KASLARI
yanak kaslarının düşmesi ve zayıflamasından meydana gelen çizgi ve kırışıklıklar uygulanacak bir masaj sayesinde giderilebilir.
* İki elin dört parmağıyla burundan başlayarak yanak üst kısmından şakaklara doğru çok hafif sıvazlama hareketleri yapılır. Ellerin tersi ile çene altından başlayarak, gözlerin altına kadar sıvazlanmalıdır. Her iki hareket de hiç değilse birer dakika devam etmelidir, Bundan başka, yine çene altından başlayarak parmak uçlarıyla hafif darbeler vurmak ve bu darbeleri yanaklarda gezdirerek, şakağa kadar indirmek çok yararlıdır. Aynı kısmın baş parmak ve işaret parmağı arasında tutularak hafif hafif çimdiklenmesi olumlu sonuç verir. Buna da bir dakika devam etmelidir.
*Yüz kasları için biraz yorucu olmasına rağmen faydası görülen bir başka hareket de şöyledir: Yanakları iyice kremledikten sonra ağız havayla şişirilir. Böylece gerilen yanak cildine, parmak uclarmı birleştirerek hafif darbeler vurulur. Bu hareket iki dakika sürmelidir.

AĞIZ ÇEVRESİNDEKİ ÇİZGİLER VE MASAJI
ağız çevresindeki kasların gevşemelerinden dolayı meydana gelen kırışıklıkları yok etmek için yapılacak masajlar da vardır. Bunun için,
* Dudakların üst ve altındaki kırışıklıkları, başparmağı kullanılmamak şartıyla diğer dört parmakla sağdan sola ve soldan sağa doğru hafif hafif sıvazlanır. Bu hareketlere birbuçuk dakika kadar devam etmek yararlıdır.
* Çenealtı kaslarının gevşemelerinden dolayı meydana gelen kırışıklıklar için de kollar omuzlar hizasına kaldırılarak dirsekler omuzlarla bir seviyeye getirildikten sonra her iki eli orta parmakları ile işaret parmakların tersiyle çene altına trampet çalar gibi hafif hafif vurmak yeterlidir. Bu masaj da günde bir dakika kadar sürdürülmelidir.
* Boyunda gevşeyen kaslar için göğsün bittiği yerden başlayarak iki elle çene altına kadar sıvazlamak suretiyle yapılan masaj çok yararlıdır. Ayrıca sağ elle boyunun sol kısmı, sol elle de sağ kısmı hafif hafif çimdiklenmeli ve bu hareket yaklaşık olarak iki dakika devam etmelidir.
Ancak bu hareketlerden istenen sonucun alınması için her gün bir defa olmak kaydı ile uzun süre devam edilmelidir.
MORALİN GÜZELLİK ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
*Gözaltı kırışıklıkları, boyun hatları, alındaki çizgiler ve burundan ağıza inen hatlar, kadınları olduklarından daha yaşlı
gösterirler. Fakat yüzde, özellikle yanaklardaki çizgiler, yüzü çirkinleştirmez. Bazan daha sevimli
*Sağlıklı bir sinir sistemi, yüz kaslarının uzun bir süre kuvvetli kalmalarını sağlayacaktır. Tabii ki bu arada, bilgili bir yüz ve cilt bakımını da ihmal etmemek gerekir.
bir hale getirdiği bile olur. Karakter hatları için üzülmemek gerekir. Kadın aynaya bakarken, nasıl yaşlandığına değil, ne kadar genç olduğuna dikkat etmelidir. Çünkü, moral de güzellikle yakından ilgilidir. Moral bozukluğunun sinir sistemini aksatması hiç şüphe yok ki yüz kaslarını da etkileyecektir.
kırışmış ve derin çizgiler oluşmuş cilt için çok etkili olabilir fakat benim merak ettiğim
cilt kırışmadan uygulanması kırışıklık ve çizgi oluşumunu geciktirir mi yoksa cilt kaslarını tembelleştirir mi ?

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 5 kilo verdim yüzümde inanılmaz bir çökme oldu. Kırışıklarımda çoğaldı sanki. yarın bir güzellik merkezinde randevum var çok iddalı konuştular ama güvenemiyorum nedense. moralim çok bozuk yardımcı olurmusunuz. kullanndığınız sonuç aldığınız ürünler vs..

benimde yaş 32 bende anti aging ürünler kullanmak zorundayım ama ne marka hangi ürün bilmiyorum.dr. gittim bana ddf in ürünlerini tavsiye etti ama çok pahalı.benim cildim karma.
siz hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

göz altı,gece gündüz kremi tonik olarak.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba. Arkadaşlar yüz gençleştirme ve anti-aging için evde kullanabileceğiniz, çok etkili, bilimsel olarak ispatlı bir cihaz var -yeni Türkiye'ye gelen "Derin Işık DPL Terapi Cihazı" xxxx. Yani bu cihazı satın alıp, her gün evinizde kullanabiliyorsunuz. Ayda 75 lira taksitle alınıyor ve ömür boyu kullanabiliyorsunuz. Öncesi sonrası fotoğraflarına siteden bakın-sonuçları nerdeyse estetik ameliyat gibi. Cihaz hem gençleşme sağlıyor hem de kas, kemik, eklem ağrılarında vs. için de kullanılabiliyor. Hatta kısa bir süre önce, Amerika'da Dr. Mehmet Öz bu cihazı televizyon programına çıkarmış. NASA teknolojisi olduğunu ve astronotlar için geliştirildiğini söylemiş.

"Olgun Ciltler ve Sorunlar" forumu altında "Ameliyatsız gençleştirme için DPL ışık terapisini tavsiye ediyorum" diye yeni bir konu başlattım. Onu okuyabilirsiniz.

Hepinize iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
28 yaşındayım solyanağımın bir tarafında çizgi oluşmaya başlamış,cilt bakım uzmanım yatış şeklinizden desede çpok moralim bozuluyoo bu durumaaa:26::26: hangi kremi kullanmalıyımm,anti aging kremler için daha erken mi 30 yaş ve üstü yaşlarda kullanılıyor sanırsam ama şimdi de kullanmaya başlasam erken mi olur kii

Dolgu falan mı yaptırsak oraya biraz çık,yatış şeklimi de düzelttim şimdi daha iyi ,arkadaşlarına sorduğuda abartıyosun,bşy yok deselerde:KK25: var ya görüyorumm ben onuu:26::26:

Maalesef benimde yüzüstü yatmamdan dolayı oluşan çizgiler var. Sırtüstü yatmaya çalışıyorum ama zor oluyor. Yine dönüyorum. Tabii birde cildim kuru ve hiç nemlendirici sürmüyordum onun içinde oluşanlar var ama yatış şeklim çok etkiliyor :KK43:

Son düzenleme:
Maalesef benimde yüzüstü yatmamdan dolayı oluşan çizgiler var. Sırtüstü yatmaya çalışıyorum ama zor oluyor. Yine dönüyorum. Tabii birde cildim kuru ve hiç nemlendirici sürmüyordum onun içinde oluşanlar var ama yatış şeklim çok etkiliyor :KK43:

Canım ben comfort zone nemlendiricisini,ve nemlendiricili peelingini kullanıyorum,benmde cok kuru ve hassas cildim,ve karma:26::26: çok iyi ürünler kullanmalıyızz,canım daha rahat sırt üstü yatmak istiyorsan ayağının altına da küçük bir yastık koy öyle yat ben öyle daha rahat uyuyabiliyorum...

X