Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebekler 4. Ayda Oturmaya Hazır

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
maaşAllah , barekAllah ...

bebeğim şu an 3.5 aylık ve doğduğunda beri yattığı yerden doğrulmaya çalışıyor.
2. aydan beri destekli oturuyor. doktorumuz bir zararı olmaz dedi. yetinmedim başka doktora da danıştım, o da birşey olmaz dedi.
3 haftadır da ayakta duruyor ve desteksiz kalkıyor oturmak için. eğer yatırırsam ağlıyor otururken ve ayakta çok mutlu. hatta bir iki adım attı.

Benim bal kızım da çoğu şeye erkekn başladı doktorumuzun demesine göre, çevremde çok fazla bebek olmadığı için hepsi öyle zannediyorudm aslında :KK70: doğduğundan beri sürekli egzersiz yapardık,özellikle alt değişim yada banyo sonrası .. Son bi kaç haftadır yine egzersin için elini tutunca boynunu kaldırdı ve bi kaç ügün sonra oturdu o şekilde, ben kendime doğru çkemeden hemde onun çabasıyla, yetmedi bi kaç saniye oturur vaziyette kalmadan ayağa kalktı ve uzun süre yere basılı durmaya başladı!!! :nazar: kucağımdayken de elimi ayağının altına koyunca düm düz duruyo ayakta.. uzun süre de başarıyo bunu diz kırmadan! Doktora sordum bu durumu, hayır öyle bişi yapmayın dedi, çok şaşırdım.. Oysa araştırmalarım sonucu bebek zorlanmadan yapıyosa bi süre izin verin diyo.. ama ben hala yapıyorum ihihihihiihii yatırınca ağlıyo çünkü,ayaakta kalmayı çok sevdi, biri eline dokunsa aqyağa kalkacak sanıyo yavrum ya, hele bi de kalmaya çalışırken ki o yüz kasması ve ifadesi beni bitiriyo :KK66::KK66:

bizdede harekte sorun oldu arkadaşın dediği gibi ayaklansın isyteidk ayakta durudrk adım attı kendince ondan sonra ne kucak ne başka bişey sürekli ayakta durmak istiyor. ama biz beline baskı yapmadan yapıyorz ayaklarını boşlukta burakıyorz o kendi adım atıyor gücünü verip güzel şeyle am ainsan korkuyor bişe olcak diye

Konu için ellerine sağlık. Üç buçuk aylık oğlum doğrulma hareketleri yapıyor, hele yatarken ellerimi yakalarsa kendini yukarı kaldırıp oturur pozisyona geçiriyor. Daha yeni başladı onu da yapmaya.

babamız 7 aylıkken yürümüş hem de emeklemeden.kızımda babsına çekecek gibi.şu anda 3 aylık.oturuyor,ayaklarının üzerine rahat basıp,adım atmaya çalışıyor.tekrar yatırdığımda ağlıyor,uykusu yoksa yatmak istemiyor...

arkadaşlar benim bebeğim 3 aylık ve yatarken daha doğru düzgün yastık kullanmadım kulansammı kullanmasammı bilemiyorum bana niye kullamam gerektiğini yada niye kullanmamam gerektiğini yazarmısınız

X