vakumla doğum ve kordon dolanması

loxandra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2008
3.148
1
arkadaşlar hamilelikten beri forumu takip ediyorum ve çok bilgileniyorum sayenizde.bende bir konudaki tecrübemi paylaşmak istedim ,yaklaşık 4 ay önce vakumla normal doğum yaptım(bebeğim iriydi 4035 gr ve baş çevresi genişti 36cm) doğum sırasında kordon 2 kez boynuna dolanmıştı oğlumun ,dr doğum sırasında açtı,hiçbir sorun yaşamadı bebeğim,(şu an da gayet sağlıklı:nazar:)başı falan kopmadı vakumdan dolayı( bazı arkadaşlar böyle yazmışlar,vakumla doğan bebekler sakat kalırmış falan diye,öyle bişey yok kesinlikle) ,ve kordon da 3 kez dolanmadıkça bir tehlike oluşturmuyormuş bebek için.söylemek istediğim bu tür tıbbi kararları doktorlara bırakalım,ve birbirimizi korkutmayalım yalan yanlış bilgilerle

doğru söylüyorsun cnm bişey sormaya çekiniyo insan bazen çünkü öyle yorumlar geliyorki paronayak oluyorsun

İlk olarak gözün aydın. Allah bebeğine sağlıklı ömürler versin... Bencede çok haklısın... Bir kişinin yaşadığı olayla genellememek gerek... Birininki olumsuz sonuçlandı diye herkesinki öyle olacakmış gibi anlatmak çok yanlış....

Birbirimizi korkutmayalım gerçektende...Allah bütün hamişlere kolay doğumlar nasib etsin...

X