bebeginiz kac ml sut iciyor?

gulsen_23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
384
15
merhabalar arkadaslar

ben ogluma her 3 saatte bir 180 ml sut veriyorum sizler nekadar sureyle kac ml veriyorsunuz cok merak ediyorum oglum 2. ayina girdi. sabirsizlikla cevaplarinizi bekliyoruma.s.

nasıl yani biberonlamı veriyorsunuz sütü emzirmek yerine

genelde 3 saat arayla 120 cc mama veriyorum, ama bazen hepsini bitirmiyor yada geceleri mesela 4 - 5 saati buluyor yeme aralığımız,
1,5 aylık olduk bizde

Ben de emziriyorum ama mama verdiğimde bile en fazla 110ml verdim.
Genelde 90 ml veriyorum.
130 biraz fazla gibi geldi bana.3 saatte çok uzun bir süre değil mi? 2 saate düşürsen daha iyi olur.

Ben de genel olarak emziriyorum ama mama vereceğim zaman en fazla 100 ml içiyor .

bende emzirdiğim için ne kadar süt iiiçtiğini bilmiyorum ama günde 2 kez mama veriyorum 90 ml.. memeyide saatle vermiyorum ben.bebğim istedikçe veriyorum.bazen 2 saat oluyo bazen 1 saat oluyo belli olmuyor yani.eskiden bende 2 saatte bir vermeye dikkat ederdim ama artık hanımefendi her istediğinde emrine amadeyiz :KK70:

hep emzirdim ben de bilmiyorum ne kadar içtiğini 2 saatte bir emzirmeye calışıyorum ama geceleri biraz daha uzuyor bu süre.sağdığım sütleri de saklamaya başladım depfrizde. biberonla tanışmasını pek istemiyorum.
gülşencim;
180ml süt bana cok fazla geldi. belki senin bebeğin farklıdır ama; bebeğin midesi ne kadar ki o kadar sütü içebilsin. içse bile hemen kusar benim kızım. saatt bir emzirmeye calıştım bi ara da kusmuktan geçilmiyodu valla.

elifdem canim mamalar bebegn kilosuna gore veriliyor benimki 2. ayina yeni girdi ve 6.500 kilo yani kilosuna gore guzel iciyor

Son düzenleme:
Canım ya 2 saate bır 180 çok fazla benım oğlan 6 aylık 2 saate bır 120 verıyorum ben mıdesını o kadar çok açama sutunu sagıp mı verıyorsun yoksa mamaı verıyorsun?

merhaba ben mama veriyorum 3 saatte bir 180. ben anlamadim nasil 6 aylik bir bebek 120 le doyarki???

ben hiç ölçmedim vallaha, sadece emzirdiğim için ne kaar emdiğiinin miktarını bilemiyorum, bebeğim biberonu sevmiyor ağzına vermeye kalktığım zaman öğürüyor, o yüzden biberon da kullanmıoruz, gündüzleri yaklaşık olarak 2-3 saat arayla emziriyorum, geceleri de 3-4 saat arayla, geceleri 2 defa uyanıp emioruz, herhalde yeterli oluyor ki kilo alımımız da güzel

ibolya Allah bagislasin canim. zaten emzirenler gogsunu sagmadikca nekadar miktar oldugunu bilemezler ama dedigin gibi kilo alimi guzelse sorun yok demektir . bu arada bebisin kac kilo ogrenebilirmiyim??

Ben bugün sağdığım sütlerden birini içirdim. 80 cc ydi. 1 saat önce emmişti ama aç gibiydi onu verdim mışıl mışıl uyudu.

Bende arada sağıp arada emziriorum benim sorunlu biraz emme işi :KK43:
Ama 2 saatte bir 100 ml veya 120 ml felan veriorum ...

ibolya Allah bagislasin canim. zaten emzirenler gogsunu sagmadikca nekadar miktar oldugunu bilemezler ama dedigin gibi kilo alimi guzelse sorun yok demektir . bu arada bebisin kac kilo ogrenebilirmiyim??

canım benim bebeğim 38. haftada sezeryanla 2650 gram ve 46 cm doğdu, babamız minyon, sülalemizde pek iri yarı insan yok, doktorumuz da kilosunun standartların içinde olduğunu söyledi, şu anda bebişim 74 günlük, 2 hafta önce sağlık ocağında 4700 kg ve 56 cm geldi, yani ayda 1 kgye tekabül ediyor, doktorumuz kilo alımının çok güzel olduğunu söylemişti, anne sütünden başka bişey de vermiyorum, arada birkaç çay kaşığı su hariç tabi :eek:

X