Saç Uzatma Yöntemleri Anneannemin Sa uzatma forml...

canim bide muskat ile karanfili sen rondodan geciriyorsun ya... yani bi sekilde o ilk yazin gibi yag da eritmiyorsun.... nasil yapiyorsun simdi tam anlamadim acikcasi??

rondodan gecirdikden sonra bide yagda kizdiralimmi yoksa öylecemi kavonoza koyyim?

canim bide muskat ile karanfili sen rondodan geciriyorsun ya... yani bi sekilde o ilk yazin gibi yag da eritmiyorsun.... nasil yapiyorsun simdi tam anlamadim acikcasi??

rondodan gecirdikden sonra bide yagda kizdiralimmi yoksa öylecemi kavonoza koyyim?

Canım ben şimdi rahmetli anneannemin usulüyle yapamadım çünkü bende topraktan çömlek yok.. Önemli olan onları iyice ufalamak ve zeytinyağında bekletmek olduğu için rondodan geçirebilirsin ama önce havanda dövmeni tavsiye ederim (muskatları)
Yağda kızdırma sakın

Canım ben şimdi rahmetli anneannemin usulüyle yapamadım çünkü bende topraktan çömlek yok.. Önemli olan onları iyice ufalamak ve zeytinyağında bekletmek olduğu için rondodan geçirebilirsin ama önce havanda dövmeni tavsiye ederim (muskatları)
Yağda kızdırma sakın

heee tamam simdi anladim canim :KK66: cok tesekkür ederim.. ilk firsatda muskatlari alacagim... takviye olarak badem yagsida koysam aceba bisi olurmu yoksa fazla bisi karistirmamakmi gerek hmm...

tarifin icin cok tesekkürler kaydirigubbakcemile5

heee tamam simdi anladim canim :KK66: cok tesekkür ederim.. ilk firsatda muskatlari alacagim... takviye olarak badem yagsida koysam aceba bisi olurmu yoksa fazla bisi karistirmamakmi gerek hmm...

tarifin icin cok tesekkürler kaydirigubbakcemile5

Aslında bende düşünmedim değil bunu bence faydası daha çok artar canım...

Evet ben ikinci maskeyide dayanamadım ve yaptım sonuç harikaaa saçımda inanılmaz yumuşaklık ve parlaklık işin komik tarafı saçım kattan dolayı dalgalıydı herkes saçımı fön çektirdim sandı... Ya ben o kadar maske yaptım turplu su, mecitefendi yağı vs.. ama hepside saçımı genede kurutuyordu kabartıyordu ama bu maskeyi artık her hafta yapıcam fönlü gibi ya inanılmaz.. hihoyyyt

Ha bu arada ben foto koyucaktım ama bu ara makinemiz akrabamızda gelsin mutlaka çekicem bu hafta mutlaka koyarım sööözzzz...

canım ben de yaptım bu karışımı. peki sürerken sadece yağını mı sürüyorsun yoksa içindeki posaları da sürüyor musun.

2 gündür bilgisayarımda problem vardı giiremedim... Ben bu karışımı sürerken posasınıda sürüyorum saçım güzel koksun diye hele birde 4-6 saat saçta beklerse süper oluyor...
1905 ben muskatın toz olanını bilmiyordum ama tabi olur bence neden olmasın aynı madde sonuçta.. Ayrıca 3 gün bu karışımı bekletiyosunuz kapalı bir kapta unutmayın...

Anladığım kadarıyla bu bakım yağı birkaç kez kullanılabilir. Bir aylık hazırlasak sprey şişeye koyup haftada 1 uygulasak daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Bir de aslında zeytin yağ olarak sızma değil de aktarlarda satılan saf z.yağ çok daha iyi olur düşüncesindeyim. Tabi denemek lazım.. Teşekkürler paylaşım için..

Anladığım kadarıyla bu bakım yağı birkaç kez kullanılabilir. Bir aylık hazırlasak sprey şişeye koyup haftada 1 uygulasak daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Bir de aslında zeytin yağ olarak sızma değil de aktarlarda satılan saf z.yağ çok daha iyi olur düşüncesindeyim. Tabi denemek lazım.. Teşekkürler paylaşım için..

Ben iki haftadır bu karışımı kavanozda saklıyorum.. Uygulayacağım zaman bi kabın içine koyup parmak uçlarımla saç diplerime sonrada uçlara kadar uyguluyorum.. Ben annemlerin zeytinlerinden yaptırdığımız zeytinyağını uyguladım sizde uygun bir zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu karışımı haftada bir uyguluyorum saçım acayip farketti uzadığını farkediyorum fönlü gibide oldu, yani saçlarımı yatıştırdı. :dance:

merhaba arkadaşlar bende saçı uzamayanlardanım :) bu formülü uygulicam bakalım ne olucak bide benim saçım çok az uzadıkcada inceliyo deli olcam neyse bakalım bu nasıl olcak ama ben karanfilleri hiç ezmeden koydum bişe olmaz heralde

birde saçıma uygularken süsmemmi gerekiyo ya :bbo:

ya bacim ben gercekten deneyecegim yanliz rondo ne ya anlamadim
simdi o hindistan cevizi ve karanfil zeytinyagda guzelce eziyoruz demi sonra kivami nasil olmali katimi sulumu ve 3 gun bekletecegiz bir seferlikmi yoksa her hafta kullanabilirmiyiz?insallah cevap verirsin cunku bende yapacagim saol

Rondo doğrayıcı parçalayıcı yani mutfak robotu gibi.. Muskatlar sert olduğu için önce havanda ezin derim ben... Kıvamı da zeytinyağının içinde parçalanmış karanfil ve muskatlar roluyor bu şekilde yani sulu gibi.. 3 gün bu karışım beklicek, 3. gün sonunda saçınıza uyguladığınızda karışımdan kalırsa saklayın tekrar kullanırsınız.. :1hug:

bende denicem bu formülü
saçımın uzamasından bi şikayetim yok ama eski
parlaklığına dönmesini çok istiyorum
boyalar üstelik bitkisel de olsa donuklaştırıyor rengini.

Yanlız size bir kaç önerim olucak saçınıza bakım uyguladıktan sonra duru suyla güzelce yağı akıtın sonra sadece bir kez şampuan yapın çünkü yağı arıtmak istedikçe saçın tüm dengesi bozuluyor, amaçtan uzaklaşılıyor... Bu yüzden çok isterseniz saçınızı bir gün sonra bir kez daha yıkayabilirsiniz..

ben 2 adet muskatı normal rende ile rendeledim. 15 civarı karanfili havanda ufaladım. zeytin yağı konusunda tam bir ölçü göremedim yada gözden kaçırdım bilemiyorum. bende bunları 1 su bardağı kadar zeytinyağının içine karıştırdım. zeytinyağına göre muskat ve karanfili azmı eklemişim, yeterlimi, çokmu karar veremedim arkadaşlar. sanırım çok fark yaratmaz, çok olması durumunda zararlı olacak maddeler değil gibi ama kendi hazırladığım karışımlarda hep bir tedirginlik duyuyorum:)

catgirl24 eklediğin zeytinyağını bardak hesabı ile yazabilirmisin? teşekkürler şimdiden.

acıkcası hoşuma giden bi tarif oldu ,çünkü böyle karışımları filan uygulayabilen bi insan değilim.denesem mi diye düşünüyorum açıkcası ama saçlarm ince telli ve uzamıyo nasıl bir etkisi olur bilemiyorum..

ben 2 adet muskatı normal rende ile rendeledim. 15 civarı karanfili havanda ufaladım. zeytin yağı konusunda tam bir ölçü göremedim yada gözden kaçırdım bilemiyorum. bende bunları 1 su bardağı kadar zeytinyağının içine karıştırdım. zeytinyağına göre muskat ve karanfili azmı eklemişim, yeterlimi, çokmu karar veremedim arkadaşlar. sanırım çok fark yaratmaz, çok olması durumunda zararlı olacak maddeler değil gibi ama kendi hazırladığım karışımlarda hep bir tedirginlik duyuyorum:)

catgirl24 eklediğin zeytinyağını bardak hesabı ile yazabilirmisin? teşekkürler şimdiden.

Ben zeytinyağını cam kapaklı küçük bi kasenin içine koydum yarıya kadar zeytinyağı 3 muskat bir tutam karanfil dövülmüş şekilde koydum ve 3 gün beklettim. Saçlarınız uzunsa bol zeytinyağıda olur. Çünkü saçın tamamına sürülecek...

aaa karanfili unutmuşum
akşam hazırladım beklemedeyim şimdilik
bugün karanfil alıp atıyım içine
masaj yaparak mı sürüyorduk bunu?

ayy cok sasırdım yaa bnde kuaför kurbanıyımm uclarından dedi bi karış aldıı :KK43: şimdi uzatmaya calısıyorum we hic saglıklı değill.. bunu deniyicemmm umarım işe yarar..cnm cok cok tskler... böle biseye ihtiyacım wardı.. yalnız bu muskat ı aktarda bulabilirim degil mi? yani sorun cıkmasında.. tozu da olabiliyormus sanırımm..hangisi daha işe yarar? tozunu alsam daha kolay olmzmı ? çok soru sordum kusura bakma canm ama ben bu işe baş koydum sayende dewam edicem..bi de resmini merakla bekliyorum..haadi kalın sağlıcakla.. senağlama

X