Saç Uzatma Yöntemleri Anneannemin Sa uzatma forml...

arkadaşlar bende hindistan cevizinin güzel kokmasından etkilendim ve dün muskatlarımı aldım ( bu arada fiyatını duyunca şok geçirdim 65.00 tl kafamçokkarıştı) bende 6 adet aldım 1.70 tl tuttu 3 tanesini rendeledim gerçekten zor rendeleniyor . bu tozu saf zeytinyağının içine koydum cam kavanoza . içinede karanfilleri attım 10-15 adet 3 günün sonunda iyice karışsın diye rondodan geçireceğim inşallahh saçlarımaa yarar çabucakk uzamasını ve kolay şekil almasını istiyorummmmhihoyyyt

yarınn uyguluyacağım sonuçları size bildiririm çok heyecanlıyımm:dance::dance::dance:

ayy cok sasırdım yaa bnde kuaför kurbanıyımm uclarından dedi bi karış aldıı :KK43: şimdi uzatmaya calısıyorum we hic saglıklı değill.. bunu deniyicemmm umarım işe yarar..cnm cok cok tskler... böle biseye ihtiyacım wardı.. yalnız bu muskat ı aktarda bulabilirim degil mi? yani sorun cıkmasında.. tozu da olabiliyormus sanırımm..hangisi daha işe yarar? tozunu alsam daha kolay olmzmı ? çok soru sordum kusura bakma canm ama ben bu işe baş koydum sayende dewam edicem..bi de resmini merakla bekliyorum..haadi kalın sağlıcakla.. senağlama

Muskatı ben aktardan almıştım.. Tozunu hiç duymadım önceden... Ben sert olanını almıştım ama aktara sorarsın ikiside aynı etkiyi veriyorsa tabiki toz olanını al derim..
Bu ara siteye hiç giremiyorum bir taşınma telaşıdır sürüyor çok zormuş yaaa.... kafamçokkarıştı

merhaba arkadaşlar bende bugün aktardan muskat aldım (yani diğer adıyla hint cevizi!!) karanfil aldım.bu akşam formülü uygulayıp kavanoza koycam.3.günde de saçlarıma uygulayacağım.ayy çok heyecanlıyım şimdidenn..sonuçları sizlere bildiririm...kaydirigubbakcemile2

kafama bir tek zeytinyağı takılıyo yaa.çünkü ben saçlarıma yağlı bakım yapınca saçlarımın hacmi sönüyo.çok fazla yumuşak oluyo.bende öyle kedi tüyü gibi aşırı yumuşaklıktan hoşlanmıyorum.muskat ve karanfil süper de zeytinyağına pek sıcak bakamıyorum.ben saçlarımın parlak,hacimli ve çabuk uzamasını istiyorum.zeytinyağına alternatif bişey olabilirmi acaba arkadaşlar yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum..acilll...a.s.

cnm uyguladınmıı ?? sonucları bizimle paylasırmısın ?? cok merak ediyorum cüünküü..baska uygulayan warsa yazabilirmii lütfen :sm_confused:

arkadaslar benim baharat dolabinda vardi muskat tozu okuyunca dikkatimi cekti. yemeklerde kullanmak icin ama öylesine duruyordu. yurt disinda yasiyorum ben, arastirdim nette muskatin yagi bile satiliyor burada hatta bir sitede sac diplerine masaj yapin isirganotu suyuna yagini damlatip diyor. Cünki kandolasimini artiriyor sac diplerimizin canlanmasi hareketlenmesi demek sac köklerimizin daha iyi beslenmesi demek. Mutlaka denemeliyim. Tozu güclü olmaz bence toz halinde uzun zaman bekledigi icin etkisi azalir. Ya direkt alip rendelerim yada yagini alirim.
Paylasimin icin cok tesekkürler

Arkadaşlar ben dün uyguladım bunu, üç gün önce hazırlamıştım, bekletiyordum. Dün akşamda sürdüm yattım. Bu sabah yıkadım. Benim saçlar çok kuru ve yıpranmış olduğu için iyi geldi bayaa. ama yağlı veya yumuşak tipli saçınız varsa bir deneyin fazla bekletmeyin bir - iki saat bekleyin sonuca göre hareket edin bence...

benim saçlarda boya filan olmadığı için bi de kuru olmadığı için çekiniyorum açıkçası..olmazsa saç diplerime uygulamadan saçlarıma süreyim diyorum.o kadar yaptım boşa gitmesin bari..neyse bakalım nasıl olacak..sonuçları yazarımm..:a015:

arkadaslar benim baharat dolabinda vardi muskat tozu okuyunca dikkatimi cekti. yemeklerde kullanmak icin ama öylesine duruyordu. yurt disinda yasiyorum ben, arastirdim nette muskatin yagi bile satiliyor burada hatta bir sitede sac diplerine masaj yapin isirganotu suyuna yagini damlatip diyor. Cünki kandolasimini artiriyor sac diplerimizin canlanmasi hareketlenmesi demek sac köklerimizin daha iyi beslenmesi demek. Mutlaka denemeliyim. Tozu güclü olmaz bence toz halinde uzun zaman bekledigi icin etkisi azalir. Ya direkt alip rendelerim yada yagini alirim.
Paylasimin icin cok tesekkürler

mrblar bende aktardan aldım tozunu degil ama toplarından aldım yagını almak daha mantıklıymış aslında karanfilde katılıyo içine karanfilinde yagı satılıyormuş dün yaptım ben 2 gün daha beklemesi lazım 2gün sonra sürücem bakalım saçlarıma sen yaptınmı acaba deneyince sonucunu paylaşırsan çok sevinirim

a evet iyi fikir karanfil yagida alayim. Siparis verecegim netten bugün yagini onada bakayim. Toplarinida rendelemek lazim burada muskat icin özel rende bile satiliyormus yeni farkettim. Ayrica muskati fazla tüketmek yani agiz yoluyla zehirleyebilirmis insani. Cocuklardan uzak tutun arkadaslar..
yapinca deneyimlerimi paylasirim insallah

kafama bir tek zeytinyağı takılıyo yaa.çünkü ben saçlarıma yağlı bakım yapınca saçlarımın hacmi sönüyo.çok fazla yumuşak oluyo.bende öyle kedi tüyü gibi aşırı yumuşaklıktan hoşlanmıyorum.muskat ve karanfil süper de zeytinyağına pek sıcak bakamıyorum.ben saçlarımın parlak,hacimli ve çabuk uzamasını istiyorum.zeytinyağına alternatif bişey olabilirmi acaba arkadaşlar yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum..acilll...a.s.

zeytinyagi yerine su ile yapsan mesela benim okudugum yerde muskatyagini isirganli suya damatip saciniza masaj yapin diyordu ...

bende 2 gün önce denedim bu formülü.harika gerçektende tavsiye ediyorum.etrafımdaki herkes saçlarımdaki değişikliği fark ettiler.şaşırtıcı gerçekten.uzamasında bir fayda sağlarmı bilmiyrum ama saçlarım harika parlıyor ve artık tiftik tiftik değiller.:))

kızlar dün turp suyu ve zencefil günümdü saçalarım harika görünüyo kaydirigubbakcemile2 annem çok kızıyodu yapmama ama sabah saçların ne güzel olmuş dalgası çok güzel görünüyo dedi o bile farketti değişikliği çok mutluyum bu ikiliyi sakın bırakmayın, kaydirigubbakcemile

zeytinyagi yerine su ile yapsan mesela benim okudugum yerde muskatyagini isirganli suya damatip saciniza masaj yapin diyordu ...

valla canım aslında bende öyle düşünmüştüm.yani z.yağı yerine suyun içinemi koysam acaba diye..ama ısırganlı su dahada güzel bir fikir kaydirigubbakcemile5 hemen muskatlarımı ve karanfillerimi hazırlayıp ısırganlı su yapıp içine katayım bari..3 gün çylece bekleteyim buzdolabında..bakalım sonuçlar nasıl olacak..çok teşekkürler moonshine arkadaşım ...:1hug:

Hatta turplu suyami katsam muskati diyorum ama cok olur belki birarada.
Canim buzdolabinda bekletme istersen sogukta malzemeler özünü birakmayabilir, güneste bekletin diyorlar hatta.
Zencefil nasil hazirlaniyor ve kullaniliyor ?

Bence formulu çok karıştırmayın yani turp suyu falan pek hoş olmaz.. Turp suyu ayrıca saçlarımı çok kokuttu spor salonuna gittiğimde terlediğimde çok fena oluyodu ve saçlarım çok dökülmüştü kel kalcaktım...
Saçı çok yağlı olanlar bencede zeytinyağı yerine saf su yada uygun bi karışım hazırlasınlar daha iyi olur

yalnız bugün fark ettim bende kepek yaptı hemde konak şeklinde sanırım bana pek yardımcı olamıcak:KK43:

Hatta turplu suyami katsam muskati diyorum ama cok olur belki birarada.
Canim buzdolabinda bekletme istersen sogukta malzemeler özünü birakmayabilir, güneste bekletin diyorlar hatta.
Zencefil nasil hazirlaniyor ve kullaniliyor ?

hımm evet doğru söylüyosun dışarda bekletmek daha iyi.zencefil tarifi de şöyle: 4-5 parça zencefili 1 veya 2 bardak suya koy.suyu kaynayınca ılımaya bırak.banyoda yıkadığın saçlara son durulama suyu olarak dök.ve öyle çık.ben böyle biliyorum canım.

X