Saç Uzatma Yöntemleri Anneannemin Sa uzatma forml...

Kimse yazmamış henüz ama okuyup merak edenler için , 3. günüm doldu canlarım yarın sürüciim kürü nasıl olcak bakalım yazıcam yine :21:
kaç saattir ilk sayfadan sona kadar okudum :KK70: bazı yorumları okuyunca hemen alıp deneyim dedim bazılarındada yok denemeyim dedim :KK70: siz yeni denediniz sanırım nedir sonuç acaba

Bugün anneme bu siteden bahsediyordum saç hakkında bilgi alıyorum derken bana anneannemin uyguladığı formülden bahsetti... Küçüklükten beri anneannem annemin saçlarını ayda bir kere bu formülden uygulamış ve annemin saçı öyle sağlıklı ve gürmüşki hızlı hızlıda uzarmış..
Formül şu:küçük top top hindiztan cevizlerini (kahverengi) toprak tasın içinde zeytinyağı ile iyice sürte sürte eritirmiş üstünede karanfil dövüp eklermiş bende şimdi yarın bu hindistan cevizlerinden aktarlardan bulmaya çalışcam...
Annemin saçları o kadar güzelki ipek gibiler ışıl ışıl dümdüz ve akıcı iyiki bu konuyu açmışım anneme... :dance:

top top hindistan cevizi diye birşeymi varmış..çok enteresan

Evet bende bunu yapıyorum 2 tane muskat ve karanfili dövüp onları geçecek kadar zeytinyağı koyup 3 gün bekletip saçıma sürüyorum şimdiye kadar iki kez yaptım ve çok işe yaradı herkes denesin bence.

Son düzenleme:
bütün sayfaları okudum ve acaip gaza geldim,pazartesi alıp hazırlayacağım karışımı hemen,sonuçları paylaşırım, teşekkürler bu güzel bilgi için

merhabaaalar. cayır cayır yanık saçlara sahibim ve bu bakım olaylarına daha yeni sardım ilk kez saçıma yağlı yuğlu birşey yapıcam ve bu muskatlı olacak. nedense çok kanım ısındı bu karışıma benim ben aldım hazırladım bu gece sürüp yarın sabah yıkayacağım eğer benim saçımda bile işe yararsa hiç durmayın sizde yapın derim. yarın görüşürüz hatta fotoğraf bile koyabilirim :)

bu arada muskatlar ezilmiyor önce havanda birşey edeyim sonra rondodan geçireyim karanfilleri de katayım rendeleyeyim de ellerim acısın nasıl edeyim dıye şey yapmayın ben karanfillerle muskatları koydum bir poşete çekiçle yavaş yavaş vura vura ezdim çok basit oldu çok da iyi de oldu çok güzel de iyi oldu :KK70:

Ben aktardan saf zeytinyağı aldım. Onunla yaptım bugün ama aktardaki adam 20 günün üstünde güneş görmeyen yerde bu karışımı beklet dedi.. 20 gün kim bekleyecek ya.

bende yorumların bir çoğunu okudum nerdeyse deneyeip memnun kalmayan yok malzemeleri alıp mutlaka yapıcam hadi inşallah süper sonuçlarla geri dönerim :)))

ben saçımdan arıtmada çok zorluk çekiyorum sanırım çünkü yaptıktan sonra akşam saçımı yıkadığımda çok yağlı oluyor sabah kalktığımda dışarı çıkmak için bir kere daha yıkamam gerekiyor belki uzatıyordur doğru ama bana yaramadı galiba :/

ohoo yıl olmuş :KK70: ben bir kere denedim bunu ama katlanamadım o yağa çıkmadı bi türlü bide ilk yapışımda bişey olur diye bekledim ama olmadı parıldamadı hiç bende sabırsız insanım 55 kere yapıp uzamasını bekleyemem diye devam etmedim hayırlısı :KK70: şimdi saçlarım biraz iyileşik ve uzadı da kendi haline bıraktım kafası rahat olsun diye :KK70: en iyisi böyle

ohoo yıl olmuş :KK70: ben bir kere denedim bunu ama katlanamadım o yağa çıkmadı bi türlü bide ilk yapışımda bişey olur diye bekledim ama olmadı parıldamadı hiç bende sabırsız insanım 55 kere yapıp uzamasını bekleyemem diye devam etmedim hayırlısı :KK70: şimdi saçlarım biraz iyileşik ve uzadı da kendi haline bıraktım kafası rahat olsun diye :KK70: en iyisi böyle

Yağlı bakımları arıtmak için iki yöntem var

1- Bekleme süresi bittikten sonra yunurta sarısı ile tüm saça masaj yapıp 15 dakika sonra yıkamak

2- Komple kökten uca saç kremi sürüp daha sonra duşa girip saçı ısaltıp durulamak ve normal şampuan rutinini uygulamak

olurda bir daha yağlı bakım yaparsan aklında olsun...

Kızlar konu açılalı çok olmuş benim sorum şu ki yalnızca saç uçlarına uygulasak yeterli olur mu??

Ben de deneyip memnun kalanlardanım yazmak istedim..
Catgirl çok teşekkürler :KK68:
Haftada bir uyguluyorum bu 3. Yapışımdı...
Cok memnunum uzuyor ve parlıyor resmen :KK68:

Ben de bu karışımı geçen yıldan beri uyguluyorum.Haftada en az 1 kez.Çok faydalı, hem kırıklarımı onardı hem de saçımı besleyip parlattı.Arındırırken de hiçbir sorun yaşamadım.Yumurta sarısıyla masaj yapıp 15- 30 dakika bekletip hemen yıkıyorum.

X