Yumurtlama dönemi kanaması yaşayanlar...

kızlar bugün doktora gittim bu ay 15. gün yumurtam çatladı 17. gün yumurtlama kanaması yaşadım 25. gün tam günümde adet oldum adetimin sabahı test yaptım negatifti ama normalde çok gelirdi o gün çok az geldi 2. günde az geldi birde gece yıkanayım dedim sütümün geldiğini farkettim heralde hormonlarda sorun var dedim bugün 3. gün doktora gittim komple hormon tahlili birde gebelik baktı hormonlar çok iyi dedi ''GEBELİK 69'' HAMİLESİN dedi şaşırdım ama sevineyim mi üzüleyimmi anlamadım değer gününe göre çok düşük dış gebelikte olabilir bir terstlikte olabilir düşük gibi dedi 3 gün sonra yine tahlil yaptırıcam bakalım ne çıkıcak

Tebrikler diyeyim öncelikle allah tamamına erdirsin inşallah belki geç döllenme dedikleri olaydır . Tam gününde adet oldum demişsiniz kaç gün sürdü ? bende bu aralar öyle bi durumla karşı karşıyayım ama kan tahlili yaptıranadığım için ne olduğunu bilmiyorum idrarda negatif çıktı geçen ay ama bu ay tekrar adet oldum ara kanamalar devam bende:KK43:

Benim 7 aralık adet günümdü 14 gibi bitti 21inde yumurtam çatladı(bende ağrı oluyor) 23 gibi bir ara kanama geldi doktor yumurta kanamasıdır dedi parol verdi 3 gün içtim kesildi noralde ilaçlarla 3 ocakta olmam lazımdı 3 ay adet düzenleyici kullandım ama bu ay kullanmadım bende 18 günde bir olurum siklusum 25 yani tamda 25. gün normal kan geldi adet oldum dedim sonrada 3. gün dün yani doktora gittim (dün gece evdede idrara baktım çok silik çıktı) 69 dedi oda adet oldum sanmıştı çok şaşırdı değer düşük ama acaba ben yine 28e göre mi hesaplayayım doktora gittiğim gün tam 28. gündü ondan düşük çıkmış olabilir mi doktor değer adetin 3. günü diye düşük dedi çünki

Benim 7 aralık adet günümdü 14 gibi bitti 21inde yumurtam çatladı(bende ağrı oluyor) 23 gibi bir ara kanama geldi doktor yumurta kanamasıdır dedi parol verdi 3 gün içtim kesildi noralde ilaçlarla 3 ocakta olmam lazımdı 3 ay adet düzenleyici kullandım ama bu ay kullanmadım bende 18 günde bir olurum siklusum 25 yani tamda 25. gün normal kan geldi adet oldum dedim sonrada 3. gün dün yani doktora gittim (dün gece evdede idrara baktım çok silik çıktı) 69 dedi oda adet oldum sanmıştı çok şaşırdı değer düşük ama acaba ben yine 28e göre mi hesaplayayım doktora gittiğim gün tam 28. gündü ondan düşük çıkmış olabilir mi doktor değer adetin 3. günü diye düşük dedi çünki

tebrik ederim allah kucaginada almayi nasip etsin :emir_bebek:
bi sorum olacakti sana.. ara kanama geldi demissin o dönemde iliski oldumu? yoksa yumurtanin catladigi günmü oldu? bende en son 16 martta oldum 23ünde bitti nerdeye 2.5 hafta oluyor yani ve benim dünden beri camur gibi koyu kahverengi akintim var bende adet oldum sandim ama burda yazilanlari okuyunca rahatladim.. bu ara kanama olunca yumurta catlamismi oluyor bile? yani bugün iliski olsa tutabilirmi acaba? :18: yaklasik bir senedir bebek istiyoruz bizde ama olmuyor maalesef.. :KK43:

ben adetimin 15. günü ilişkiye girdim ertesi gün 16. günü yumurtam çatladı ağrım oldu ordan farkettim yine girdim 1.5 saat falan uzandım bekledim birdahada ilişkiye girmedim zorlanırım tutmaz falan diye 2 gün sonra kanamam oldu çamur gibi doktorumu aradım ara kanama yaşıyorum diye parol içmemi söyledi 3 gün kullandım kanamam durdu sonra adetime yakın göğüslerim çok şişti 25 gün yine ilişkiye girdim hafif pembe kan geldi yine bu ayda erken adet oldum herhalde dedim doktor hormon hapıyla düzenlemişti çünki 28 günde bir oluyordum sabahı kan yoktu test yaptım negatif çıktı biraz sonra bayağı bir kan geldi tuvalette a tamam adet oldum dedim akşamı kesildi ertesi gün çok az geldi 3. gün doktora gittim doktorda adet olmuşsun dedi çünki rahimde en ufak bir kalınlaşma yoktu sonra gebelik testi yazınca orda çıktı

ben adetimin 15. günü ilişkiye girdim ertesi gün 16. günü yumurtam çatladı ağrım oldu ordan farkettim yine girdim 1.5 saat falan uzandım bekledim birdahada ilişkiye girmedim zorlanırım tutmaz falan diye 2 gün sonra kanamam oldu çamur gibi doktorumu aradım ara kanama yaşıyorum diye parol içmemi söyledi 3 gün kullandım kanamam durdu sonra adetime yakın göğüslerim çok şişti 25 gün yine ilişkiye girdim hafif pembe kan geldi yine bu ayda erken adet oldum herhalde dedim doktor hormon hapıyla düzenlemişti çünki 28 günde bir oluyordum sabahı kan yoktu test yaptım negatif çıktı biraz sonra bayağı bir kan geldi tuvalette a tamam adet oldum dedim akşamı kesildi ertesi gün çok az geldi 3. gün doktora gittim doktorda adet olmuşsun dedi çünki rahimde en ufak bir kalınlaşma yoktu sonra gebelik testi yazınca orda çıktı

Merhaba, yazdiklarinizi okuyunca çok rahatladim.dr kontrolundeyim suan.cuma günü 13 mm yymurtamin oldugunu soyledi.pazar günü lekelenmelerim başladı. Dr endiselenme bu kötü bir şey değil dedi.insan dr soyledikleriyle birlikte hamile kalanlari da dinlemek istiyor.lekelenme olduğu anda yakinlastiniz mi.insallah Allah kucağına almayı nasip etsin.Nazarsan korusun inşallah

yok lekelenmede yaklaşmadık çünki benim yumurtlamam 2 gün önceydi bende ağrı oluyor 1 senedir oradan anlıyorum yumurtamın çatladığını yumurtlamadan 1 gün önce ilişkiye girmiştik o gün ağrım olunca yine girdik birdahada girmedim 2 gün sonrada lekelenmem oldu onuda parol ağrı kesici ile kestik

hayır canım ilişkiye engel değil. aksine kanaman olduğu günleri iyi değerlendir.ben bu yumurtlama kanamasını her ayın 15. günü yaşıyorum. o günleri değerlendiriyorum ama 1 yıldır pek bişey yok. anlıycan o günler kanamanda olsa ilişki şart. hamile kalanları tanıyorum o günleri değerlendirip. inşallah hamiş kalırsın. hayırşısı olsun

Arkadaslar benimde adetimden 10 gun sonra kanamam oldu sanirim yumurtlama kanamasi ilk defa oluyor bu donemde kanamam. Benim merak ettigim bi 10 gun sonra tekrar mi adet olacam yani normal adet tarihimde mi olacak yoksa daha ileri bi zamanda mi olacak

ovulasyon kanamaları normaldır. kanama olduysa cocuk ıstıyorsanız dogru gunlerdesınız. sıkıntı yapacak ılaç kullanımını gerektırecek hiç bişey yok.
Slm kizlar ben bu ay ilk defa yumurtlama kanamasi gecirdim adetim 28 gunde bi olur normal adet tariihim suan gecti acaba ne zaman adet olacam yumurtlama kanamasından itibaren mi saymam gerekiyor

merhaba kızlar bende birşey sorucaktım bende adetimin 10. gününde yani dün ilk defa kahverengi bir lekelenme oldu sol kasığımda da ağrı var:) ama işin tuhafı ben ovulasyon testi yapıyorum ve ogün ikinci çizgi silikti bu günde silik yani yumurtanın çatlamasıda söz konusu değil:stop: zaten 31 günde bir falan regl olduğum içinde yumurtlamaya daha var.. biraz karışık oldu ama yardımcı olursanız sevinirim kızlar :KK19:acaba dün ve bu gün ilişkiye girmeyerek hatamı ettim. :KK57:

Merhaba kizlar,
Bende 3 ay once dis gebelik yasadim,laparoskopi ile alindi.6 Nisan da doktoruma kontrole gittim,bana Glukofen ve folic asid verdi,gec yumurtlamam oldugu icin,adetlerim 28 gunde bir olur,en son 22 nisanda oldum,son bir haftadir duzenli calisiyoruz,son iki gündür inanilmaz bas donmesi,mide bulantisi ve vajinal kuruluk olustu,doktorum ilaci birak yumurtlama donemin bitince tekrar baslarsin dedi,bugin goguslerimde hafif aci,hassasiyet ve dis gebelik gecirdigim sol tupte kesik agrilar olustu,oglen tuvalete gittigimde kahverengi bir akinti gordum, yumurtlama donemimim tam ortasi,adetim bittikten 14.gun oluyor yani,az once tuvaletteydim kahverengi kekenin yerini kirmizi,pembe arasi leke haline dönüşmüş, doktorumu aradim ulasamadim,mesaj biraktim,o arada surekli arastiriyorum neden oldu diye, aklim karisik,yardimlarinizi bekliyorum ne olur,bu gune kadar boyle bir olay yasamadim,acaba kullandigim ve simdilik biraktigim Glukofen mi yapti?

Ovülasyon Günü Hesaplamaları[değiştir | kaynağı değiştir]
Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. Adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir.

vikipedi den alıntıdır.

Merhaba kızlar hesaplarıma göre ovülasyon günüm ama kanamam var hadi ovulasyon kanı lh testide silik çizgi anlamadım bu işten

Peki bu ovulasyon kanaması denilen şey siyah olur mu?

benim de geçen hafta ara kanamam oldu 18. -19 -20 . günlerde sızıntı şeklinde pedi doldurmayacak kadar az. bu haftasonu tekrar dr. a gorunecegim

Benim ağrım yok. Neden olduğunu da anlamadım zaten. Adetim bittikten bir hafta sonra yani adetimin 15. Günü pembeyle kahverengi arası lekelenmem oldu. Bugün de devam etti biraz. Bende yumurtlama kanamasidir diye düşündüm.

X