Yumurtlama dönemi kanaması yaşayanlar...

eliffffffff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
107
1
Yumurtalama döneminde ara kanama yaşayan arkadaşlar..... bilgileriniz ve tecrübeleriniz neler...Hangi ilaçları kullandınız????????????çocuk isteyip de hamile kalabilen var mı???????????????

Yumurtalama döneminde ara kanama yaşayan arkadaşlar..... bilgileriniz ve tecrübeleriniz neler...Hangi ilaçları kullandınız????????????çocuk isteyip de hamile kalabilen var mı???????????????

ovulasyon kanamaları normaldır. kanama olduysa cocuk ıstıyorsanız dogru gunlerdesınız. sıkıntı yapacak ılaç kullanımını gerektırecek hiç bişey yok.

yumurtlama kanaması her kadında görülebilir benimde başımdan geçti yumurtalar çatlarken ara sıra kanama görülebiliyormuş gebeliğe engel bir durum değil yani

peki bu tarz kanamalar her ay tekrarlarsa......mesele her adetin 12-13-14. günlerinde kanama olursa da mıönemsiz olarak nitelendirilir.doktorların önemsemediği bu konu yüzünden 15 aydır hamile kalamadım.laparoskopi uygulamak isteyen doktor sizce haklı mı...bu aşamada laparoskopi erken gibi geldi bana.sizce doktorum ameliyat yapıp para kazanma derdinde mi???????????pko,miyom vb. belirtim yok(klomen kullnımı sonrası folikül kistim var)hipotroidim vardı kontrol altında.....,şeker yok,tahsiyon yok, kötü kokulu akıntı vb. yok,içki yok , sigara yok, (eşimde de aynı şekilde)tek şikayetim bu kanamalar....sizce laparoskopi yaptırayım mı???????? :uhm::uhm::sm_confused:

canım tiroiddendir tsh t4 tpo baktır ila artı yurtdışında hpaarin veya bebek aspirini kullandırıyolar bende araştırıcam

bana da doktorum normal olmaya başladı ama daha önce olmuyordu. 2-3 aydır bu şekilde kanama yaşıyorum ve endişeleniyorum.

arkadaşlar aynı problem bendede var (adetim bittikten 1 hafta sonra kamanm geliyor ) ve inanın şu an kanamam gelmiş ve kasıklarıma vuruyor ağrısı..ne yapacağım şaşırdım vallahi..devlet hastanesinde gittim vajinadan baktı normal dedi (tabiki o gün kanamam yoktu).sonra tekrar özel hastanenin doktoruna gittim.derdimi anlattım.oda baktı ve herşeyin temiz dedi korkulacak bir şey olmadığı söyledi..yumurtalıklarım kanıyormuş ve bu rahatsızlık değil normal birşey olduğunu söyledi.sadece apranax hapı verdi..eylül ayından beri bu şekilde tabiki ben bunu anlayana kadar baya zaman geçti..anlamadığım gitti...bilmiyorumkismile

kızlar bu yumurtlama kanamsı gebeliğe engelmi. ben 10 aydır gebe kalamıyorum.2 yıldır her ay şaşamaz 14. gün gelir az pembensi.2 gün sürer kesilir.bilgilendiririseniz sevnnirim

bende aranıza yeni katıldım pko luyum ve ayrıca kistim var çocuk istiyorum glukofen folık asıt kullanmaya basladım adetım 25.03.2010 da bıttı 4 gun sonra ara kanamam geldi doktorum yumurtlama döneminde olur dedı ama hala bıtmedı kanama ben sizlere bişey sorucam bu durum cinsel ilişkiye engemi yanı tam yumurtlama gunum ama kanamam var yardım edın

bende aranıza yeni katıldım pko luyum ve ayrıca kistim var çocuk istiyorum glukofen folık asıt kullanmaya basladım adetım 25.03.2010 da bıttı 4 gun sonra ara kanamam geldi doktorum yumurtlama döneminde olur dedı ama hala bıtmedı kanama ben sizlere bişey sorucam bu durum cinsel ilişkiye engemi yanı tam yumurtlama gunum ama kanamam var yardım edın

hayır canım ilişkiye engel değil. aksine kanaman olduğu günleri iyi değerlendir.ben bu yumurtlama kanamasını her ayın 15. günü yaşıyorum. o günleri değerlendiriyorum ama 1 yıldır pek bişey yok. anlıycan o günler kanamanda olsa ilişki şart. hamile kalanları tanıyorum o günleri değerlendirip. inşallah hamiş kalırsın. hayırşısı olsun

2002 yılında evlendim ve evliliğim ilk aylarından itibaren 2007 yılında kadar bu arakanamalardan çok çektim evliliğimin ilk yılları kesinlikle çocuk istemiyordum o nedenle bu arakanamalarla ilgili gitmedik doktor bırakmadım ve bu doktorların merhebası 150 200 tl idi zamanında bile bana renkli ultrasonlardan hormon tahlillerine kadar hormon haplarından antibiyotiklere kadar pek çok tanı ve tedavi yöntemi denettiler taki 2007 de bu konu ile ilgili kürtaj ve biopsi olana kadar smearımda kanser öncüsü lezyonlar görünmüş 3 ay sonra tekrarladığımda temiz çıkmıştı 2007 deki operasyondan sonra herşey yoluna girdi ve ara kanama yaşamadım 2006 dan beride bebek deniyoruz temmuz ayında birinci aşılamamı yaptırdım kimyasal gebelik yaşadım ikinci aşılamamı eylülde bir talihsizlik sonucu sonuçlandıramadık kasım ayında 1. şubat ayında 2. tüp bebek denemelerinden negatif sonuç aldık martta ofishisteroskopi yaptırdım ve hiç bir problem çıkmadı bu ay arakanamam tekrrar başladı artık ovulasyn konusunda uzman olan ben bu arakanamaalrın ovlasyon zamanına denk geldiğini farkederek aslında kanama değilde akıntı şeklinde olduğu tespitinde bulunarak resmen kendi kendimin doktoru olarak ovulasyon kanaması yaşadığımı bugün itibarı ile keşfetmiş bulunuyorum doktorlardan hiç birisi bana bunu ya söyleme gereği duymadılar çocuk yap geçer demişlerdi yada anlamadılar şu an kesinlikle anlıyorum ve benimde problemim ovulasyon kanaması arkadaşlar ve en büyük merakım bu probleme rağmen çocuk sahibi olan varmı aranızda

bendede bu yumurtlama kanaması var.evlendiğimden beri. 1 yıldır bebek sahibi olamıyoruz bu yüzden

ben bunun çocuk sahibi olmayı engellediğini sanmıyorum. yabancı sitelerde de araştırdım. kesinlikle yumurtlama belirtisi olarak anlatılmış.
ayşece sen hiç hormon testi yaptırdın mı?ben 2 kez teşebbüsde bulundum ama 2 doktor da gerek görmedi. hormonlarına bakılması gereken bir sorun yok dedi her iki ayrı doktor da. adetlerim düzenli ve herhangi bir kist, myom problemim yok. ayrıca ilk doktor smear testi de yapmıştı, o da temiz.
ama başka bir doktor denersem özellikle adetimin 3. günü gitmeyi ve direk hormon tathlili istemeyi düşünüyorum. hem ben bu siteden bu kanayla hamile kalan birilierini okudum.
bir de benim yumurtlama kanamasına ek olarak bazı aylar, çoğunlukla adet kanamam 2-3 gün önceden aynı lekelenme şekliyle başlıyor. birden sökülmüyor. bu da bende bebek istemeye başladığımdan beri olan bir problem. daha önce hiç böyle olmazdı.

ben bunun çocuk sahibi olmayı engellediğini sanmıyorum. yabancı sitelerde de araştırdım. kesinlikle yumurtlama belirtisi olarak anlatılmış.
ayşece sen hiç hormon testi yaptırdın mı?ben 2 kez teşebbüsde bulundum ama 2 doktor da gerek görmedi. hormonlarına bakılması gereken bir sorun yok dedi her iki ayrı doktor da. adetlerim düzenli ve herhangi bir kist, myom problemim yok. ayrıca ilk doktor smear testi de yapmıştı, o da temiz.
ama başka bir doktor denersem özellikle adetimin 3. günü gitmeyi ve direk hormon tathlili istemeyi düşünüyorum. hem ben bu siteden bu kanayla hamile kalan birilierini okudum.
bir de benim yumurtlama kanamasına ek olarak bazı aylar, çoğunlukla adet kanamam 2-3 gün önceden aynı lekelenme şekliyle başlıyor. birden sökülmüyor. bu da bende bebek istemeye başladığımdan beri olan bir problem. daha önce hiç böyle olmazdı.

3 kere hormonlara bakıldı benim iy bir sorun yok. yumurtlama iyi. çatlama oluyor iyi.bir sorun yok şimdilik. benimde adetim senin gibi canım. ilk 3 yada 4 gün kahverengi ve az az kan gibi bir ped bile batmaz. 4 günden sonra diğer 2 gün çok yoğun. kalan 2 gündede damlar ve biter. allah yardımcımız olsun.

Değişik 3 ilde toplam 4 doktora gittim arkadaşlar,şikayetlerim aynen sizlerin ki gibi.Adet bitiminden 1 hafta bazen 5 gün,bazen 10 gün sonra kasıklarımda ağrı,ve kahverengimsi kırmızıya çalan kanamam oluyor.Bir kızım var 6,5 yaşında,oda 5 sene sonra oldu ama o zamanlar adet gecikmem vardı,bu şikayetim yoktu.Ayrıca 1,5 yıl hipertroid tedavisi gördüm,zaten daha sonra kızıma hamile kaldım.Şimdi ise 3 yıla yakındır bebek istiyoruz ama olmuyor.Ne kistim var,ne miyomum.Hormonlarım normal,doktorlara diyorum peki bu ağrı ve akıntı neyin nesi,bişeyin yok normal diyorlar o kadar.:KK43: Ayrıca parça alınıp incelendi,ondada şükür bişe yok.İlk defa burda yumurtlama kanaması olduğunu öğrendim,acaba bu yüzden mi bebek olmuyor?:uhm:

kızlar bende de aynı sorun oldu reglimin tam 12 14.günleri arasında oluyo yada daha geç
ilk olduğunda doktora gittim önemli bişi değil dei daha sonra tekrraarlaynca yiine gittim bukez başka bi doktora ozamanda yumurtalar gelişmiş demişti öenmli değil bazı kadnlarda olur böyle demişti
en son doktora gittim tekrarave özellikle sordum bu kanam olaynı daha doğrusu kahverengi lekelenme şeklinde tam kanama değil yani veeee sonunda cevab verdi doktor ovulason kanamsıymış aslında şanlıymışız çünkü öenmli günlerimizi aaslında bilebiliyoruz ama ben bunca zaman hep kanamam var die o günleri değerlendirmedim ve bir yıldır bebeğimi bekliyorum.inşallah bu kanamalrdan dolayı değildir bu durum inşş en kısa zamanda bebeklerimize kavuşuruzzz kızlarr hepimiz inşşş

benim de 2 aydır oluyo bu arkadaşlar....hiç olmazdı..bende bebek istiyorum bu ay 5. denemem...bakalım hala sonuç alamadımm...sonuç alırsam size yazarım..çünkü bu ay bu pempemsi akıntının olduğu günde ilişkiye girdik..artık tututuysa tutmuştur..

kızlar bu ara kanamaları ovulasyon kanamsı diye hafife alamyın. benimde daha önce gittiğim doktorlar hep normal, yumurtlama kanaması demişti. ama bir de benim adetim başlamadan önce de 2-3 gün dam damla şeklinde gelip ondan sonra başlıyordu. en son gittiğim doktor polip tespit etti ve bunların alınamsı lazım dedi, gebeliğe de engel oluyormuş. uzun araştırmalardan sonra histereskopi yöntemiyle poliplerimi aldırım. inşallah bundan sonra aynı olayları tekrar yaşamam.
size tavsiyem tek bir doktorla kalmayın en az 2-3 tane gidin. ben 2 kere gittim hiç bişeyin yok dendi hep. 3. de öğrendim polip olduğunu ve teyit etmek için 4.olarak da mustafa bahçeciye gittim ve inanır mısınız tam 6 adet polip çıkarıldı benden.

X