Bu gnleri grmek iin evlenmemitim :(

sakadegilinangidiyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2009
43
0
Merhaba arkadaşlar aslında eski üyeyim ama ismimden dolayı eşimin anlayıp okumasını istemediğim için yeni üyelik açtım.5 aya yaklaştı evleneli çok severek uzun yıllar görüşerek evlendim ama gel görünki 5 ayda tüketti herşeyi.Kendimi kandırılmış hissediyorum evlendiğimiz ilk günden beri bi hakimiyet kurma çabası bir huysuzlukki anlatamam hayatı paylaşmayı ya bilmiyo ya hatalı biliyor bunlarda uyum sürecidir alışırız zamanla diyerek çok fazla üstüne varmadım ama çok çabuk sinirleniyor en ufak şeylere bahaneler bularak beni incitmeye ezmeye çalışıyor.Son olayımızın sebebide bir bakışım bana kırıcı bir söz söledi bende doğal olarak ters bakmışım bunun için evi dağıttı diyebilirim bana defol git dedi daha öncede yapmıştı ve bi kez daha yaprsan giderim demiştim yine yapınca aldım montumu gidiyorum zorla tuttu beni gidemessin dönüşün olmaz falan tehtitler o şekilde engelledi ettiği hakaretler de cabası.Sonra özür diliyo pişman oluyor ama benim tahammülüm kalmadı ona karşı tekrar yapacağından eminim.Ne yapacağım bilmiyorum kızlar uzun yazdım kusura bakmayın bi akıl verin bana beklemelimiyim ne yapmalıyım ?:1no2:

Canım ya gerçekten çok üzüldüm anlattıklarına. Çok büyük hayallerle evleniyoruz. Gözümüz hiçbir şey görmüyor bazen. Evlilikte sorunlar çıkınca da yine en büyük fedakarlıkları biz ediyoruz. Hiçkimsenin yuvası yıkılsın istemem ama bence eşin iyi dersi hak etmiş. Sıkma canını umarım gelecek günler senin için çok güzel umutlar getirir beraberinde..

canım benım o kadar yenısınkı.........
ya kıyamam sana......
umarım kocana allah akıl fikir versin.......
senide feraha çıkarsın......
canım şuanda uyum sürecindesiniz ama...
o bakıştan bile bu kadar tepki verecek birisinden korkulur...
canım bu dönemde ailendende destek alabilirsin....
ama o kadar yenısınkı...
inşallah düzelir...

güzelim önce bi konuş neden evlendikten sonra bu hale geldiğinizi?acaba bi sorunu mu var ya da ailesi sana karşı dolduryor mu?bir yuva zor kuruluyor ama kolay dağılabiliyor o yüzden iyice düşün sonra bir karar ver.

bir bakışla evi dağıtan adamdan ne hayır beklenir ki? anlamıyorum bu erkekleri isteyip evleniyorlar sonra eşlerine yapmadıkları kalmıyor. ne sanıyorlar kendilerini. dünya onların etrafında mı dönüyor. hakaretler bağırmalar. karşındaki bir insan ve herşeyden önce bir bayan.:kızgın:
bu konuyu oturup bir kez daha konuş sakince. son bir şans daha verdiğini bu sefer tekrarlarsa bir daha dönüşü olmayacağına kendini değiştirmesi gerektiğini anlat. baktın anlamıyor yolun sonu göründü demektir. böyle bir adamla bir ömür geçmez. çocukların oluncada böylemi davranacak?:eek:klava:

Erkekler nasıl değişiyorlar böyle evlenince ya bu yüzden evlenmekten çok korkuyorum.Bence oturup sorunlarınızı konuşmanız lazım bir şekilde yapmayacağına emin olman lazım her sinirlendiğinde böyle yaparsa nasıl bir ömür geçicek.Ya ama evli olmadığım için yinede pek bir yorum yapamıyorum.

Yeni evlisiniz orta yolu bulmak zor olabilir biraz anlayış ve saygı istedigini tatlı bir dille anlat ona..

Hersey yoluna sokmak biraz zor2 yılda anca oturdu benimki ..

İki ayrı insan evin içinde çok farklı kişilikler oluşturuyor..

canım benim yaaa:KK43: 5 ay kısa bir süre değilki ya nie böyle yapıyor.ama şuna dikkat et asla böyle birinden şimdilik bir çocuğun olmasın o zman tam yanarsın bırak git dicem ama oda kolay değil ya bir evlilği bitirmek kolay değil tabi böyle bir insanı çekmekte kolay değil.bence şimdilik biraz daha bekle evlilğni kurtarmaya çalış baktın olmuyor hala aynı bırak çek git canım ya ama zman zarfında asla çocuğun olmamasna dikkat et allah yardımcın olsun:KK43:

huylu huyundan vazgeçmez
ama evide terk etme
hemen dur bekle bu aralar bır sıkıntısı vardır ve sana diyemiyordur
olmaz mı bir konuşmayı dene neden böyle yapıyorsun diye
senin gitmeni istememiş
isteseydi tutmazdı

Merhaba arkadaşlar aslında eski üyeyim ama ismimden dolayı eşimin anlayıp okumasını istemediğim için yeni üyelik açtım.5 aya yaklaştı evleneli çok severek uzun yıllar görüşerek evlendim ama gel görünki 5 ayda tüketti herşeyi.Kendimi kandırılmış hissediyorum evlendiğimiz ilk günden beri bi hakimiyet kurma çabası bir huysuzlukki anlatamam hayatı paylaşmayı ya bilmiyo ya hatalı biliyor bunlarda uyum sürecidir alışırız zamanla diyerek çok fazla üstüne varmadım ama çok çabuk sinirleniyor en ufak şeylere bahaneler bularak beni incitmeye ezmeye çalışıyor.Son olayımızın sebebide bir bakışım bana kırıcı bir söz söledi bende doğal olarak ters bakmışım bunun için evi dağıttı diyebilirim bana defol git dedi daha öncede yapmıştı ve bi kez daha yaprsan giderim demiştim yine yapınca aldım montumu gidiyorum zorla tuttu beni gidemessin dönüşün olmaz falan tehtitler o şekilde engelledi ettiği hakaretler de cabası.Sonra özür diliyo pişman oluyor ama benim tahammülüm kalmadı ona karşı tekrar yapacağından eminim.Ne yapacağım bilmiyorum kızlar uzun yazdım kusura bakmayın bi akıl verin bana beklemelimiyim ne yapmalıyım ?:1no2:

siz severekmi evlendiniz,yoksa görücü usuluylamı oldu evliliğiniz?
evliliğin ilk birkaç senesi sancılı dönemdir...
iki tarafında birbirini tanıma süreci olduğu için bu tür sorunlar herzaman çıkar....
canım bak yedi yıllık evliyim son iki senedir yavaş yavaş rayına oturdu evliliğim diyebilirim sana...
bizde hergün kavga ederdik ,bununla bir ömür geçmez derdim...
ama ne yaptım hep sabrettim sineye çektim,alttan alan hep ben oldum...
şimdi eskiye nazaran düzelme var evliliğimde...
umarım seninkide biran önce değişir canım...
allah sana sabır versin ne diyim...

Erkekler nasıl değişiyorlar böyle evlenince ya bu yüzden evlenmekten çok korkuyorum.Bence oturup sorunlarınızı konuşmanız lazım bir şekilde yapmayacağına emin olman lazım her sinirlendiğinde böyle yaparsa nasıl bir ömür geçicek.Ya ama evli olmadığım için yinede pek bir yorum yapamıyorum.

Canım bende senin gibiyim böyle yazıları okuyunca yada duyunca ister istemez evlilikten korkuyorum ve uzaklaşıyorum:1no2:.
İnsanlar neden sinirlendiklerinde karşıdakini kırmak yerine sakinleşmeyi denemiyorlar anlamıyorum. Umarım eşinle olan sorunlarını biran önce çözersin:Saruboceq:

Allah yardımcın olsun canım çok zor yaşadıkların, Sende yüz verme konuşma sanırım sen alttan aldıkça daha çok yapıyor, Bişey dersede sen benle ilgileniyormusun, sevgin saygınmı var dersin, belki ders olur, ama bilmiyorum ki bide ters teperse, konuşmayı denesen , üzüldüm canım ya

ah bu erkekler neden böyle yaparlar anlamam.....
durumuna çok üzüldüm canım....evet zor bir durum ama sen yinede sağlıklı bir şekilde düşün ve ona anlat derim ben....
sinirler yayışınca güzel bir yolla anlatmayı dene bakalım ne olacak...
inş ortak bir yol bulunurda düzelirsiniz canım..kolay gelsin....

çok saolun arkadaşlar desteğiniz için severek evlendik biz 5 yıl sürdü ne zorluklarla kurduk yuvamızı ama çok kolay harcıyo herşeyi :KK43: çocuk kesinlikle düşünmüyorum şimdi bu kadar bahane bulabiliyor çocuk olduğunda düşünemiyorum ve gerçekten bana hiç yardımcı olmuyo çalışan bir bayanım ama herşeyi ayağına istiyor hadi bunlarıda göz ardı edeyim diyorum ama bana bağarması evden kovması beni çok incitti şimdi pişman üç gündür gönlümü almaya çalışıyor ama alamayınca yine bağarmalar sen kincisin demeler.Bi kez daha yaşanırsa ayrılacağımı söledim sen bana rest çekemessin dedi :KK43:(

aslinda daha cok yeni sayilirsiniz ama yinede esinin yaptiklari normal degil...
siddete egimli tepkiler ve sadece bir bakis yüzünden ne bileyim anlasilir gibi degil...
benim bi tanidigim vardi ayni esin gibi asiri tepkiler veren...
tedavi olmaya karar verdi asiri sinir yüzünden ve onda ise yaradi...
belki esindede böyle bir rahatsizlik vardir...
insallah hersey en kisa zamanda düzelir canim....

evliliğin ilk 5 yılı inanaılmaz zorluklarla geçer ki siz daha en başındasızı bu 5 yılın çeyreğini bile görmemişsiniz .bu kadar başında pes etmek bence olumlu sonuçlar getirmez.
aynı evde yaşayan iki farklı kişilik huyunu suyunu bilmeyen iki insan için çok zor zamanlar olabiliyor ama bavulumuzu toplayıp gitmeden önce arkamızda bırakacağımız enkazı ve içimizde yıkılan sevgi krıntılarını düşünerek olumlu düşün derim.daha çok erken pes etmek için hemde kendinitam anlatamamış ve eşini tam anlayamamışken...
umarım çok iyi olur bundan sonra evliliğiniz birşeyleri yıkıp dağıtıktan sonra toplaması çok daha can yakar ve hiçbirşey bıraktığın gibi olmaz... yıkılanları toplamaya uğraşırken daha çok yorulur askında insan...
sakın bu kadar kolay pes etmeyin !

Allahım yardımcın olsun.bunların aynılarını ben de yaşadım daha 2-3 aylık evliyken.kaç defa evden kovdu,kaç defa defol seni istemiyorum dedi.gitmedim hem de özür bile dilemedi pişman olmadı asla.bak senin eşin en azından pişman oluyormuş.ben 1 buçuk yıllık evliyim ama boşanmak üzereyim hakaret ecden kovulmalar ve üstüne bide şiddet yani olabilecek en kötü olayları yaşadım.umarım sen bunları yaşamazsın canım.biz bunlar için evlenmedik tabikii,değer görmek mutlu olma bizim de hakkımız şimdilik sabret derim ben baktın değişmiyor daha farklı yolar denersin..

canım evlenince erkekler nasıl değişiyor değil mi
iyi bir anını kolla bence sonra güzel güzel konuş
ne bilim adamın ilgisini çek azcık sexi ol falan bişeyler yap:jeyyar:
sonra da konuşmayı dene sıkma canını lütfen düzelir zmanla

5 ay cok kısa bı süre evlilikte
eşinin kesın psıkolojık sorunları var yoksa
durduk yere bı bakıs ıcın evmı dagıtılır ya benneyaptımki
ne dıyecegemı bılemedım ama temnkınlı davran sen canım
özellıkle cocuk konusunda
cocukta olursa bu sefer daha da ezmeye calısababılır

aslinda daha cok yeni sayilirsiniz ama yinede esinin yaptiklari normal degil...
siddete egimli tepkiler ve sadece bir bakis yüzünden ne bileyim anlasilir gibi degil...
benim bi tanidigim vardi ayni esin gibi asiri tepkiler veren...
tedavi olmaya karar verdi asiri sinir yüzünden ve onda ise yaradi...
belki esindede böyle bir rahatsizlik vardir...
insallah hersey en kisa zamanda düzelir canim....

bende çok istiyorum beraber gidelim aile terapistine diyorum yada bak çok sinirleniyosun sanada zarar diyorum tatlı dille bende sorun yok sen git diyor bana bende inanın hiç sinirli biri değilim bakalım inşallah düzelir arkadaşlar ya

X