Prolaktini Yüksek Olup Hamile Kalan Arkadaşlar. Lütfen Bakarmısınız?

merhabalar.benim 58 di prl düştü hatta sıfırlandı.en son geçen hafta ölçtürdüm 3 olmuş ama hala gebelik oluşmadı.acaba bu hormonun çok düşmesi de gebeliği engeller mi.klomen falan da kullandım ama hala olmadı gebelik.

Arkadaşlar 2 ay önce prolaktinim 47 idi fsh 10 dr um kesinlikle tüp bebek dedi ama ben şimdi doğal yollarla hamileyim.darısı hepinizin başına inş...

Arkadaşlar 2 ay önce prolaktinim 47 idi fsh 10 dr um kesinlikle tüp bebek dedi ama ben şimdi doğal yollarla hamileyim.darısı hepinizin başına inş...

hayırlı olsun gebeliğin. bende 3.5 aylık hamileyim hamilelikten iki ay önce benimde prolaktinim yüksekti ama doktorum öyle tüp bebek falan demedi moralimi bozmadı yani iki ay dostinex kullandım. sonuç.... 3.5 aylık hamileyimmm çok mutluyum. prolaktini yüksek olanlar korkmayın bence ilaçla düzeliyor . allah beter rahatsızlıklardan korusun hepimizi

hayırlı olsun gebeliğin. bende 3.5 aylık hamileyim hamilelikten iki ay önce benimde prolaktinim yüksekti ama doktorum öyle tüp bebek falan demedi moralimi bozmadı yani iki ay dostinex kullandım. sonuç.... 3.5 aylık hamileyimmm çok mutluyum. prolaktini yüksek olanlar korkmayın bence ilaçla düzeliyor . allah beter rahatsızlıklardan korusun hepimizi

cnm hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin

Bnm prolaktinimde 99 idi adetten önce düştümü bilmiyorum bakalım daha ilaca bugun başladım bakalım düşüpte hamile kalabilecekmiyim....

benim prolaktin sıfırlandı doktor bu ay büyük ihtimal hamile kalırsın dedi ama malesef bu ayda kalamadım:2:

Son düzenleme:
merhaba bende aranıza yeni katıldım hepimize geçmiş olsun bende uzun yıllardır prolaktin tedavisi görüyorum bazen düşüyor bazen çıkıyor ama malesef halen kurtulamadım bunun en yaygın belirtisi sebebsiz gögüslerden süt gelmesi adet olmama yada geç olması şeklinde ilaç kullanıldığında değerler normale dönüyor ama benim öyme olmadı en son kontrolumde tekrar yükseldi ve hipofiz bezimdede 6mmlik bir adenom çıktı sizleri korkutmak istemem allaha çok şükür bu iniş ve çıkışlara rağmen ben galip geldim ve iki tane çocuğum var anladımki yıllar sonra bu hastalığı kafaya fazla takmayın stres insanı mahvediyor

benim prolaktin sıfırlandı doktor bu ay büyük ihtimal hamile kalırsın dedi ama malesef bu ayda kalamadım:2:

bence moralini yüksek tut prolaktin seviyesi normale gelince hamile kalınır çünkü benim öyle oldu inşallah kalırsın çünkü allah kullarını ummadıkları bir anda mutlu ediyor umarım sende bu kişilerden olursun

merhaba kızlar benimde prolaktinim yüksek çıktı dostinex kullanıyorum yarın son gün biticek artık dr banada bebeğine engel dedi ilaçtan sonra kalırsın dedi ama ialcı kullanmaya basladıktan sonra muayeneye cagırdı ama yumurtam gelişmemiş bu ayda klomen yazdı aranızda benim gibi olan war mı ???

merhaba kızlar benimde prolaktinim yüksek çıktı dostinex kullanıyorum yarın son gün biticek artık dr banada bebeğine engel dedi ilaçtan sonra kalırsın dedi ama ialcı kullanmaya basladıktan sonra muayeneye cagırdı ama yumurtam gelişmemiş bu ayda klomen yazdı aranızda benim gibi olan war mı ???

merhaba değerlerin normale geldiyse sanırım aldığın o ilaç yumurtlamanı hızlandıracak dr onun için vermiş olmalı allah yardımcın olsun

merhaba değerlerin normale geldiyse sanırım aldığın o ilaç yumurtlamanı hızlandıracak dr onun için vermiş olmalı allah yardımcın olsun

ewet canım büyük ihtimal ilaçla desteklicek inş degerim düşmüştür bu ilaçta yumoşları büyütürde hamiş olurum ........

prolaktin 50 fsh değerim 10,94 çıktı bu şekilde hamile kalamayacağımı ve tüp bebek yaptırmamı önerdi prolaktin için ilaç verdi bu ilçala birlikte hayıt otu da kullansam herhangi bir sorun olurmu

bende sızler gıbı prolaktınle nısan ayında tesadüfen tanıştım ben yüzümdekı ve vücüdumdakı tuylenme ıcın gıtmıstım tabı 2ayda cocuk denedık olmayıca kadın dogumcunun yolunu tutuk yapılan ılk tahlılerde benım ılk degerım 26 çıkmıştı bana dr. ılk once dıana 35 verdı tabı o sırada benım goguslerım ınanılmaz agrıyordu ama sut falan hıc gelmedı neyse 3ay kullan bıtınce adetın 2 gunu gel dedı ben tayınımız cıkacak dıye 2ay ıctım ve gıttım dr adetlıyken baktı ve degerım 47 olmustu tabı buyuk bır hayal kırklıgı cunku dusecek dıye beklıyorsunuz neyse dr dostınexs verdı ama şunuda belırtıyım benım ılacım 2taneydı bunu 8 tane olanıda varmıs bunu kımse belırtmıyor yarım yaırm cuma -salı derken ıctım ve bırde gogus agrım ıcın ılac verdı onuda bıttırdım ve 15 gun sora gııtım degerımı ölçtürdüğmde 13 e düştüğünü gorduk drum bana tabı adetım bıtmıstı gıttıgımde ultrasyonda bır yumurtalıgımın gelıştıgını soyledı ve artık bı sakıncası yok dedı ıns tutunurda hamıllelık olur dedı ve bana ultrasyondan once ılac yazmıstı bır folikasıt (folbiol) ve kolomen ultrasyona bakınca klomenı sıldı sadece folıkastı verdı gunde 2tane ıcıyorum şuan beklıyoruz denemeler basladı rabbım ıns nasıbımıze yazmıstır saglıklı sıhattlı kucagımızı boş bırakmaz ıns yazılanları okudum herkesın farkı bırde olnuca bırde olacak dıye bırsey yok bende ılacın okuyunca 1ay hamıle kalınmayacak yazıyordu dr sordum oyle bır şey olsa neden verlımkı dedı yan etkısı atılıyor hemen dedı ya sabırlı olalım sterres yapmayalım allah şu mübarek aylarda dualarımızı kabul eder ıns bu rada bı gelışme olursa kesınlıkle yazacagım ...

slms kızlar,benden 7 8 yıl önce göğsümden baya süt geliyordu.evlenince de prolaktinin gebeliğe engel olabilceğini buradan okumuştum.bu acabalarla evliliğimizn 3. ayında bebek düşünmeye başladık,dostinex kullandım 1 ay,hemen ertesinde meraktan çalışmalara başladık.1 ay sonra hamileydim,hem de ikizdi.ama malesef başından beri riskli bir gebelikti ikiz oldukları içinmiş tutunamadılar biri 6 haftalıkken gelişimi durdu,diğeride 9. haftaya girdiğinde malesef kalp atışı durdu...bu arada kızlar hamilelik öncesi gittiğim dr da sonraki dr um da bastıra bastıra prolaktinin yüksek olması hamileliğe engel olmadığını söyledi.ve biz sadece meraktan denedik,olsa da olurdu olmasa da o zaman;yani diyeceğim o ki prolaktin engeline değil de kendi stres engelimize takılmayalım.Rabbim hepimize hayırlı,kolay hamilelikler nasip etsin inşaallah...

bu arada benim prolaktin 54 tü bide yanlış bir ifade kullanmışım pardon:her iki dr da prolaktinin yüksek olması illaki hamileliğe engel olacak diye bir şey yok demişti...

X