Prolaktini Yüksek Olup Hamile Kalan Arkadaşlar. Lütfen Bakarmısınız?

merhaba canım normalin biraz üstü ilaç verdimi doktorun ilaç ile 1 ay da hemen düşüyo. TABİ STRES DE YAPMAMAN lazım ne kadardır evlisin ne zamandr bebek istiyorsun:)
canım ara ara ölçürtüdüğümde hep o değerlerde. dostinex verdi haftada iki kere iç ve yarım iç dedi.6 yıldır evliyim 6 yıldır istiyorum:KK43: tüp denemesi oldu ama başarısız oldu. tek tüpüm var ara ara bu prolaktinide yüksek çıkıyor....

Ohoo o da bisey mi benim 677 cikti prolaktinim :) dostinex kullandim 1 kutu dustu. Ve dostinexten 2 ay sonra hamile kaldim cok sukur :)
ayy canım darışı başımıza inşllh yaaa

canım ara ara ölçürtüdüğümde hep o değerlerde. dostinex verdi haftada iki kere iç ve yarım iç dedi.6 yıldır evliyim 6 yıldır istiyorum:KK43: tüp denemesi oldu ama başarısız oldu. tek tüpüm var ara ara bu prolaktinide yüksek çıkıyor....

ayy canım darışı başımıza inşllh yaaa
Canım hormonları düzene sokmak için aslan pençesi yada hayt suyu kullanabilirsin hem hayt hamillği kolaylaştırıyormuş. RABBİM OL DİYCEK VE OLUVERECEK tabi herşey nasip kısmet. İNŞALLAH BİZLER DE KAWUŞURUZ TEZ ZAMADA YAWRUCUKLARA

mrb 6 yasında bir kız çocugu annesıyım ve ıkıncının vaktının geldıgını dusunuyoruz ama ne yazıkkı acı gercekle yuzleştım protokolin sevıyem yuksekmiş ılaç kullandım suan hersey guzel ama buyuk bı korkum var kızımı kardes sevgısınden mahsun bırakmak acaba bu ılacı kullanıp ıyı sonuç alan varmı tşk

bende de prolaktin problemi var 92.11çıktı, geçen sene testere dişli aslan pençesi kullandım o ay hamile kaldım, kayınvalidem zararı olur diye bıraktırdı 1 hafta sonra düşük yaptım daha da olmadı, tekrar başladım içmeye bakalım olur inşallah

Arkadaşlar 2,5 yıllık evliyim, ilk 21 ay bebek istemedik. Sonra büyük bir arzuyla beklemeye başladı. Ancak 5 ay korunmamamıza ve hamile kalınabilecek günlere denk getirmemize rağmen bebeğim olmadı. En son dün doktora gittim.
Maalesef hem çikolata kisti var hem de fsh 14, 5 çıktı. İnanın dünyam karardı.
Aranızda bu ikisini de barındırıp ya da birinden biri olup da hamile kalabilen oldu mu?
Bugün itibariyle soğan kürüne başlayacağım. Sizce soğan kürü ve aslanpençesi kürünü aynı anda uygulayabilir miyim? Soğan kürünü bitirince de incir kürünü denemeyi düşünüyorum. İncirle aslan pençesini aynı anda yapabilir miyim?
Allah'ım yardımcımız olsun, ümit kesmek istemiyorum. Ne olur bu konularda deneyimlerinize ve iyi haberlerinize ihtiyacım var :KK43:

Arkadaşlar 2,5 yıllık evliyim, ilk 21 ay bebek istemedik. Sonra büyük bir arzuyla beklemeye başladı. Ancak 5 ay korunmamamıza ve hamile kalınabilecek günlere denk getirmemize rağmen bebeğim olmadı. En son dün doktora gittim.
Maalesef hem çikolata kisti var hem de fsh 14, 5 çıktı. İnanın dünyam karardı.
Aranızda bu ikisini de barındırıp ya da birinden biri olup da hamile kalabilen oldu mu?
Bugün itibariyle soğan kürüne başlayacağım. Sizce soğan kürü ve aslanpençesi kürünü aynı anda uygulayabilir miyim? Soğan kürünü bitirince de incir kürünü denemeyi düşünüyorum. İncirle aslan pençesini aynı anda yapabilir miyim?
Allah'ım yardımcımız olsun, ümit kesmek istemiyorum. Ne olur bu konularda deneyimlerinize ve iyi haberlerinize ihtiyacım var :KK43:
canım geçmiş olsun soğan kürü aslan pençesi ve sonra incir kürünü yap..ikisi bir arada olmazz sabırlı oll sıra ile uygula ilk ay soğan sonra aslan pençesi sonra da incir kürü..

Merhaba prolaktin magdurlari :) bende araniza katilacagim . Bende de prolaktin biraz yuksek seyirlerde 21.9 cikti. Doktorum Dostinex onerdi haftada 2 defa yarim tablet olarak 1 ay boyunca kullan dedi. Ben her ay normal yumurtluyorum ve catliyor da, adetlerim de duzenlidir 28 bazen 30 gun dur. Fakat pco baslagici var kilo almamak icin cok dikkat ediyorum. Sizr bir sotum olacak benim testosteron normal degerin altinda cikti 0.5 olarak total testosteron ve 0.9 olarak da serbest testosteron. Degerin altinda cikmasi ne anlama geliyor bileniniz var mi. Doktorum prolaktin uzerinde yogunlasti testosteronla ilgili yorum yapmadi bende sormadim. Acaba bu da bir problem midir ? Bileniniz varsa bilgilerinizi paylasir misiniz

Ya arkadaslar benim sol gogsumden sıkinca sut geldi bi iki damla sonra bi daha gelmedi tsh im azcik yuksek prolaktinimde 23 cikti..bazen olabiliomis:KK66: ama tahlil sonucumda prolaktinin yaninda postmenapoz kadin yazio cok korktum pazartesi gitcem doktora...hemen yazmak istedim neden postmenapoz yazdi cok endiseliyim..adet doneminde dgilim o yuzden olabilir mi????

Merhaba arkadaşlar bende 4 ay önce düşük yaptım daha sonra bir çok kez devlet hastanesinde muayene oldum hep farklı şeyler söylediler. Bugün bazı şikayetlerim nedeniyle özel hastaneye gittim ve daha önce hiç yapılmayan hormon testi yapıldı. prolaktin degerim yüksek çıktı ve bunum gebeliğe engel olduğunu öğrendim. Gerçekten moral bozucu bi durum. Umarım en kısa sürede normale döner değerlerimiz.
Merhaba biliyorum yaziniz cok eski belkide su anda sagliginiza kavustunuz ama yinede yazmak istedim! Benimde prolakinim cok yuksekti hatta MR cekildi hipofiz bezimde 5 mm mikroadenom cikti! Dostinex kullandim prolaktinimin degeri düssün diye,doktorum su anda cocuk sahibi olmamin imkansiz oldugunu söyledi dünyam yikildi o yüzden korunmadim zaten bebegim olmicak diye ama Rabbim öyle büyükki hep dua ettim ve dostinex kullanirken hamile
Kaldim! Su anda hapi biraktim ve 9 haftalik hamileyim simdilik hersey yolunda,diyecegim su ki Allahtan ümidini asla kesme cünkü hastalikt sifada Allahtan...

merhabalar ben 33 yasındayım 4 yıllık evlıyım evlendıgım gunden berı hıc korunmadık ve 1 yıl sonra doktora gıdınce esımde varıkosel cıktı cıft taraflı ve amelıyat oldu ve amelıyatından 1 yıl sonra ben hamıle kaldım 5 haftalık gebelıgım dusukle sonuclandı son 2 yıldırda hıc korunmdık ve cocugumuz olmuyor adetımın 3 gunu hormon testı verdım fsh 6.3 Lh 12.4 prolaktin 9.3 progesteron 0.57 tsh 0.42 e2 38.4 ve sonra 21 gunu progesteron verdım oda 1,04 cıktı bana progestan ve klomen ıcmem gerektıgını soyledıler sımdı benım boyum 171 kılom 118 bu arada buda onemlı bır ayrıntı oldugu ıcın yazmak ıstedım kılomdan dolayı tup bebek yaptırma sansım yokmu yada varsa dusuk bır ıhıtmalmı kılo vermede sıkıntım var tsh yada dıger hormon testlerı verdım normal yardımcı olursanız cok sevınırım

Merhaba biliyorum yaziniz cok eski belkide su anda sagliginiza kavustunuz ama yinede yazmak istedim! Benimde prolakinim cok yuksekti hatta MR cekildi hipofiz bezimde 5 mm mikroadenom cikti! Dostinex kullandim prolaktinimin degeri düssün diye,doktorum su anda cocuk sahibi olmamin imkansiz oldugunu söyledi dünyam yikildi o yüzden korunmadim zaten bebegim olmicak diye ama Rabbim öyle büyükki hep dua ettim ve dostinex kullanirken hamile
Kaldim! Su anda hapi biraktim ve 9 haftalik hamileyim simdilik hersey yolunda,diyecegim su ki Allahtan ümidini asla kesme cünkü hastalikt sifada Allahtan...

Oncelikle hayırlı olsun çok sevindim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :) canım benim değerim düştü ama olmadı hala bu ay aşılama yaptırıyorum umarım iyi sonuç alırım :)

Oncelikle hayırlı olsun çok sevindim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :) canım benim değerim düştü ama olmadı hala bu ay aşılama yaptırıyorum umarım iyi sonuç alırım :)
Allah razi olsun kardesim... Rabbim insAllah sanada tez zamanda güzel haberi verir sadece biraz sabir ve en önemli kalpten dua :KK66: asla umudunu kaybetme doktorlar degil Allah bilir! Sevgilerimle

Merhabalar. Sitenize bugun uye oldum, prolaktin ve dostinex ile ilgili basliklari okumakla geciyordu gunlerim.Daha bu sabah baska bir baslikta umutsuzca soru sorarken, simdi hamile olduğumu yaziyorum :)
Prolaktinim yuksekti ve 5 haftadir dostinex kullaniyordum.Tabii bizim icin mühim olan günleri takip etmeyi ihmal etmedim.
Umutsuzluğa kapılmayın, cozulemeyecek bir saglik sorunu degil prolaktin. Ayrica dostinex bence oldukca etkili bir ilac.Doktorunuz verdiyse mutlaka kullanmanizi oneririm.

Merhabalar..Bugün tahlil sonucumu öğrendim ve prolaktin 63 çıktı. 10 ay doğum kontrol hapı kullandım onun etkisi olduğunu düşünüyorum doktorumla görüştüm 2 ay daha bekleyip AmH diye bir test yapmamız gerekecek ve o düşük olursa tüp bebeğe yönlendireceğim, bi ilaç vereceğim onu 2 hafta salı ve perş günleri kullanacaksın sonra tekrar bakacağız dedi ve bebek istiyoruz bu ay hamile kalabilir miyim sizce? ve de kalırsam düşükle mi sonuçlanır? 1 yıl geçmiş topik üzerinden ama yazan biri olursa çok sevinirim çok endişeliyim ve korkuyorum :KK43:

Bende de mide bulantısı vücut güçsüzlügü sürekli uyku hali her yerim ağrıyor hiç halim yok sanki hamile gibi ah bu dostinex ne etkili bi hapmjs küçücük ama mahvetti beni niye iki taneçık bi sisede diyordum bundanmis meğer bi de ishal yaptı beni acaba usuttum de mi ishal oldum yoksa haptan mi bilemedim benim prolaktin 36 ve doktor bi hafta arayla kullan dedi bana cuma kullandım haftaya cuma yine kullancam ama hiç istemiyorum :KK43:((( başımı yataktan kaldıramıyorum çok kötüyüm anlatamam sarhoş gibi
Doktora da ilişki durumunu hiç sormadım o da hiç bişey demedi adetin ikinci günü gel yine iğne vercem dedi anlamadım benim gibi olan var mı

Merhabalar, 2 buçuk senedir evliyim.Son 1 buçuk senedir çocuk sahibi olmak istiyorduk ancak olamadı.Prolaktinim 3 katı yüksekti sebebi bulunamadı.Yumurta rezervim düşüktü, AMH 0.48 di.Aralık ayında 1 başarısız tüp bebek denemem oldu. Mart ayının başında 2.denemeye başlayacakken gebe olduğumu öğrendim.Ben de her gün bu forumları okuyordum.Bir nebze de olsa sizlere umut vermek istedim.Bol bol dua edin,sabredin,Allah'a sığının.Her şey Rabbimin "OL"demesiyle oluyor.Kun fe yekun...
Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.🤲🏻

X