Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Derim Pul Pul Dökülüyor

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

blue_keremcem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2007
16
0
: Arkadaşlar epeydir saç derime bir şeyler oldu.Doktora gideceğim ama size de sormak istedim.Kepeğe benziyo ama saç derim pul pul dökülüyor ve çok kaşınıyor.Kaşınca da kızarıyor ve adeta kepek gibi üzerime yağıyor.Bazı arkadaşlarımda da bu sorun var sanırım.Acaba bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı?Yardımcı olursanız sevinirim!!!

Belli dönemlerde deri kendini yeniler bu olabilir...Yada derin kuru kalmış nemini kaybetmiş bu yüzdende kepek yapıyo olabilir...Diğer bir seçenekte bir süre hastanede yatmıştım dermotoloji bölümünde o zaman tanık oldum egzema diye bir hastalık...Ama tabi buna ihtimal vermiyorum en doğrusu yine doktora görünmek...Umarım kısa sürede geçerr...:)

Öncelikle geçmiş olsun. Bir arkadaşım da saç derisi bu belirtileri gösteriyordu. Doktor stresten kaynaklanan egzama olduğunu söylemişti. Medikal bir şampuan ve losyon vermişti. 2-3 haftalik düzenli kullanımdan sonra düzelmişti. Bir dermatoloji uzmanına görünmen en doğrusu olur.

Sağolun arkadaşlar!Bugün doktora gittim.Aynen şampuan ve solüsyon verdi.Ve bi kaç vitamin hapı.Umarım yakında geçer çünkü artık dayanılmaz oldu.İlginiz için teşekkürler!!!

arkadaşlar benim saç derim pul pul dökülüyo.Aşırı kuru bi saçım var.Bi çok şey denedim.Ama hep kısa süreli çözümler oldu ne yazıkki.Yardım bekliyorum.(Bide yaşayan arkadaşlar varsa sizce stresle ilgisi olabilir mi??Şüpheleniyorum da ):bbo:

gorgeous aynı sorun bendede var napcağımı şaşırdım iki kere doktora gittim ketoral diye şampuan verdi senin dediğin gibi çözümler hep kısa süreleli oluyo napcaz yaaaaa?:KK43:((((senağlamasenağlamasenağlama

nizoral kullan eczanelerde var.gerçi doktora görünüp ona göre bi ilaç alsan daha iyi olur.bendede aynı sorun var. doktora gittim bu sampuanı yazdı bana.2 yıkamada gecırıyo.pembe renkte.5-10 dk bekleteceksın sacında.ama bıraktıktan sonra 1 ay sonra tekrar baslıyo. yani devamlı kullanacksın

söylenen şampuanların hepsini denedim.dediğiniz gibi bırakınca kaldığı yerden devam :KK43: sirke denemedim ama.kokmaz mı yaaaaa

evet canım bende de var yaa saçım saç derim çok kuru aynen öle pul pul dökülüyo.biara doktora gitmiştim doktor röfyö demişti. bi hap vermişti bitanecik iğne bide saç losyonu vermişti geçmişti ama yeniden oldu zaten doktorda demişti tamamen geçmez diye olursa arada gene bunları kullanırsın demişti.

sitresle çok alakalı bişeye canım sıkılınca iyice artıyo.

elma sirkesini bugun denedim.Saçım ipek gibi oldu.gerçektende dediğiniz gibi kokmuyormuş.Umarım işe yarar.Sonuçları hakkında bilgi vericem.Sağolun kızlar

ben nerde yanlış yaptımki saçım kokuyor:sm_confused:, aslında çok fazla değil ama biz bu sirkeli suyu döktükten sonra tekrar normal suyla durulucak mıydık yoksa :uhm:

elma sirkesi durulanmıyor di mi?:)))
egzama geçmez tamamiyle bu tür hastalıklar sinüzit gibidirlergeçmez ayda 1 iki ayda bir tekrarlar
losyonlar filan var stres kaynaklı çıkar ama stres yapılmasa da tekrarlar çünkü kronik hale gelir çoğu hastalık böyledir:KK43:
acil şifalar herkese

BEN DE KIŞIN BAŞINDAN BERİ ÇEKİYORUM İLK BAŞTA 'YAZIN ÇOK YIKANIYORUM ŞİMDİ AZ YIKANIYORUM DİYE OLUYODUR' DİYE DÜŞÜNÜP SIKLIKLA YIKANDIM AMA YİNE Bİ İŞE YARAMADI. 'ACABA SICAK SUYLA YIKIYORUM DİYE Mİ' DEDİM VE ILIK SUYLA YIKANDIM YİNE İŞE YARAMADI. EN SONUNDA 'ACABA ÇOK MU ŞAMPUANLIYORUM' DİYE DÜŞÜNDÜM AZ KULLANMAYA BAŞLADIM YİNEDE HİÇ Bİ DEĞİŞİKLİK OLMADI. EN SONUNDA ŞAMPUANI DEĞİŞTİRMEYE KARAR VERMİŞTİM AMA ÖYLE SIK SIK ŞAMPUAN DEĞİŞTİRMEM DE zaten 'Loreal Paris Elseve Arginine X3 Saç Dökülme Karşıtı Direnç Şampuan 650 ml' YI KULLANIYORDUM MEMNUNDUM DA O YÜZDEN DEĞİŞTİRMEDİM AMA ALLAH'TAN BENİMKİ ÇOOOK KÖTÜ DEĞİLDİ HER YERDE YOKTU DERİMİN ÖN KISIMLARINDA ÇOK VARDI. EN SONUNDA KAŞIMASSAM GEÇER DİYE DÜŞÜNDÜM VE KAŞIMAMAYA KARAR VERDİM AMA KAŞIMADIKÇA DAHA KAŞINIR OLDU DERİM YANIYO İÇİM İÇİMİ YİYODU KAŞIMAK İÇİN BAKTIM BU BÖYLE OLMİCAK EN SONUNDA YİNE KAŞIMAYA DEVAM ETTİM. NEYSEKİ, BİZM Bİ KOMŞUMUZ DA BİKAÇ YIL ÖNCE AYNI SORUNU YAŞIYODU AMA ONUN BİRAZ ABARTILIYDI O Bİ ŞAMPUAN KULLANMIŞ GEÇMİŞ BANADA ÖNERDİ ŞAMPUANIN ADI 'Head & Shoulders Şampuan Kadınlara Özel Saç Dökülmelerine Karşı 400 ml' BELKİ ARANIZDA KULLANANLAR VARDIR. BEN DE ALDIM KULLANMAYA BAŞLADIM ZATEN KAŞINMAYI DA ÖNLÜYODU KAŞIMAYA KAŞIMAYA DERİM YANMAMAYA BAŞLADI VE ŞİMDİ NERDEYSE Bİ AYDAN FAZLADIR KULLANIYORUM VE SIK SIK BANYO YAPIYORUM EN SONUNDA ÇOK AZ KALDI BİRÇOK YERDE GEÇTİ ZATEN DERİ KENDİLİĞİNDEN DÖKÜYO YANİ TEMİZLİYO TEK YAPMAM GEREKN DÖKÜLÜP DE SAÇIMA TAKILANLARI ÇIKARMAK OLUYO ONUN DIŞINDA RAHATLADIM TABİKİ TAMAMEN GEÇMEDİ HALA VAR BAZI UFAK TEFEK YERLERDE AMA ONLAR DA ÇOK KÜÇÜK. YANİ ÖNERİRİM ÇOOOOK YARARI OLDU EMİNİMKİ SİZDE DE YAYARI OLUR ÇÜNKÜ KOMŞUM DEDİĞİM KİŞİYLE AKRABALIK OLARAK ALAKAM YOK YANİ ŞAMPUANIN ETKİSİ AKRABILIKLA FLAN İLGİSİ YOK DERİDEN DERİYE DEĞİŞMİYO ÇOĞU DERİDE İŞE YARIYO YAYARIM DOKUNURSA ÇOK SEVİNİRİM VE EMİNİMKİ DOKUNCAKTIR TAVİSYE EDERİM :) KULLANDIKTAN SONRAKİ SONUÇLARI YAZARSANIZ SEVİNİRİM :))

benim saç derim yıllardır pul pul dökülür
haliyle ara ara dermatoloğa giderim ama hep geçici çözümler olur
pul pul döküntünün bendeki sebebi seboreik dermatit ve maalesef kesin bir tedavisi yok
elma sirkesinden ısırgan otu suyuna her türlü doğal yolu ve ilaçlı şampuanları deneyen biri olarak ben de bu konuda aşırı derecede çaresizim :KK50:

X