Bisküvi - Kurabiye Tarifi Şirin Renkli Kurabiyeler (Resimli)

terlik

İYİLİK MELEĞİ
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.802
15
Çocuklarınızla birliktede yapabileceğiniz bir kurabiyedir. Biz oğlumla birlikte yaptık çok mutlu oldu...
Çocuklarınıza kurabiye vs yediremiyorsanız birlikte yaparsınız bakın nasılda zevkle yiyecektir, tavsiye ederim...

Bu kurabiyemi yapacaksanız öncelikle buzdolabındaki margarini yada tereyağını oda ısısında yumuşaması için çıkarınız...
Yumurtayıda buzdolabından o sırada çıkarınız ki, ısınsın.

1 paket margarin (250 gr) oda ısısında beklemiş

1 yumurta (tamamı hamura katılacak)

2 kahve fincanı pudra şekeri

1 çay bardağı zeytinyağ

Aldığı kadar un

Gıda boyası istediğiniz renklerde

Bitter çikolata (benmari usulü eritilecek süslemede kullanılacak)

1 tatlı kaşığı tereyağ

Hamur yoğurma kabınıza yumurtayı , sıvıyağı , pudra şekerini katıp margarini elinizle parçalara ayırarak kaba katın ve unuda katmaya başlayarak ele yapışmayan bir hamur oluşturun.
Hamur oluştuktan sonra ne renkler yapmak istiyorsanız (ben 7 parçaya ayırdım hamuru)
Parçalara ayırdığınız hamurdan birer parça tezgaha alın ve elinizle yuvarlayıp gıda boyasından bir miktar koyup yoğurun ve hamuru yoğurdukça kattığınız rengi alacaktır...
hepsini oluşturdum ve tezgahı hafif unlayarak her hamurdan hafif açıp şekil vermek istediğiniz aparatlarla kesip yağlanmış tepsiye sıralayın...
180 derece fırında kuruyana kadar pişiriniz.
Sırada süslemek için çikolatamızın eritilmesinde (Benmari Usülü) :
Bir küçük tencereye sıcak su koyup aygaza oturtun
Başka bir (aygaza oturttuğunuz kaptan biraz daha küçük bir tencere olacak çünkü diğer tencerenin içine oturtucaz) kaba bitter çikolata ve bir tatlı kaşığı tereyağını ekleyin...
Bu şekilde tereyağ ve çikolata eriyince bir kürdan yardımıyla kurabiyelerin üzerini arzu ettiğiniz gibi süsleyebilirsiniz...
Afiyet Olsun

Not => Gıda boyasını tek renk katabileceğiniz gibi arada karıştırarak da katarsanız farklı renklerde elde edebilirsiniz...

Son düzenleme:
İşte kurabiyelerimizin fırından çıkmış hali :

grnt013lj3.jpg

Son düzenleme:
çok güzel görünüyorlar canım
en kısa zamanda deniycem
ellerine sağlıka.s.

Kurabiyelerimizin eritilmiş bitter çikolatalarla süslenmiş görüntüleri...

irinvk2.jpg

Sunum tabağımızıda leblebi şekerleriyle süsledik, oğlumun fikriydi...

ekerlikurbaiyelerbf8.jpg

Bu görüntülerden sonra eminim hepiniz KK mutfağa , Afiyet Olsun... Sevdiklerinizle paylaşmaya...

olukurabiyesibt9.jpg

ellerine sağlık çok güzel ve aynı zamandada eğlenceli görünüyor.

ay çok güzel ellerine sağlık canım renkleri harika !
emeklerinizin sonuca harika olmuş bizde yapalımda gösterelim size teyzesi senin oğlun pek hamaratmış maşallah!

ay çok güzel ellerine sağlık canım renkleri harika !
emeklerinizin sonuca harika olmuş bizde yapalımda gösterelim size teyzesi senin oğlun pek hamaratmış maşallah!

Afiyet olsun birtanem... evet sizde yapıp resmini bizlerle paylaşın... oğlum hamarat sayılır bazı bozuk olanlarda vardıda anneciğim o resimleri koyma dedi bende yayınlamadım... :jeyyar: hamur işlerinde yardım etmeyi çok sever...birde sofra hazırlamada teyzesi... :nazar: a.s. anlayacağın evleneceği kız yaşadı...

cok guzel olmus canim ellerine saglik mutlaka yapicam harika gorunuyorlar....fakat ben malzeme listesinde yumurta goremedim kac tane konuluyor sadece sarisinimi hepsinimi koyuyoruz acarmisin biraz??

cok guzel olmus canim ellerine saglik mutlaka yapicam harika gorunuyorlar....fakat ben malzeme listesinde yumurta goremedim kac tane konuluyor sadece sarisinimi hepsinimi koyuyoruz acarmisin biraz??

1 yumurtanın tamamını yoğrulacak kaba kırıyoruz canım... yapmanı tavsiye ederim... lezzet muhteşem... burada fotoğraflarını paylaşırsan sevinirim... Şeniz

Hamurun oluşturulup şekiller verilmesi.... oğluşun yaptığı şekiller (ellerine sağlık anneciğim) hadi hanımlar sizde çocuklarınızla mutfağa ; KK çocukları hadiyin mutfağa...

oluyapai8.jpg

Son düzenleme:
Gıda boyasının hamura eklenmesi....

kurrenklo9.jpg

Son düzenleme:
1 yumurtanın tamamını yoğrulacak kaba kırıyoruz canım... yapmanı tavsiye ederim... lezzet muhteşem... burada fotoğraflarını paylaşırsan sevinirim... Şeniz

tamam canim yapinca paylasicam fotolari sozzz...a.s.

X