Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

hadı hayırlısı arkadasım..benım test gunumde 3 subat ....bakalım neler olacak...sansımız bol oslun....

bugun 9.gunum ..salak gıbı gıttım ciş testi yaptım ..tek bır cızgı cıktı..kocamla sapsarı olduk...zombı gıbı gezıyoruz evın ıcınde..tek tesellım 9.gunde bunun cıkmayabılecegı ıhtımalı...11.gun 3 subatta sabah erkenden testımız var..doktorumada dıyemedım bısey sakın ciş testi yapma dedı cunku...

Kızlar yine olmadı yine olmadı yine olmadı. şu an resmen acı çekiyorum ama inş geceye kadar geçecek. doktorumla konuştum bu ay yine tüp yapalım dedi. Allahım dileyen hepimize en doğru zamanda en hayırlı bebek veya bebekleri nasip eder inş.

Kızlar yine olmadı yine olmadı yine olmadı. şu an resmen acı çekiyorum ama inş geceye kadar geçecek. doktorumla konuştum bu ay yine tüp yapalım dedi. Allahım dileyen hepimize en doğru zamanda en hayırlı bebek veya bebekleri nasip eder inş.

neden olmadı canım sorun neydiki tüpmü yaptırmıştın

sorun yok, nedensiz infertilite. aşılama diye yola çıkıp çok yumurta oluşunca tüpe dönmüştük

kızlar benimde 14 şubatta test günüm micro ilk deneme dün transfer oldu 2 emb bakalım ne olucak ama içimde bir boşluk var sanki tuhaf bir duygu sevinemiyorm üzülemiyorum

* Şiddettli ağrı ile doktoruma başvurdum, sağ yumursalığımda kistim patlamış, acilen açık ameliyata aldılar ve doktor hamile kalmamı tavsiye etti yıl 2006

* 1 yıl boyunca malesef hamile kalamadım, ve aşılama yaptırdım olmadı 2008

* ilk tüp bebek denememde 5 yumurta toplandı, 1 tanesi transfer edilebildi ama malesef tutmadı 2009 ocak

* ikinci denememde hiçbir faaliyet görülmeyen sağ yumurtalığımda hareket başladı ve 5 + 5 10yumurta toplandı, 3 tanesi transfer edildi, doktor durumları çok iyi dedi

15 Şubat 2010 pazartesi günü 12 gün dolacak ve kan testi yapılacak, ilk defa herşey yolunda gitti, kendimi çok iyi hissediyorum şu an, 2 gün oldu transfer olalı,

herkesin muradı olması dileğiyle

* Şiddettli ağrı ile doktoruma başvurdum, sağ yumursalığımda kistim patlamış, acilen açık ameliyata aldılar ve doktor hamile kalmamı tavsiye etti yıl 2006

* 1 yıl boyunca malesef hamile kalamadım, ve aşılama yaptırdım olmadı 2008

* ilk tüp bebek denememde 5 yumurta toplandı, 1 tanesi transfer edilebildi ama malesef tutmadı 2009 ocak

* ikinci denememde hiçbir faaliyet görülmeyen sağ yumurtalığımda hareket başladı ve 5 + 5 10yumurta toplandı, 3 tanesi transfer edildi, doktor durumları çok iyi dedi

15 Şubat 2010 pazartesi günü 12 gün dolacak ve kan testi yapılacak, ilk defa herşey yolunda gitti, kendimi çok iyi hissediyorum şu an, 2 gün oldu transfer olalı,

herkesin muradı olması dileğiyle

olanları üzülürek okumaya başladım sevinerek tamamladım. umarım herşey hepimiz çok güzel oluropuyorumnanaktan

Herkese merhaba ,

Bu ve bu konu basligi altindaki forumlar transfer sonrasi bekleme surecinde benim en guzel arkadaslarimdan oldu. Hic yazmadim . Hep okudum .Transfer sonrasi acaba ne belirtiler oluyor diye hem Kasim'daki 2. tup bebek denememde hem de sonucumu 3 gun aldigim dondurulmus tedavimde gun icinde defalarca girdim ve okudum hepinizin yazdiklarini.

Biraz uzun olacak belki yazim ancak transfer sonrasi bekleyen arkadaslar icin ne kadar onemli oldugunu biliyorum deneyimlerin paylasilmasinin ve o yuzden bunu bir gorev biliyorum kendime .

Ben o kadar emindim ki hamile kaldigim zaman bunu anlayacagima ama arkadaslar inanin oyle olmadi . Oyle olmuyor!!!!Ben 4 asilama , 2 mikro tedavisi gordum. Hic birinde gebelik elde edemedim . Sorunumuz yok. Sebepsiz denenlerden. En son 3 tane embryom dondurulmustu ve 2.mikronun hemen ardindan dondurulmuslari yapmaya karar verdik ve arkadaslar 2 Subat'ta hamile oldugumu ogrendim ben . Sukurler olsun Allah'ima ve Allah hepinize de nasip etsin insallah .

Belirtilere gelince ; Ben ki iddia ederdim hamile kaldigimda anlayacagimi ama anlamadim . Normal test gunum 4 Subat olmasina ragmen ben nasilsa hamile degilimdir diye 02 Subat'ta teste gittim ve kanimi verip hemen ayrildim hastaneden ve bir alısveris merkezine gittim . O bildiginiz buyuk alisveris arabalarini yuklemis itelerken hastaneden gelen telefonla soke oldum . Telefondaki ses bana '' gebesiniz '' diyordu....

Benim 10. gunumdu ve o gune kadar ne bir tutunma kanamam oldu , ne digerlerinden farkli bir tutunma agrisi... Tek hissettigim ara ara gelen hepimizin bildigi adet oncesi sancilar ve o adet oncesi histi. Hep okuyordum sizin yazdiklarinizi. Surekli kasik agrisi deniyordu ve ben ne demek bu kasik agrisi diye kafayi yemek uzereydim . Cunku kasik agrisi, batmasi, sancisi hic bir tedavimde yasamadim ben. Dedim ya tek yasadigim adet oncesi agridan baska bir sey degildi. Birde 8.gundu sanirim gogsumde hafif hafif aci olmaya basladi. O da regl oncesi acisi gibi ancak benim normalde adet oncesi goguslerim acimaz . Bu yuzden bir kac kez dikkatimi cekti bu degisiklik ama o kadar bariz olmadigi icin konduramadim . Hele regl oncesi gogus agrisi cekenler bence bunun ayirdina asla varamazlar.

Baska da hic bir sey olmadi. !!!!!! Lutfen bana inanin .Ben nasilsa hamile degilimdir diye erkenden yapirmak istedim kan testini ki eger negatif ise gercekten her aksam popodan oldugum ignelere acilen bir son vermek istiyordum .

O yuzden gercekten erken donemde eger bir istisna degilseniz bariz bir belirti vermiyor gebelik.Bunu soyleyebiliyorum cunku ben cok dikkatli ve bunyesini cok iyi taniyan biri olarak hamile oldugumu anlamadim ya iste tam da bundan sonra gercekten bu sitede hamile kalip da bunu yazanlar evet gercekten dogru soyluyorlarmis dedim kendime . Insan yasamadan inanamiyor cunku bu kadar belirti vermeyecek bir sey olabilecegine hamileligin.

Umarim tum bebek isteyenler tez zamanda dileklerine kavusur. Bunu tum kalbimle diliyorum hepiniz icin .

Sevgiler,

kızlar benim bugün 10. günüm doldu.11 den saat alıyorum.idrar testinde ikinci çizgi silik de olsa çıktı.ama 2 gündür lekelenmem var ve adet olacak gibiyim.çok korkuyorum.

Canim benim tebrikler
Hemen merkezini ara sana hemen kan tahlili yaptiracaklar hic endise etme canim bebegin tuttu inseallah.
Benimde oyle olmustu.12. kanda pozitif cikmisti o aksam hafif hafif kahve renfi akintim olmustu bu boyle 6 gun devam etti Rabbim tamamina erdirsin inseallahhhhhh doktorunu ariyorsun hemen öptum canim ALLAHA EMANET OLLLLL

nil benim merkazde kan tahlili yarına kaldı.pazar günü kapalılar.bu sabah yine idrarda 2. çizgiyi gördüm.demek senin de böyleydi çok sevindim.yarın nasıl olur bilmiyorum.

bu arada bu tebrikler bana hayal rüya gibi geliyo.kendimi olumsuza çok şartlamıştım.teşekkür ederim

Benim de bu ilk denemem, transfer pazartesi günü yapıldı arkadaşlar.. yani bugün 4. günü transferin. Fakat bende yumurta rezerv azlığı var ve yüksek dozda bile 4 yumurta oluşabildi bunlardan da sadece birisi döllendi. o bir tane yumurtayı da toplandığının 2. günü 4 hücreli iken transfer ettiler. yani benim şansım daha az doğal olarak.

ama bana transferden sonra hemşireler kendini yormadan dolaş gez dediler (kabız olamak için hareket lazımmış), ben de sadece ilk gün eve gelip 2-3 saat uzandım, sonraki günlerde de normal hayatıma geri döndüm, yürüyüş yaptım 1-2 saat vs. şimdi yazılanları okuyunca ikileme düştüm, yanlış mı yaptım acaba?

belirtilere gelecek olursak; ben de şu an regli olmadan evvel sürekli olan sağ kasık ağrısı var, onun dışında da hiç bir belirti yok. bu ağrı beni biraz umutsuzluğa sevketsede "Allah'tan umut kesilmez" deyip iyi düşünmeye çalışıyorum.. hayırlısı olur inşallah

slm arkadaşlar benim de bugün 8. günüm dün ve bugün rahmimde hafif hafif sızılar hissediyorum. adetliyken olur ya hani.. öyle.. ama sürekli değil arada bi oluyo.. adet olmam inşallah çok şükür henüz lekelenmem olmadı ama sancı olunca lekelenirse ya da adet olursam diye korkuyorum.. acaba bu iyi mi kötümü*

kıslar benımde canım sureklı ekşi şeyler istiyoryaaa
özellikle turşu suyu

Benim de bu ilk denemem, transfer pazartesi günü yapıldı arkadaşlar.. yani bugün 4. günü transferin. Fakat bende yumurta rezerv azlığı var ve yüksek dozda bile 4 yumurta oluşabildi bunlardan da sadece birisi döllendi. o bir tane yumurtayı da toplandığının 2. günü 4 hücreli iken transfer ettiler. yani benim şansım daha az doğal olarak.

ama bana transferden sonra hemşireler kendini yormadan dolaş gez dediler (kabız olamak için hareket lazımmış), ben de sadece ilk gün eve gelip 2-3 saat uzandım, sonraki günlerde de normal hayatıma geri döndüm, yürüyüş yaptım 1-2 saat vs. şimdi yazılanları okuyunca ikileme düştüm, yanlış mı yaptım acaba?

belirtilere gelecek olursak; ben de şu an regli olmadan evvel sürekli olan sağ kasık ağrısı var, onun dışında da hiç bir belirti yok. bu ağrı beni biraz umutsuzluğa sevketsede "Allah'tan umut kesilmez" deyip iyi düşünmeye çalışıyorum.. hayırlısı olur inşallah
sakın kabız olma gerisine de takılma bence canım. ben olmuştum da

kızlar ben adet olucam diye kendimi derbeder ettim.tek farkı her ay çıkan adet sivilcem yoktu yüzümde.farklı bir belirti aramayın.adetin belirtilerinin aynısının tıpkısı.hatta benim adette bacaklarıma vurur ağrısı.bu da aynıydı.yalnız belim biraz daha fazla ağrıdı.hala devam ediyor.

merhaba arkadaşlar siteye yeni katılıyorum,buradan sizlerle yazışmak ve rahatlamak istiyorum.ınşallah hepimiz için hayırlısı olur. dün tüp bebek transaferim oldu, 2 si 1. kalite 2.si 2. kalite toplam 4 tane transfer oldu.kendimi yormamaya çalışıyorum 3-4 gün dinlenicem.23.şubatta da inşallah hayırlı haberler alırım.Dün akşamdan itibaren karnımda şişkinlik ve gazım var. sizce normalmi?

Arkadaslar transferden sonra yaptigim bazi seylerden bende korkuyorum yan donmekten hapsurmaktan egilmekten falan . Bunlar gercekten sakincalimidir? Bilgisi olan varmi?
Birde sirtimizi dayayarak bacaklarimizi uzatarak kitap okuyarak yatmak uygunmu yoksa tamamen uzanmak mi gerekiyor?
Ve yemememiz gereken birsey varmi?

X