Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcımı?kreşmi?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

lunet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
425
3
:ecrin_bebek: selam arkadaşlar.benim 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var.yani ikinci evladım.bide kızım var.3 e gidiyor.ben yıllarca çalışmış bir insan olarak şimdi evde oğluma bakıyorum.çok yaramaz.kızıma annem bakmıştı rahat çalışmıştım.oğluma annem bakamıyo.ben bile zor baş ediyorum.çalışmayı isteyen anneler ve ya çalışmak zorunda kalan anneler.sizin tercihiniz ne olurdu?bana cevap yazarsanız çok sevinirim.bakıcımı tutarsınız yoksa kreşe mi verirsiniz?tercihiniz ne olurdu?ben çok kararsızım.gamyoncuiremsu

bence 4 yaş çocuğuna en iyisi kreş.çünkü önemli olan yanlızca çocuğun bakılması değil bunun yanında aktivitelerde bulunup sosyalleşmesi.kreşte birsürü arkadaşı olduğu için paylaşmayı, düzeni,yemeyi içmeyi... hereyi öğrenir.evde bir bakıcı bunlardan kaçını ona verebilir.ben kızım 2,5 yaşında olmasna rağmen kreşe yazdırdım arkadaşları olsun diye 2 ayda çokçok değişti,paylaşımcı oldu( gerçi buara hastalıklarından dolayı 2 aylık ara vercem)

kesinlikle kreşi tavsiye ederim hem çocuklar için arkadaş çevresi oluyor hemde artık 4 yaşındaki bir çocuk bakıcıda duramaz.kreş daha güvenli

:ecrin_bebek: selam arkadaşlar.benim 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var.yani ikinci evladım.bide kızım var.3 e gidiyor.ben yıllarca çalışmış bir insan olarak şimdi evde oğluma bakıyorum.çok yaramaz.kızıma annem bakmıştı rahat çalışmıştım.oğluma annem bakamıyo.ben bile zor baş ediyorum.çalışmayı isteyen anneler ve ya çalışmak zorunda kalan anneler.sizin tercihiniz ne olurdu?bana cevap yazarsanız çok sevinirim.bakıcımı tutarsınız yoksa kreşe mi verirsiniz?tercihiniz ne olurdu?ben çok kararsızım.gamyoncuiremsu

cnm selama.s. bende arkadaşlarıma katılıyorum, bencede kreş daha güvenli ve çocuk için dahaa.s iyi çocuklar öncelikle arkadaş edinmeyi öğreniyorlar ,sosyal aktivitelere katılıyolar hihoyyytböylece asosyal olmaktan kurtuluyolar,hem sonra yıl sonu gösterileri ,arada kendi istekleriyle yaptıkları aktiviteler orada öğrendikleride velilere müthiş duygular yaşatıyo :hooray:bence kreşi tercih et derim...

bence kres süper aktivite sarkilar sosyal olmasi icin süper her sey düzenli oluyor yemesi spor sarkilar resimler evde cocuk sadece bakiliyor bakilirsa tabiki bence kres olmaliiii

bence kres daha verımlı olur evladınız ıcın..:kahve:
yası da cok kucuk degıl paylasmayı ve cesıtlı sosyal aktıvıtelerın ıcınde olmayı da ogrenır

şakkıdışakkıdı canım arkadaşlarım sizi çok seviyorum.cevaplarınız için çok teşekkürederim.ben çatalcada oturuyorum.bir kreşte çalışıp oğlumuda yanımda getirip götürebileceğim bana yakın nereleri tavsiye edersiniz acaba.....yoksa evde kafayı yicem..hem maddi yöndende biraz sıkıntıdayız....sevgiler sunarım....a.sa.s

X