Bebek Beslenmesi kahvaltı kabusu! yardım!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

BenAyKizim

anneyim ben!!!!
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.447
184
kızlar,bebişim haftaya 7 aylık olcak inşallah ama hala kahvaltılarımız kabus....ne yaptıysam beğendiremedim.asla klasik peynir pekmez yumurta felan karışım yemiyor.hemen kusuyor.mama da yemiyor.labne ve yumurtayı ayrı olarak yiyor birazzzcccıııkkk...o da yetmez ki:ecrin_bebek:
meyve hiç yemiyor zaten.en sevdiği şey çorba.hasta oluyor çorbayacokacimcoook.sabah akşam çorba veremem ya....
napıcam ben ya.sitedeki annelerin yazdığı herşeyi denedim sayılır....ufff kafayı yiyecem...:bbo:

çok üzülme öncelikle.mesela ıhlamur içirebililirsin sabahları içine biraz pekmez koyarak.öğleyin çorba içinde yumurta yada peynir olabilir.kızım çok iyi yapıyordu kahvaltısını hatta önce o öğün oturmuştu yrine çorba filan vermeden evvel.şimdi ise mümkün değil yemiyor bende nihayet bıraktım inat etmiyorum benim kızım biraz daha büyük olduğundan eline büsküvi verebiliyorum ve ıhlamur içiyor sabahları.bu kadar.huyu değişiyor bebeklerin yemesi içmesi uykusu ...sabırla dene ,değiştir bu yolla bulacaksın.sevgiyle...

canım peynir ve yumurtayı az da olsa yiyorsa sen yedirmeye mutlak devam et..biraz ıhlamur içine 1 -2 bebek bisküvisi istersen az pekmez kat...hatta sevdiği hangi meyve varsa onu kat karışım yapıp dene..bizde ilk başlarda bi çok sorunla karşılaştık ama herşeyin başı sabır..hergün farklı şeyler dene..eninde sonunda bi şey mutlak yer..az yemesi önemli deil damağı alışşın zamanla mutlak çoğaltır...

canım ne güzel işte karıştırmadan yiyormuş az olsun zamanla çogalır karışımı sevmiyorsa zorlama tiksindirme bizler ayrı yediremedigimiz için karıştırıyoruz yani ben:))

valla bende devam sütünün içine karıştırıyorum cicibebe,peynir,pekmez,zeytin rendeliyorum bide tatlandırsın diye herobaby'nin pirinçli muhallebisinden koyuyorum çok güzel yiyor ama yumurta da eklersem daha az yiyor

benim kızım da klasik kahvaltıları hiç sevmedi yoğurt, labne peyniri,bir iki damla zeytinyağı karışımını yediriyorum kahvaltı niyetine (gün aşırı yumurta sarısını da katıyorum) bu aralar bunu da pek yemek sevmiyor ben de bir dilim ekmek içini biraz suda haşlıyorum içine tereyağı labne peyniri ekliyorum yine arada yumurta sarısını da katıyorum dönüşümlü olarak bunları yediriyorum canım kahvaltıda

benım oglumun vazgecılmezıdır kahvaldı butun gece emdıgı halde cok acıkıyo yumurta sarısı tuzsuz peynır pekmez tahın bebe buskıvı ceviz devam maması normal mama koyuyorum sutlu pırınclı gıbı bazen muz katıorum mandalına elma suyuyla yapıyorum bazn suyla tam bır kase dolusu severek yıyo bunu bırde 15gundur
alıstırdım 1kase mamanın yanında su deıl 1.5 portakal suyu sıkıorum onu ıcıyo yaklasık 100cc bebegımın yemesınden yana bı problemım yok masallah ama 10aylık olduk hala pütürlü bısıler zor yıyo anca ısıne gelıcekk olee kızlar gecer dımı buyudukce korkuyom ole kalr dıe

bugün elma suyuna cicibebe koydum hiç pütürü yoktu yine yemedi.bir iki kaşık zor verdim.hemen öööğğğ diyo hasbam...yasakkelime...yine sadece labne yedi.ıhlamur içti.yumurtayı da hergün vermediğim için aç kaldı galiba.ufff napcam yaaaa....gerçi sabah uynanırken emzirmiştim.çok aç değilmiydi?
benim kızım tatlı sevmiyor galiba.tuzluları hemen yiyor.sabah sabah ne yapabilirim ki.tuzlu dediysem öyle tuzlu tuzlu değil.labne ve çorba gibi.yoksa tuz atmıyorum bişeyine.:eek:

cici bebe yerine bebe ekmeği kullansan belki onu sever azcık ıhlamur yada meyve suyu ile ıslayıp içine tuzlu şeyler karıştır peynir zeytin falan belki yer

X