Çamaşır suyu lekesi

juno

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2008
4.301
46
arkadaşlar bi problemim var, en uygun yer de burası diye düşündüm :)

siyah gri arası renkli (sanırım füme deniyor) kadife bir pantolon almıştım ve daha sadece bi kere giydim.. bu pantolonum nasıl olduysa çamaşır suyu lekesi olmuş, lekeli kısımlar pembe olmuş. çok da sevmiştim yaa o lekeleri giderebilecek bişey var mı? pantolon boyanabilir mi, boyanırsa nasıl olur??

yardımlarınızı bekliyorum a.s.a.s.a.s.

siyah gri arası renkli (sanırım füme deniyor) kadife bir pantolon almıştım ve daha sadece bi kere giydim.. bu pantolonum nasıl olduysa çamaşır suyu lekesi olmuş, lekeli kısımlar pembe olmuş. çok da sevmiştim yaa o lekeleri giderebilecek bişey var mı? pantolon boyanabilir mi, boyanırsa nasıl olur??

bi yakınımda denemişti çamaşır suyu lekesini boyamayı kaynatılan kumaş boyaları varya,
maalesef tutmadı:1no2:

canım kumaş boyalarıyla kapanmıyo o tarz lekeler. denemek istersen dene yine.. ama ocakta yaparsan heryer batar ve boyasını akıyamazsın.. çamaşırmakinesinde yapacaksanda makinen uzun süre boyadan kurtulmuyo mahvediyo diğer çamaşırlarıda.. o pantolon o şekilde giyilemeyecek gibiyse farklı bi modele çevirmeye çalış.. yada hepsini çamaşır suyuna bas =) ama sen yinede araştır belki bölge bölge kapatabilecek boyama teknikleri vardır kimbilir..

maalesef lekeler kapanmadan giyemem ya.. küçük küçük alakasız yerlerine gelmiş.. kumaş boyasını hiç düşünmemiştim de zaten işe yaramıyormuş :KK43:
annem kuru temizlemecilere sor boyarlar filan demişti yapıyorlar mı ki acaba..

ya o lekeli yerleri göz kalemi yada keçeli kalem gibi rengine uygun kalemlere boyasanız nasıl olur??

benımde kot pantalonum olmuştu bende mürekkepli kalemle boyadım.sanırım başka bildiğim çözümü yok.

sen bi kuru temizlemecilere sor oralarda çözüm vardır belki.. astarı kılıfından pahalı olacaksa uğrasma kes dizden yada diz üstünden kışlık şort olarak kullan.. gerçi lekeler tam nerede ben onuda anlayamadım ki.. pantolonunun bi resmini koysana belki bi kaç öneri öıkabilir...

Ben siyahlarıı yazıı tahtasıı kalemine benzeyen markerlarla boyuyorum. CD kalemide olur

çiçek böcek falan yapıştır. küçük küçük örgüler örüp dik. yada tuhafiyelerde okul arması mantığında güzel etiketler oluyo öyle bişe de yapabiirsin.

Malesef kapatmıyor lekeleri kumaş boyasıda...
Boyanan renkten biraz açık bi renk oluyor orası ama dene istersen sen yine.

Tamamını çamaşır suyuna batırıp sonra kumaş boyasıyla byasak nasıl olur acaba?Benim de az önce başıma geldi ve ilk defa giymiştim,ah salak kafam ne diye o kıyafetle iş yaparım ki :KK43:(((

kızlaar

eşimin yeni siyah tişortuna minik minik çamaşırsuyu sıçradı

ne yapabilirim

kumaşboyası düşünüyorum ama onunda nası yapıldığını bilmiyorum

epeyi pahalı bi tişort kurtarmam lazım

yardıııııııııııııııııııııııııııııııııııımmmmmmm

:teytey:benimde başıma gelmişti böyle bişey çok harika bir etek almıştım ve ilk giydiğim gün misafir olarak gittiğim bir evde alt kısımlarına damla damla çamaşır suyu olmuştu..üzüntümden uzun süre bakamadım eteğime sonra o lekelerin üzerini eteğin rengine yakın pullarla süsledim şimdi daha güzel oldu valla....:teytey:

Kayinvalidem taburenin üzerini camasir suyu ile silmis fakat durulamamisti ve esim siyah kot pantolonu ile üzerine oturunca gerisini siz düsünün artik...birde pantolon yeniydi...:sinifsinif:

Neyse ki, siyah kumas boyasi ile halletim isi camasir makinasinda...! Boyadiktan sonra camasir suyun´dan eser kalmadi!

kaydirigubbakcemile2

asetat kalemi kapatabilir bide onu dene.sakın boyama eşim pantolonunu boyatmıştı makina su akıtırken simsiyah akıyor.

kızlar yani aldığım krem rengi montumu annem çamaşır suyuna basmış pembe oldu boyatıym dedm dikiş yerleri kalır dediler eski haline çevirebilceğim bi yöntem varmı fikri olan varsa lütfen yardım

kızlar benimde çok sevdiğim siyah kaprim çamaşır suyu lekesi olmuş bildiğiniz bişe varsa söyleyin lütfen

siyah kıyafetlerim çamaşır suyu olunca siyah marker ya da pilot kalemlerle boyuyorum

X