Çocuk Hastalıkları Bebeği bronşit geçirmiş anneler...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

betican

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
466
42
:1no2::1no2:
Merhabalar,

Benim oğlum 26 aylık. Yaklaşık 15 gün önce göğsünden hırıltı gelmeye başladı. Ben de 1 hafta peditus verdim, baktım geçmiyor Ssk hastanesine götürdüm. Ordaki doktor üşütmüş dedi ve antibiyotik ilaçlar verdi. 1 hafta kullandım ama iyileşmek yerine öksürmye başladı, hem de boğularak balgamlı şekilde.
Ben bu sefer o doktorun dediği ilaçları kullanmadım ve oğlumu özel doktora götürdüm. O doktor BRONŞİYOLİT dedi. Balgam içn hastanede hava verdiler, 6 tanede iğne. Yaptırdım, tekrar kontorle gittik, ciğerindeki hırıltı geçmiş, ama hala mikrobu atamamış dedi.Ayrıca da bu sefer BRONŞİT dedi. Ben anlamadım hiç birşey.

Ve Singulair, katarin ve ztyrec kullan, 5 gün sonra kontrole gel dedi. Ayrıca allerjisi de var dedi. Şimdi oğlum hala balgamlı öksürüyuor ve hırıltısı var.

Benim sormak istediğim, bebeği daha önce bronişt geçiren anneler, bu hastalık ne zaman biter ve sizce doktorun yaptığı tedavi nasıl?

Ben oğluma 5 gündür 1 bardak sütün içine bıldırcın yumurtası sarısı ve bir kaşık bal koyup içiriyorum.Ama şu an bir gelişme yok.
Bu hastalığın ASTIMA çevirmesinden yada kalıcı olmasından çok korkuyorum.

Oğlumu iyileştirmek için neler yapıp, ne tedbirler alabilirim?
Çok kötüyüm ben nasıl hasta ettim oğlumu, içim içimi yiyor?

Şimdiden teşekkürler,

:1no2:canım panik yapma çocuk işte sakındıkça hastalanır.ben oğlumda bunu yaşadım ama şöyle her rahatsızlanmasında geciktir meden doktora götürdüm tabi hırıltı ile başladı bronşit başlangıcı var dedi ne ilaç verdiyse kullandım yasakkelimeDİKKAT etmen gereken terlediği anda sırtına bez koy kesinlikle terli dolaştırma eminim bunlara dikkat ediyorsundur sana ilaç ismi veremeyeceğim çünkü hatırlamıyorumçok zaman oldu ama ben bonlara dikkat ediyordum inan bana atlatılıyor.tabi çocuğuna hava vermişler benimki dedim ya okadar ilerlememişti ilaçlarını kullanmaya devam et.geçmiş olsun canım kendine iyi bak iyi haberlerini bekliyorum canımALLAH şifa versin.

benim kızımda bebekken çok sık bronşit oldu. 3 kereden fazla olursa alerjik tanısı koyuyorlar. bizimki öyle oldu. buhar makinası aldık. devamlı buhar verdik. şimdi bile hastalandığı zamanlar buhar gerekiyor. doktorun verdiği ilaçları kullanıyoruz. birde bronşit ve astım için keçiboynuzu iyi geliyormuş. bu aralarda ondan içiriyorum. kaynatıp suyunu içirmek gerekiyormuş.

Oğlum şimdi daha iyi teşekkürler. Doktorunn verdiği ilaçlar işe yaramaya başladı galiba. Bir de 5 gündür bıldırıcın yumurtası veriyorum, 2 gündür de keçiboynuzu pekmezi.

Hırıltısı da öksürüğü de geçti çok şükür. Perşembe günü kontorlümüz var, o zaman iyi haberler veririm inşallah size..

benim bildiğim kadarıyla bronşit olan çocuklara öksürük şurubu verince gıcık yapıp tetikliyormuş.benim kuzenimin kızıda bronşit doktoru onlara öyle demiş

X