Parlodel Kullananlar. Lütfen Yardım

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
aranızda bunu kullananlar yardımcı olursa sevinirim.kullanırken neler yaşadınız? yan etkileri oldu mu?bir de günde kaç kez kaç tane içtiniz?ilaç işe yaradı mı?nekadr sürede ne sonuç aldınız? lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

ayrıca prolaktinin yükselten gıdalar var mı?nelere dikkat edeceğiz yani?öpüldünüza.s.

merhaba benimde prolaktinim yüksek olduğu için parlodel 2,5mg kullandım 1buçuk ay kullandıktan sonra baktırdığımda düşmüştü prolaktinim
ben ilk kulladığımda parlodeli tansiyon düşüklüğü yaşadım baş dönmesi bulantı ama zamanla geçti ve ben 3ay oldu kullanalı ilacı ve hala kullnıyorum dr bana bebek istemekten vaz geçtiğim zamana kadar kullanıcan dedi çünkü yine yükselebilirmiş ben ilacımı günde birtane kullanıyorum
sonuç prolaktinim düştü ama hala bebek yok
rabbim yardımcın olsun geçmişolsun canım

aranızda bunu kullananlar yardımcı olursa sevinirim.kullanırken neler yaşadınız? yan etkileri oldu mu?bir de günde kaç kez kaç tane içtiniz?ilaç işe yaradı mı?nekadr sürede ne sonuç aldınız? lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

ayrıca prolaktinin yükselten gıdalar var mı?nelere dikkat edeceğiz yani?öpüldünüza.s.

valla canım benim parlodelle geçmişim hiç iyi değil,,,
ilk önce (7 lik tabletle) 74 olan prolaktinim 98 e çıkmıştı, hap kullandığım halde....
gözlerime inanamamıştım.. doktor çok şaşırmıştı..
doktor düşmemiş, dozunu arttırıcaz dedi ve 0,5 mg lık içinde 28 tane hapolan parlodel verdi ..
hapı gece yatarken almıştım ve sabah kalktığımda müthiş bir baş dönmesi, göz kararması, mide bulantısı ve kusma başlamıştı...
kusmak için wc ye gittğimde geri dönemedim, kör oldum sandım, resmen görmüyordum.. el yordamıyla yolumu buldum ve nasıl yattığımı bilemiyorum, hemen eşimi aradım ve beni apar topar hemen hastaneye götürdü.. doktor direk beyin emar istedi, çok şükür emarım temiz çıktı ve (bu gittiğim doktor benim doktorum değildi) doktor hemen hapı değiştirdi ve dostinex 8 lik tablet verdi..
hap bittikten hemen ertesi ay, hamile kaldım ama maalesef kalbi duruduğu için kaybettim:KK43:((((((((((
tabi bu arada hemen değerlerim tekrar fırladı 80 olmuş.
şuan tekrar prolaktinimin yükselmesinden dolayı tekrar dostinex 2 lik kullandım, bugün tahlil sonuçlarım geldi ve 10 a düşmüş.
ama dostinexin de çok kalıcı olduğuna inanmıyorum, bikaç ay içinde değerlerim takrar yükselicek biliyorum.. bende bu aralar hangi hapı kullanacağımı şaşırmış durumdayım..
ama aslaaaa parlodeli kullanmıycam kesin, gerçekten ölüyorum sanmıştım..
herkesin bünyesi farklıdır arkadaşım, belki sende bu yan etkileri yapmayabilir bu ilaç,,
ama hazırlıklı ol, gerçekten parlodelin yan etkileri çok ağır..
geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerimm..
bu arada senin değerin kaçtı da sana doktor parlodel vermişti???

selamlar ben de 1 aya yakın zamandır 2.5 mg parlodel kullanıyorum günde2 kez.benim ilk başlarda mide bulantım oldu biraz sonrası çok rahattım.birkaç gün sonra kontrole gideceğim.bakalım umarım düşmüştür.haber veririm size.

canım bende 1senedır kullanıyorum prolaktınım duştu ama dr kullanmaya devam yukselebılır dedı bende kılo yaptı baş donmesıde yapıyor canım ben yatarken içiyorum dr oyle tavsıye ettı ama bıktım ya ilaç ıçmekten kızlar

ben 2,5mg kullanmaya başladım parlodeli ama başağrısı öldürüyor beni. ne yapacağımı bilmiyorum.prolaktinim 49 şuan.20 gün sonra tahlil yaptıracağım.umarım düşer.ama o kadar baş ağrısı başdönmesi bulantı halsizlik yapıyorki anlatamam.5 mg ma geçecekmişim.ozaman ne yapacağım bilmiyorum.herkeze acil şifalar.

KIzlar parlodeli 3 ay kullandım 92,7'den 165,5 fırladı prolaktinim. Hipofiz MR'ı falan çekildi şükür temiz çıktı. Dr gittim tekrar 5 mg'a çıkarıcam dedi. Korktum çünkü yan etkileri inanılmaz kötü. Arkadaşalrın dediğine göre gözlerim bir tuhaf bakıyormuş ilaç alırken. Sonra burada hayıt tohumunun hormonlarıdüzenlediğini ama yavaş etki ettiğini okudum. Her sabah akşam aç karınla 1 tatlı kaşığı çektim makinede ve kaynamış suda 5-7 dk demledim. Ilınına içtim. Kullanmaya başlayalı 2,5 hafta faan oldu. Bilmiyorum o mu iyi geldi bugün prolaktinim 64,5 çıktı. Hapı bıraktım ama 1 aydır. Eğer bugün yüksek çıksaydı5 mg'lık haptan alıp devam edecektim. Şimdi hayıta devam edicem inşalah 3 ay sonra beni bulabilirseniz ve bir aksilik olmazda kullanabilirsem sonucu size bildiririm. ınşallah hepimiz şifa buluruz. Bir de prolaktine stres hormonu diyorlar benim gibi herşeyi didiklemeyin, oluruna bırakın..

senacığım bendede vardı .ilk ay parlodel içitim ancak bni çok kötü yaptı hasatnelik oldum resmen.tansiyon düşmesi baş dönmesi miğde bulanması ve ben doktoru aradım içeceksin mecburen dedi.ben akşam günde 1 tane içiyordum yatmadan ama ben sabah çok erken kalktığım için akşam saat 8 gibi falan içiyordumki sabaha etkisi kalmasın birde ağzıma bir parça ekmek alıp öyle içiyordum yoksa dayanamıyordum.bir ay içtim ama düşemdi sonra ilaca alıştım günde bir buçuk tablet içmeye başladım.birde o ay hiç stres yapmadım ve düştü ve hala düşük.sana tavsiyem stres en büyük düşman birde ilacın bir yan etkisi daha kabızlık ve ben afedersiniz ama lavma yaparak gidebiliyordum ancak tuvalate .dayan canım mecburen hayıt tohumu da işe yarıyor bence .

neşemeşe hayıt tohumunu senden duydum.bende 3 milim hipofiz bezi tümörü saptandı.prolaktin 42 çıktı.onun düşmesi gerekirmiş yoksa tümör büyürmüş.acaba hayıt tohumunun faydası olurmu diye merak ettim.bilgin varsa yanıtlarsan sevinirim.sağlıklı mutlu kal hoşçakal.

ARKDAŞLAR TÜP BEBK FıYATLARI VE YENı GENELGEYLE ıLĞıLı DESTEK HEPıMıZ BU TEDAVLıLERLE BOĞUŞUYORUZ DESTEĞıNıZı BEKLıYORUZ arkadaşlar bu yeni genelgeyele ilğili
bana mail geldi çider deneğiNDEN AYNEN KOPYALIYORUM

Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır. Bizde müracaatımızı yaptık.
bimer@basbakanlik.gov.tr
BıMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZı
fsahin@fatmasahin.net
fsahin@akparti.org.tr
Gazeteler:
turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

kibelecim,başta bende çok endişelenmiştim.gittiğim her doktor aynı şeyi söyledi.amaliyat yok,sıkıntı yok,stres yok ve ilacını düzenli kullan dediler.1 sene dostinex kullandım her şey yolunda giderken birden prolaktinim stresten yükseldi ve ilacım değişti.parlodel kullandım 1 ay ama beni mahvetti,aşırı başdönmesi ve görme bozukluğu oldu.dayanamadım.dostinexe geri döndüm.tümörde büyüme olmadı ama prolaktinim yükselirse büyürmüş,yani arkadaşım,bu hastalığı görmezlikten gelemeyiz ama çok tasa etmek hastalığı ilerletiyor,bunu anladım.ilcını düzenli kullan ve mutlu kal,dualarım seninle kib çokkk geçmiş olsun...:nazar:

Benim de prolaktinim yüksek çıktı. Doktorum parlodel yerine Agnucaston'u önerdi. Hayıt bitkisinden elde ediliyor. Tamamen doğal ama sanırım etkisi biraz daha yavaş olabilir. Hiçbir yan etkisi yok.

Benim migrenim olduğu için Parlodel bana hiç iyi gelmedi.İçtiğim zaman gözlerim kararmaya başlıyor ve migren atağım nüksediyordu.Doktorumla bunu paylaştığımda ilacı vajinadan al dedi.Dediği gibi yaptım.Şuanda hiçbir yan etkisini yaşamıyorum.Benim gibi vajinadan ilacı kullanan var mı çünkü ilk duyduğumda çok şaşırmıştım.

Benim migrenim olduğu için Parlodel bana hiç iyi gelmedi.İçtiğim zaman gözlerim kararmaya başlıyor ve migren atağım nüksediyordu.Doktorumla bunu paylaştığımda ilacı vajinadan al dedi.Dediği gibi yaptım.Şuanda hiçbir yan etkisini yaşamıyorum.Benim gibi vajinadan ilacı kullanan var mı çünkü ilk duyduğumda çok şaşırmıştım.

merhaba mutsuzelıf

ben 2 yıllık ewlıyım 4 aydır bebk dusunuyorum.orl tahlılı yaptırdım we 30.50 cıktı.doktorum cok fazla yuksek degıl dedı we parlodel verdı.gunde yarım alıyorum yatmadan once ıcıyorum.bende asırı bı etkısı olmadı.3haftadır kullanıyorum.ama son 1 haftadır aksam cok uykyum gelıyo uyukluyorum koltukta ve arabayla dısarı cıktıgımızda mıgdem bulanıyo.sanırım haptan kaynaklı etkıler bunlar..

sızde ıcmıssınız parlodel.sızde de boyle yan etkılerı olmusmuydu ? parlodel sayesınde prl dusunce bebek sahıbı oldunuz mu ? yardımcı olursanız sewınırım.

tesekkurler.

merhaba mutsuzelıf

ben 2 yıllık ewlıyım 4 aydır bebk dusunuyorum.orl tahlılı yaptırdım we 30.50 cıktı.doktorum cok fazla yuksek degıl dedı we parlodel verdı.gunde yarım alıyorum yatmadan once ıcıyorum.bende asırı bı etkısı olmadı.3haftadır kullanıyorum.ama son 1 haftadır aksam cok uykyum gelıyo uyukluyorum koltukta ve arabayla dısarı cıktıgımızda mıgdem bulanıyo.sanırım haptan kaynaklı etkıler bunlar..

sızde ıcmıssınız parlodel.sızde de boyle yan etkılerı olmusmuydu ? parlodel sayesınde prl dusunce bebek sahıbı oldunuz mu ? yardımcı olursanız sewınırım.

tesekkurler.

Canım parlodel ile prolaktinim düsüyor ilacı bırakınca tekrar cıkıyordu.test sonucunda değerim 50 çıkıyordu.her ne kadar normal yollarla hamile kalamasamda aşılama ile ilk seferde hamile kaldım ve şu anda 2 yaşında bir oğlum var.allah en kısa sürede bu mutluluğu sana da yaşatır işallah

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlaarr bendee parlodel kullanacaktım..doktorum verdi ama i tae içtim gece kalktım istifar sabah kalktım istifarr halsizlik daha içmem dedim bıraktım beni mahvettiii valla doktoruma sordum bi daha iç aynı etki olursa bırak dedii..bende bi daha içmeden bıraktım kürlere başladım..

kızlaarr bendee parlodel kullanacaktım..doktorum verdi ama i tae içtim gece kalktım istifar sabah kalktım istifarr halsizlik daha içmem dedim bıraktım beni mahvettiii valla doktoruma sordum bi daha iç aynı etki olursa bırak dedii..bende bi daha içmeden bıraktım kürlere başladım..
Merhaba. Bende bu ilacin yan etkilerini yasiyorum ilk ictigimde tansiyonum dustu sonra bu olmadi ama hafif bur mide bulantisi ve gormemde bulaniklik oluyor ve sanki gozumde çapak var gibi hissediyorum. Bir de kabizlik var ama bu parlodel den mi yoksa progestan da iciyirum ondan mi bilmiyorum sizde de bu yan etkiker oldu mu
Ve kürler işe yaradi mi?

Merhaba. Bende bu ilacin yan etkilerini yasiyorum ilk ictigimde tansiyonum dustu sonra bu olmadi ama hafif bur mide bulantisi ve gormemde bulaniklik oluyor ve sanki gozumde çapak var gibi hissediyorum. Bir de kabizlik var ama bu parlodel den mi yoksa progestan da iciyirum ondan mi bilmiyorum sizde de bu yan etkiker oldu mu
Ve kürler işe yaradi mi?
Canım prolaktin kaç senin..ben cesaret edemedim istifar mahvetti yatarken içmiş tim zaten.o yüzden başka bişeyim olmadı ama halsizlik yaptı. ..progesteron bildiğim kadarıyla uyku ve halsizlik yapıyor. .ben aslan pençesi yaptım 42 den 24 düştü sonra tekrar yükseldi 37 oldu..Dr 8 tane haplık dostineks verdi bir ay kullandım ve 1 e düşmüştü bu ay kaç olur bilmiyorum. .

Canım prolaktin kaç senin..ben cesaret edemedim istifar mahvetti yatarken içmiş tim zaten.o yüzden başka bişeyim olmadı ama halsizlik yaptı. ..progesteron bildiğim kadarıyla uyku ve halsizlik yapıyor. .ben aslan pençesi yaptım 42 den 24 düştü sonra tekrar yükseldi 37 oldu..Dr 8 tane haplık dostineks verdi bir ay kullandım ve 1 e düşmüştü bu ay kaç olur bilmiyorum. .

Prolaktin 48 cikti. Birkac aydir bebek istiyoruz olmadi. Hersey normal gorunuyor ama prolaktin boyle cikti. Dr. 5mg parlodel verdi gunde 1 tane hayatimda ilk kez bir ilacin yan etkisini yasiyorum :) hmm bir de klomen var bu ay ilk. Aslan pencesini duydum gunde 2 bardak sanurim. Saracoglu işe yarar diyor. Ben de 3 gun 1 bardak ictim ama bu hafta duzene sokmaya caliscam...

X