Polikistik Over ve kilo

G

glsh85

Ziyaretçi
ögrenmek ıstedıgım sey su :

polıkıstık over hastaları genelde kılolu olur.

normal bır dıyet ve sporla normal ınsanlar gıbı kılo verebılır mı yoksa bu hastalık engeller

mı yada yavaslatır mı ?​

kımsenın bı fıkrı yok muuuuuuu ?

nerde polıkıstık over hastalarııııı :)

Slm kızlar bende pkoluyum ve kilo sorunum var hepimiz gibi.bende çok merak ediyordum pkolu hanımların neden kilo sorunu yaşadığını ve en son geçenlerde ibrahim saraçoğlunun bir açıklamasında pkolu bayanların troid bezlerinde de sorun oluştuğunu ve bu yüzden kilo sorunu yaşadıklarından bahsetti.umarım yardımcı olur bu bilgi.hepimize Allah yardım etsin.Geçmiş olsun

Diğer sayfayada yazdım canım burayada ekledim.bir yararı olur inş.

tşkederım bnm merk ettıgım normal saglıklı bayanlar gıbı kılo verebılırmıyız

merhaba,
ben de pko'luyum.Pko hastalarının genellikle kilo sorunu olduğu doğru.Ayrıca genellikle bel bölgesinde olduğu yağlanma olduğunu okumuştum biryerde.ben bunun için yasmin kullanıyordum fakat bıraktım.& ay kulandım.Doktorum tedavi olmadan kilo veremezsin demişti.Bu hafta kontrolüm var.Umarım yok olmuştur kistler.Tiroidten ben de şüpheleniyordum.Kan tahlili yaptıracaktım.Gidemedim bir türlü.Ama Prof.A.Maranki dedi ki cevizin içindeki 20 perdeyi alın ve suda bekletin 5 6 gece dedi.Bunu için.Tiroid sorununuz kalmayacak diye.tahlillerden sonra gerek olursa ilaçtan önce bu kürü deneyeceğim.

bnde yasmın ıcıyorum halada ıcıyorum fakat subat basında yenı doktora gıdecegım

SIZE]

normal bır dıyet ve sporla normal ınsanlar gıbı kılo verebılır mı yoksa bu hastalık engeller

mı yada yavaslatır mı ?​

spor ve diyet yapsamda, maalesef normal insanlar gibi kilo veremiyorum hatta hic veremiyorum:1no2:

Bende Pko 'luyum fakaf kilolu değl aksine çok zayıfımfisfisfis

bende pkoluyum ve kilom normal.eskiden zayiftim bile. hic kilolu biri olmadim.hatta fazla fazla yiyorum. kilo vermek istedigimde de verebiliorum. anlamadim bu isten

mı yada yavaslatır mı ?​

canım maalesef bizler kolay kilo veremiyoruz bunun için insülin düzeyi kontrol altına alınmalı ve ben uzun zamandır uğraşıyorum...

ben de pko hastasıyım.gerçi boyutu küçük 17mm ama belırtılerı oluyodu yıne de tüylenme,sivilcelenme falan.ama kilo sorunum hiç olmadı hatta gecen yıla kadar kılo alamıyodum çok zayıftım...şimdi normalım ama...

Bende kist ameliyatı oldum hap kullanıyorum.Kist olduğunu öğrenmemden 1ay kadar falan önce kilo almaya başlamıştım karnım çıkıyordu.Sonra kist olduğunu öğrendim.Ameliyattan sonra zayıfladım baya.Ama düğünüme yakındı.6 aydır hap kullanıyorum yine aldım o kiloyu.Kistten korkuyorum tekrar.Ama boyuma görede ööyle kilolu olmadım hiç.

Bu arada PCO lu olupta kilo alan ve insulin direnci olan arkadaslar, kendi uyguladigim
tamamen tibbi bir perhiz uyguluyorum . Seker hastalarinin kilo vermesinde uygulanan temel ilkelerden birtanesi Glisemik Endeksi dusuk besinlerle beslenmek, bu sayede 2 ayda 15 kilo verdim karnimda gobegim kalmadi, goguslerim kuculdu, artik yorgunluk sinirlilik halim kalmadi
kek borek
patates, pirinc ve misir -haslanmis halleri bile yasak icinde cok nisasta var hic lif yok seker firliyor
bal ve recel
kizartma ve yaglilar
kuru meyveler
meyvelerden ise karpuz, kavun seftali uzum
krem peynir ve normal peynirler
beyaz undan ve sekerden yapilmis urunler yasak (taze makarna dahil, manti)
serbest olanlar ise
%50 oraninda gunluk karbonhidrat aliniyor onlarda ogleden sonra saat 4 kadar
karbonhidrat kaynaklari tam bugday ekmegi, sade musli, makarna
bulgur, bugday, nohutgillerin tamami bakla haric(mercimek corbasi, bulgur pilavi,
nohut yemekleri, humus, kisir, mercimek koftesi borulce salatasi, yarma pilavi.... yani alternatif cok)
sebzelerin tamami (ozellikle brokoli ve kabak cok iyi geliyor)
yogurt ve mumkunse yarim yagli sut
kasar peyniri (tabi abartilmamali)
verilecek 20 kilom daha var. daha onceleri anlamiyordum cok yemedigim hade kilo almaya devam ediyordum. Kilo veremiyordum. Simdi hersey duzelmeye basladi.
Sizde deneyip deneyimlerinizi aylasin lutfen bu yuzden cok umutsuz zamanlarim oldu baskalarina bir [arca faydamiz olursa ne mutlu.

mı yada yavaslatır mı ?​

evet yavaşlatıyo kilo vermeyi ama yediklerimize dikkat edersek faydası oluyo gerçekten ben birazcıkta olsun dikkat ederek faydasımnı gördüm...

X