bulaşık makinesi sorunu

Benım makinem Bosh 4 programlı,bende menun değilim,bulasıkları temizleyipte koymama ragmen ufak tefek kırleri bile kısa program açarsam çıkarmıyor,uzun programda daha iyi yıkıyor ama o da iki buçuk saat sürüyo ve tabaklar bardaklar eskidi valla..Birde tuzunu nasıl kontol ediyorsunuz arkadaşlar,ilk defa servis koymuştu yaklasık bır yıl olcak ben daha hiç tuz koymadım...

Benım makinem Bosh 4 programlı,bende menun değilim,bulasıkları temizleyipte koymama ragmen ufak tefek kırleri bile kısa program açarsam çıkarmıyor,uzun programda daha iyi yıkıyor ama o da iki buçuk saat sürüyo ve tabaklar bardaklar eskidi valla..Birde tuzunu nasıl kontol ediyorsunuz arkadaşlar,ilk defa servis koymuştu yaklasık bır yıl olcak ben daha hiç tuz koymadım...

olurmu kuzum 1,5 yıl..cok uzun bır sure..tuzu bıttıgı ıcın guzel yıkamıyordur kısa programda..sen tuzunu koy sonra temızlıge bak:lepi:

merhaba.benimde bulaşık makinem vestel.tuzunu ve parlatıcısını kouduğum halde son zamanlarda bardaklar camlar çelikler beyaz çıkıyor.sanki beyaz sürülmüş gibi.nedeni ne olabilir?yardımcı olabilirmisiniz.

Makinamıza bişey oldu on gün evvel tüm bardaklar beyaz lekeli çıktı,bir sürü şey denedim fayda etmedi.Çözümü de yok sanırım.
O bardaklarda ben bile bişey içmek istemiyorum,çay ne kadar güzel olsa da rengini bulanık gösteriyor ,yarım saat evvel hepsini topladım,akşam çöpe gidecek mecburen, kullanılır gibi değil. :KK50::KK50::KK50::KK50:

X