bulaşık makinesi sorunu

BenLiza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
88
3
merhabalar.umarım doğru yerdedir başlık:))
bulaşık makinemi 3 yıla yakın bir zamandır kullanıyorum ve cam türü mutfak gerçlerimde renklenmeler oluşuyo.tıpkı bir gökkuşağı cinsinde ne renk isterseniz var ve kalıcı oldu bu renklenmeler.2 kere tamire gitmesine rağmen tekrar renklenme başladı. her seferinde bir şeyi öne sürdüler ve bu çağırışımdada kullandığım bulaşık deterjanına(calgonit) kusur buldular.şuan deniyorum ama tekrar renklenmeler başladı.her seferinde yeni bir cam bardak alıp deniyorum.bütün cam eşyalarım gitti ilk etapda fark etmediğim için.
olur ya sizlerden birininde aynı problem başına gelmiş olabilir .yada bir öneriniz olabilir. eğer varsa böle bir sorunla karşılaşan yada fikir beyan etmek isteyen mesajlarınızı bekli yorummmmm.
teşekkürlerrr........

:uhm: böle bir sorun kimsenin başşına gelmemiş sanırım.sağlık olsun napalım.bir benmişimm:mymeka: :Roflol:

bir dönem pril deterjanla yaşadığımız bu durumu calgonit ile çözmüştük. bardaklar iyi durulanmamış gibi geliyordu o dönem bana, sanki yoğun da bir deterjan kokusu var gibi idi...önce bardakların eskimiş-gözle görünmese de pürüzsüzlüğünü kaybetmiş o yüzden deterjanın bardaklara yapışıp kalıyor olduğunu düşünmüştük, sonra yeni camlarda da aynı olduğunu gördük. deterjan değiştirdiğimizde bardaklar eski haline döndü...ama sen zaten calgonit kullanıyormuşsun, ne bileyim-parlatıcında tuzunda ya da deterjanında değişiklik öneriyorum ben...

bende de var aynı sorun makinem arçelik. ben parlatıcıyı kullanmıyorum artık ama bardaklarım çok kötü. kirli gibi. çay bardaklarının yarısı alacalı bulacalı gökkuşağı renginde ama parlatıcı kullanmadığımdn beri azaldı gibi. eski bardaklara geçmiş olsun

:1yes2: hepsini denedim deterjan değiştirdik.parlatıcıyı azalttık.tuzu azalttık.(yani gelen servis yapıyo bunları).ama hala ufak çapta renklenme var.sağolun enazından yorumlarınızı esirgemediniz bendenn:a015:

aynı sorun bendede var benımde makınam arcelık bende calgonıt kullanıyorum bulasıkları ozenle temızleyerek vede duzenlı yerlestırerek koymama ragmen bardaklar sankı bulanık ve renklı kalıo sankı kırlı gıbı tabaklarımında rengı soluk gıbı gorunuyo nedenı ne bılmıyorum ama olan bızım tabak canaga oldu

:mymeka: sorma ya kedicik.bütün cam eşyalarm gitti.sen servis çagırmadınmı peki.bu sorundan dolayı.gerçi serwiste oyalıyo ya neyseben çağırmama rağmen sonuç alamadık.ama bu sefer de ilerlerse iade isteyecem.çünkü onlarda çözüm bulamıyo:KK43::-)kızgın:

Ennur'cuğum üçü bir arada tabletlerden denesen, benim makinam Frıgıdaıre bir sorun yaşamıyorum, annemin Arçelik onun da bardakları mat mat oluyor, biraz da makinayla alakalı zannediyorum :çiçek:

Benim makinem de arçelik.Ama asla memnun değilim.Ne kadar cam eşyam varsa gitti.Hepsi bulanık çizik.Servisin dediğine göre motoru çok güçlüymüş kaçınılmazmış bu durum.Size tavsiyem camlarınızı elinizde yıkayın

canım bnim hiç başıma gelmedi öyle, süreklide bir detarjan kullanmıyorum ne bulursam onu alıyorum yani bn hiç yaşamadım..

Benim makinem de arçelik.Ama asla memnun değilim.Ne kadar cam eşyam varsa gitti.Hepsi bulanık çizik.Servisin dediğine göre motoru çok güçlüymüş kaçınılmazmış bu durum.Size tavsiyem camlarınızı elinizde yıkayın

arçelik aman aman allah sana kolaylık versin.benim çamaşır makinam arçelikti 5yıl kullana bildim sonra yemin ettim birdaha evime arçelik sokamam..bn boosch ve sımens kullanıyorum ve çok memnunum.camları elde yıkamaya gelince o zaman makimaya ne gerek var:Roflol:

Ennurcum Calgonitin makinemizi tanımamız açısından kurulmuş bir ekibi var arzu edersen onların numaralarını vereyim sana çağır gelip baksınlar hiç olmaz sa gerçekten sorunun ne olduğunu anlamış olursun...

Sevgiler

arkadaşım böyle bir olay gelmedi başıma sizi aydınlatmak isterdim ama bir fikrim yok.

Ennurcum Calgonitin makinemizi tanımamız açısından kurulmuş bir ekibi var arzu edersen onların numaralarını vereyim sana çağır gelip baksınlar hiç olmaz sa gerçekten sorunun ne olduğunu anlamış olursun...

Sevgiler

figo gerçekten iyi olur numarayı alırsam.çünkücam eşyalarım berbat durumda.makine serviside pek bir çözüm bulamadı.numarayı bana nasıl ulaştırırsın bilgi verirsen sewinirim.
teşekkürler şimdiden.......:1yes2:

Ennur'cuğum üçü bir arada tabletlerden denesen, benim makinam Frıgıdaıre bir sorun yaşamıyorum, annemin Arçelik onun da bardakları mat mat oluyor, biraz da makinayla alakalı zannediyorum :çiçek:
esyn canım gelen servis onları hiç kullanmamam gerektiğini söledi.en iyi si normal deterjanmış.yani parlatıcı ve tuz olmayan sadece deterjan olanını tavsiye ediyolar.ben hepsini denedim.ama nafile bakalım şuan takipdeyim en ufak bişi göreyim değiştirme isteyecem.çünkü bu 3 arıza oldu.ilgin içinde teşekkür canım:1yes2:

arçelik aman aman allah sana kolaylık versin.benim çamaşır makinam arçelikti 5yıl kullana bildim sonra yemin ettim birdaha evime arçelik sokamam..bn boosch ve sımens kullanıyorum ve çok memnunum.camları elde yıkamaya gelince o zaman makimaya ne gerek var:Roflol:
canım ya makineler biraz şans işi sanırım benim makinem boch hatta bütün beyaz eşyalarımbosc ve ben hiç memnun değilim.ne bileyim biraz şanssızım sanırım.bende birdaha bosh almamaya yemin ettim:1closedeyes: .

benimkinin hepsi bosh.6 yıldır hiç servis çağırmadım.Ama buzdolabım çabuk bozuyor bulaşık makinemde ise Ennur cum aynı sorunu ben de yaşıyorum.inan ev halkı dışında kimseye gösteremiom o bardakları.Arkadaşım jel deterjan önerdi.elimdeki toz bitene dek camları elde yıkayıp sonra jele geçecem bakalım.o kadar mat ve çizik var ki bulaşıklı gibi görünüyorlar.

ennur cugum bende senın buyazını gordukten sonra servıs cagırmayı dusunuyorum benımkıde cok berbat durumda cunku ama dedıgın gıbı servıste cok oyalıyo alanakadar bın dıl dokuyolar sonra donup bakan yok yada şikayetim var .com a şikayet yazacagım belkı işe yarar tabı servıs gelmezse neyse umarım cozum buluruz sevgıler

kızlar ne yaparsanız yapın hangi marka kullanırsanız kulanın camlar ciziliyor ve matlasıyor kirli bir görünüm alıyor yıllardır bir cözüm bulamadımsade bardaklar degil kasıklar catallar ciziliyor bende kıymetli cizilmesini istemedigim hic bir seyi makinaya atmıyorum

X