Bacaklardaki kıl dönmesi izleri geçer mi?

kelebecik

HERŞEY GÜZEL OLACAK...
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
911
3
Arkadaşlar ben bir ağda bir epilasyon makinesi kullanmamdan dolayı sanırım bacaklarımda kıl dönmeleri oluyor. fisfisfis Bunları her seferinde cımbızla çektiğim için çoğu yerde iz bıraktı.:kızgın: Bu gibi problemi olupda sonradan bi çare bulan varsa paylaşırsanız sevinirim. kaydirigubbakcemile5

kese çok işe yarıyo canım..benimkilerin rengi acayip açıldı...şiddetle tavsiye ederim sanada..

evet ebrulim arkadaşımıza bende katılıyorum benim için çok üyük sorundu etek giyemiyordum inşallah bu yaz giyeceğim çünkü ciddi derecede azaldı sürekli kese yap topuk taşı ile yapıyorum ben birde cildin kuru ise banyodan sonra nemlendir inan değişimi göreceksin benimkiler tamamen bitmedi henüz ama çok ama çok azaldı

evet ebrulim arkadaşımıza bende katılıyorum benim için çok üyük sorundu etek giyemiyordum inşallah bu yaz giyeceğim çünkü ciddi derecede azaldı sürekli kese yap topuk taşı ile yapıyorum ben birde cildin kuru ise banyodan sonra nemlendir inan değişimi göreceksin benimkiler tamamen bitmedi henüz ama çok ama çok azaldı

Canımcım ya, topuk taşını bacaklarınamı sürüyosun anlamadım, hani o çok sert taş yani onumu :uhm: Yıpratmazmı sürtüyomusun tüm bacaklarına

evet canım ama ilk başta çok bastırma istersen ben sürtüyorum tüm bacağıma sonrada nemlendriğci sürüyorum

bende epilsyon mak. ve cımbız kullanmıştım salak gibi cillop gibi bacaklarım izlerle dolu

doktora sordm kılların kökünden kopmuo senin dedi bana ve sir ağda yaptırıorm normalde kılların kökünden alınması lazım

o nednle bana lazer epilasyon önerdi ama sende de aynı durum varmı bilemicem

laser epilasyon kılların çıkmaması için yapılan bir tedavi diyebilirim. ama kıl dönmesi çok farklı bir şey laser kılları yok eder ama kıl dönmesi yol olmaz bence önce kıl dönmesi sorununu hallet sonra epilayon yaptır derim ben hatta ben sir ağda yaptırıyorum azaldılar

laser epilasyon kılların çıkmaması için yapılan bir tedavi diyebilirim. ama kıl dönmesi çok farklı bir şey laser kılları yok eder ama kıl dönmesi yol olmaz bence önce kıl dönmesi sorununu hallet sonra epilayon yaptır derim ben hatta ben sir ağda yaptırıyorum azaldılar

Kıl dönmesi derken hani o iltihaplı sivilce gibi bişey değil benimki :bbo:
Evde kendim ağda yaptığımda ters yöne çekmekden, sonrada bir makine bir ağda yapmakdan kıl kökleri haliyle yönünü şaşırıyor ve bu yüzden deriden yukarı çıkamayıp ince deri altında kalıyorlar. Sonra ben bunları elime cımbızı alıp deri altından kurtarıym derken kurcaladığım için iz kalan çok yer oldu.
Şu lazarden kesin sonuç alan varmı CADIARZU
Ben koltuk altlarıma denedim ama 5-6 seans sonunda çok çok azalmasına rağmen tamamen bitmedi, Tüylerde çok inceldiğinden dolayı artık işe yaramazmış bana uzman öyle dedi.:sm_confused: Tamamen bitti kalmadı diyen varmı aranızda acaba :kahve:

tamamen diye bişey bende duymadım yaptıran arkadaşlarımda da aynı senin dediğin gibi zayıf tüycükler kalmış artık onlarıda sen halledeceksin sanırım. ben lasera karşıyım. vücut kıllar ve tırnaklar yardımı ile vücuttaki toksinlerden kurtuluyor ve kılların çıkmasını engellersek toksinlerimizden kurtulamayız. ama sen bilirsin yinede. ayrıca senin dediğin gibiside vardı benim bacaklarımda ama kese çok iyi çözüm kılların rahatça çıkmasına yardım ediyo ve deri altında falan kıl kalmıyo. inan benimde öyleleri vardı ama şimdilerde yok

topuk taşını bnde önermiyorum canım..bi ara kullandım ama ii gelmedi bana yine en güzeli renk açma açısından kese diyebilirim:))

ya bende de var aynı sorun yaa kese de denedim bi şey olmadı tabi bi kere iki kere yaptım hemen sonuça alamayınca bıraktım tekrar başliim bakiim ben ona bi de bacaklara kese yapmak selülite de çok iyi geliyormuş

bi kere iki kere ile olmaz ben 6-7 aydır yapıyorum ve çok ciddi fark söz konusu mesela bu yaz etek giyömeyi düşünüyorum (hiç giymemiştim bu zamana kadar bu sorundan dolayı). ısrarla devam edin ve üstüne nemlendirici tabi cildiniz kuru ise. çünki kuru ciltten dışarı kıllar çıkamıyormuş nemlenince cilt yumuşuyormuş ve kıllar rahat çıkıyormuş

Keseyi deniyorum iyi geliyor gibi ama her banyoda üşeniyorum sürekli yapmak lazım demekki. Bide peeling iyi geliyomuş diye duydum diğer konular arasında. Vücut için peeling önereniniz varmı acaba kafamçokkarıştı

mrb arkadaslar ayni sorun bendede var makina yuzunden cok cektim halende cekiyorum malesef. Artik agda yapiyorum ve evde hazirlanabilen bi karisim yapip bacaklarima suruyorum cok faydasini gordum lekelerin renginde baya bi acilma oldu. Insallah bu yaz bende etek giyebilecem. bu karisimi sizede tavsiye etmek istiyorum cunku ne buyuk bi derttir bende biliyorum. Tuz, limon, karbonat, yogurt, susam yagi, elma sirkesi ve bir soganin suyu hepsini karistirip bacaklariniza surun kurumasini bekleyin ardindan guzel bi dus alin ve bi guzel kese yapin. Hic usenmeyip bir kac aydir her gun yapiyorum ve pes etmedigim icinde faydasini gordumsositososito

doktora falan gideyim diyorum ama ne bilim kese her zaman yapıyorum ama gelişme varmı bilemedim yani krem mrem verirmi acaba doktor??

kil donmesinden kaynakli olusmus koyu lekeler icin kese cidden cok ise yariyor.ama durum cok ciddi boyutta ise tca oneririm.yuzum icin almistim,bir kez yuzume kullandim,cok ta ciddi fark gormedim.ama ben tca yi yuzde yuz saf olarak aldim ve yuzde on konstantrasyona kadar incelttim,o yuzden yuzumde ne kahverengi kabuk olustu ne renk degisimi oldu.sadece birkac gun sonra cok ince bir deri attim,o da bariz bir cilt rengi acilmasi saglamadi tabii.bacaklarim butun yaz yuzme okullari yuzunden feci bronzdu,ustunden zaman gectikce cok ta kese kullandigim icin ayrica,kimi yerlerde acilmalar oldu ama bronz deri ile normal ten rengi karisimindan kaplumbaga gorunumlu bir ten olustu.tca yi yuzde 40 a ayarladim kullandim.feci yakti,yanik gibi kabuk olustu ve iki haftaya kalmadan kil donmesi lekelerim dahil tum cilt atti.her gun dus alirken kese kullandim,fazla bastirmadan,ama deriyi de uzaklastiracak sekilde,gunese asla cikmadim ve bir de bol bol bepanthene asurdum.ne leke kaldi ne bronzluk kalintilari.ulasma sansiniz olursa tca deneyin derim,bebek gibi yeni bir cilt sahibi olmak icin birebir.

kil donmesinden kaynakli olusmus koyu lekeler icin kese cidden cok ise yariyor.ama durum cok ciddi boyutta ise tca oneririm.yuzum icin almistim,bir kez yuzume kullandim,cok ta ciddi fark gormedim.ama ben tca yi yuzde yuz saf olarak aldim ve yuzde on konstantrasyona kadar incelttim,o yuzden yuzumde ne kahverengi kabuk olustu ne renk degisimi oldu.sadece birkac gun sonra cok ince bir deri attim,o da bariz bir cilt rengi acilmasi saglamadi tabii.bacaklarim butun yaz yuzme okullari yuzunden feci bronzdu,ustunden zaman gectikce cok ta kese kullandigim icin ayrica,kimi yerlerde acilmalar oldu ama bronz deri ile normal ten rengi karisimindan kaplumbaga gorunumlu bir ten olustu.tca yi yuzde 40 a ayarladim kullandim.feci yakti,yanik gibi kabuk olustu ve iki haftaya kalmadan kil donmesi lekelerim dahil tum cilt atti.her gun dus alirken kese kullandim,fazla bastirmadan,ama deriyi de uzaklastiracak sekilde,gunese asla cikmadim ve bir de bol bol bepanthene asurdum.ne leke kaldi ne bronzluk kalintilari.ulasma sansiniz olursa tca deneyin derim,bebek gibi yeni bir cilt sahibi olmak icin birebir.

Canım tca dediğin şey nedir ben anlayamadım :uhm: Sanırım faydasını görmüşsün ama ne olduğunu tam açıklarmısın. Bir krem filanmı ve fiyatı nedir ayrıca CADIARZU

ben de epilasyon aleti kullanıyorum ve malesef aynı dertten muzdaribim
her banyoda mutlaka kese kullanıyorum artı haftada bir nivea duş peelingi uyguluyorum. biraz da olsa farketmeye başladı gibi sankisositososito

X