Ortopedi Diz ve Kalça Protezi

royall

yaşamak herşeye rağmen
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.209
18
kızlar aranızda kalça yada diz protezi ameliyatı olan var mı?varsa ameliyatın nasıl olduğunu şu andaki durumunun nasıl olduğunu(şikayet vs...) yazabilirmi??

Annem yaklaşık 1,5 ay önce kalça ameliyatı oldu kalçaya platin takıldı şuanda walker ile yürüyor yaklaşık 1,5 ay daha walker ile yürümesi gerektiğini söyledi doktorumuz. Normalde çimentolu ameliyat yapılıyormuş yaşı büyük olanlara yani (65 yaş üstüne falan) yaşı daha genç olduğu için ilerde ameliyatının tekrarlaması ihtimaline karşı çimentosuz yapılmış o yüzden de iyileşme süreci biraz daha uzun olacakmış. Açıkça söylemek gerekirse pek kolay bir ameliyat değil, iyileşme sürecide uzun ama en azından ameliyat öncesindeki o dayanılmaz ağrılarından kurtuldu temennimiz bu sürecin sonunda destek almadan yürüyebilmesi....Geçmiş olsun

Annenize çok geçmiş olsun ALLAH şifa versin dediğiniz ğibi ağrı çekmektense platin ve ya protez ameliyatları daha ii

Teşekkür ederim, yakınlarında bu tarzda ameliyat olan varsa bilgileri paylaşırlarsa çok memnun en azından biraz daha bilgi sahibi olabiliriz

Benim annem de ameliyat oldu. Fakat annemin ayaklarının bir süreliğine ağrısı kesilmişti,şimdi ilaç da kullanamıyor. Ağrıları tekrar başladı.Yaklaşık 5 yıl falan oldu. Platinler eskidikçe demekki ağrılar tekrar başlıyor...

Sizin anneniz sanırım diz ameliyatı oldu, aslında ağrımaması lazım...çünkü normalde takılan pilatinlerin ömrü bildiğim kadarıyla 10 yıl idare ediyormuş ama tabii çok zorlamamak gerkiyor.Doktora gittinizmi?

off kızlar benim annemede her iki dizinden ameliyat olacaksın demiş doktor ben uzaktayım çok üzülüyorum doktor hemen yürüyeceksin falan demiş ama insanın inanası gelmiyor Allah hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba konu eski ama tekrar başlık açmadan bu konudan devam edeyim dedim. şu an anneme iki dizi için protez ameliyatı gerekiyor. Ameliyat olan var mı? İstanbul veya İzmirde Hangi doktoralar bu konuda iyi? En güvenilir en iyi hastane neresidir, Ameliyattan ne kadar süre sonra tek başına rahatça hareket edebilir? Ücretler nedir? Ameliyat ile ilgili neler bilmeniz gerekiyor tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Ben yurtdışında yaşadığım için ameliyatta gideceğim 1 ay kadar kalacağım ama sonrasında tel başına idare edebilir mi aprısı olur mu bilemedim 😢🥺

Merhaba umarım gorursunuz anneniz kalca protez ameliyati olmus nasil anneniz yuruyoMu iylestimi benim annemde kalca protez ameliyati olduda

Merhaba umarım gorursunuz anneniz kalca protez ameliyati olmus nasil anneniz yuruyoMu iylestimi benim annemde kalca protez ameliyati olduda
Merhaba benim annemde olcak ama bacak kisaligi da mevcut sjzde oyle bi durum var miydi simdi nasil anneniz kac ayda toparladi acaba

Merhaba benim annemde olcak ama bacak kisaligi da mevcut sjzde oyle bi durum var miydi simdi nasil anneniz kac ayda toparladi acaba
Merhaba annemde bacak kısalığı yoktu düsmeden kaynakli kalcada kirik oldu platin takildi bizim 2 ayi gecti ameliyat olali ameliyat sonrasi surec biraz zor geciyo dikkat etmek gerekiyo fizik tedavi aliyo fizik tedaviden once bacagini kendi hareket ettiremiyodu guc kaybi vardi uzun surede yatmanin etkisiyle yurutecle yurutuyoruz bu ameliyat sabir gerektiren bi ameliyatmis doktor 3 ayda daha toparlanicak demisti sizinde öyle olucaktir mutlaka doktorunuza herseyi sorun ameliyat olduktan sonra dikkat ettiginiz surece bisey olmaz Allahin izniyle

Merhaba annemde bacak kısalığı yoktu düsmeden kaynakli kalcada kirik oldu platin takildi bizim 2 ayi gecti ameliyat olali ameliyat sonrasi surec biraz zor geciyo dikkat etmek gerekiyo fizik tedavi aliyo fizik tedaviden once bacagini kendi hareket ettiremiyodu guc kaybi vardi uzun surede yatmanin etkisiyle yurutecle yurutuyoruz bu ameliyat sabir gerektiren bi ameliyatmis doktor 3 ayda daha toparlanicak demisti sizinde öyle olucaktir mutlaka doktorunuza herseyi sorun ameliyat olduktan sonra dikkat ettiginiz surece bisey olmaz Allahin izniyle
Anladim anneme iki ameliyat yapariz demis dr ilkinde acar bakariz ikincisinde platin koyariz yada hicte koymayabiliriz demis hastane enfeksiyonundan dolayi kalcasinda kirik olustu ve curuttu kalcayi nerdeyse komple insallah Rabbim sifa versin hepsine tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin

Merhaba bende genç yaşta kalça protezi olan bir hastayım. Hekim bu konuda en önemli detay bence. 1 yıl oldu protez takılalı ve hayata yeniden döndüm diyebilirim öncesinde ayakta kalamıyor ve yürüyemiyordum. Dikkat edilmesi gerekenler var elbette bunları göz ardı etmez iseniz daha kısa sürede toparlanırsınız. Tüm hasta ve yakınlarına gecmiş olsun
Rabbim şifa versin

Merhaba öncelikle çok gecmiş olsun bende kısalık vardı 2 cm kadar
Ancak şuan bir problemim yok çok şükür
1 yıl oldu ameliyat olalı
İyileştim diyebilirim
Kısalıktan ziyade ağrısız günlük hayatıma devam etmeyi özlemiştim
Tekrar çok gecmiş olsun

Merhaba bende genç yaşta kalça protezi olan bir hastayım. Hekim bu konuda en önemli detay bence. 1 yıl oldu protez takılalı ve hayata yeniden döndüm diyebilirim öncesinde ayakta kalamıyor ve yürüyemiyordum. Dikkat edilmesi gerekenler var elbette bunları göz ardı etmez iseniz daha kısa sürede toparlanırsınız. Tüm hasta ve yakınlarına gecmiş olsun
Rabbim şifa versin
Royal merhaba hangi sehirde ameliyatı nereye oldun acaba benim de annemin iki kalçasına protez dediler ama fiyatlar çok yüksek geldi

Rabbim şifa versin
Emel hanım, nerde ameliyat oldunuz. Ben de olucam yakın zamanda.dr tavsiyesine ihtiyacım var.

Rabbim şifa versin
Merhabalar. Protez sonrası şu an nasılsınız ? Kaç yaşında ameliyat oldunuz süreç hakkında bilgi verir misiniz ? Benim de doğuştan kalça çıkığı nedeniyle kireçlenme oluşmuş şu anda hareketlerim çok kısıtlandı endişeliyim

Merhabalar. Protez sonrası şu an nasılsınız ? Kaç yaşında ameliyat oldunuz süreç hakkında bilgi verir misiniz ? Benim de doğuştan kalça çıkığı nedeniyle kireçlenme oluşmuş şu anda hareketlerim çok kısıtlandı endişeliyim
Şu an daha iyiyim
30 lu yaşlarda ameliyat oldum
Çok geçmiş olsun

X