Makyaj malzemesinin tutumlu kullanılması...

green olive

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
891
7
39
Güzel ve bakımlı olmak makyaj ve bakım malzemelerinin fiyatlarından dolayı bazen kadınlar için sıkıntı olur. Fakat bu konuda da tutumlu bir kaç yöntem mevcut tabii. İşte bunlardan bir kaçı…

Rujunuzu ömrünü artırın. Bunun için çok kısalan veya dipte kalan ruju dudak fırçasıyla çıkararak kullanabilirsiniz. Br başka seçenek de kısa kalan rujları eritip tekrar kalıplayarak dondurmak.

Parçalanan pudrayı tek parça yapın. Bazen pudralar parçalanır ve kullanırken ziyan olabilir. Pudrayı tekrar tek parça kaline getirmek için parçaları alkolle karıştırın ve hamurumsu olarak iyice sıkıştırın.Alkol buharlaşınca tekrar tek parça pudranız olacaktır.

Ev yapımı makyaj temizleme kremi tarifleri:Tarif 1

1 ölçek su
1,5 ölçek bebek şampuanı
1/8 ölçek bebek yağı
Tarif 2

1 öçek zeytin yağı
1 ölçek hintyağı
2 ölçek kolza yağı
Malzemeleri bir şişede karıştırıp çalkalayın.

Sevgilerimlea.s.

ev yapımı makyaj temizleme kremi tarifleri vermişsiniz ama, ikinci tarifte hint yağı ve zeytin yağı var.. bunlar yüzde tüylenme yapmaz mı?

ben yıllardır makyajımı sadece bebek şampuanıyla yıkıyorum.ne temizleme sütü ne tonik vs hiç bişey sadece bebe şampuanı.ve çokta güzel oluyor.tüylenme fılanda yapmadı.

ben yıllardır makyajımı sadece bebek şampuanıyla yıkıyorum.ne temizleme sütü ne tonik vs hiç bişey sadece bebe şampuanı.ve çokta güzel oluyor.tüylenme fılanda yapmadı.

sağol canım... ben pek makyaj yapmam ama yaptığım zaman da çok uğraşırım çıkarmak için...acemilik işte...
bundan sonra bebek şampuanı kullanacağım ben de.. .dalin olur sanırım...oğlumun bebek yağına ortaktım şimdi de şampuanına ortak olayım... kaydirigubbakcemile3

X