Göbekte kahverengi çizgi

nmb2358

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
158
1
41
EN ACİLİNDEN................kızlar lütFen acilen cvp yazın az önce duş aldım üzerimi giyinirken aynadan göbeğimin altından aşağıya kadar olan bölümde belirgin kahverengi çizgi var ya ne olduğunu biliyorum yani yengem yiğenime hamileyken çıkmıştı ama benim adetime 5 gün var olabilirmi lütfen çok çok heycanlandım olabilirmi sizce cvp yazarsanıoz sevinirim

bu çizgiye linea nigra denir,

hamilelikte ortaya çıkar ,ancak bu çizgi hamileleiğin 3.ayında ortaya çıkar ve hamilelik ilerledikce koyulaşır .
hamilelikten sonrada kaybolur

bu çizginin çıkması için çok erken. Benim 6. aydan sonra çıktı, doğum yapalı 7 hafya oldu hala duruyor ama genelde 3. aydan sonra çıkar. istisnai durumlar var mıdır bilemem tabi.

Benim bildiğime görede geç çıkıyor... Bir hamilelik belirtisi olduğunu sanmıyorum. Doğumdan sonrada yavaş yavaş kayboluyor....

bencede arkadaşım azcık diil çook erken bu çizgi için 20 haftalık oldum hala çizgi yok bende sabırsızlıkla bekliyorum bakalım ne ara çıkıcakk.... dr.larda 6.aydan itibaren belirmeye başladığını söylüyorlarr

arkadaşlar ben 3 aylık oldumçizgi felan yok ya neden ki

ben de 24 haftalik hamileyim bende de yok cizgi. bi de anlamadim nerde bu cizgi tam olarak?

ilk olarak göbek deliğinin altından aşağıya doğru uzunca ve kahverengi renginde bir çizgi... Gebeliğin sonlarına doğru koyulaşıyor. Telaş etmeyin arkadaşlar bazılarında geç belirginleşiyor.... Benimkide 7. aya yakın belirmişti... Şimdi baya koyu ve hatta göbeğimin üstünde yukarı doğruda oluştu....

Duyduğuma göre önceden ebeler bu çizginin koyuluğuna göre doğumun yaklaşıp yaklaşmadığını anlarlarmış.... Tabi nekadar doğru bilemem...

merhaba arkadaşlar
bende 39 haftalık hamileyim ve bende de var bu çizgi ve bildiğim yani büyüklerden duyduğum kadarıyla bu çizgi çıkarsa bebek erkek olurmuş ablamında son hamileliğinde olmuş ve oğlu oldu ama dr um benim bebeğime kız diyor karnım sipsivri herkes erkek mi diye soruyor bakalım en geç on gün sonra kendisiyle tanışıcaz Allah ın izniyle.
tüm hamilelere sorunsuz hamilelik diliyorum..

benim gobegimde 1 1,5 aylik hamileyken cikmisti bence oyle cizgi ciktiysa mutlaka hamilesindir cunku sadece hamilelikte cikiyor.ama tabi cikmayan arkadaslarda varmis kisiden kisiye degisir mutlaka

canim benim hamile olmadan once de vardi. hafifti. hamileyim simdi yok:)
yani o cizgi belirti falan degil. uzgunum. tek belirti cift cikan cizgidir.

herkeste olmaz ama coğu gebede görülür..
benim de 4. ayda cıkmaya başlamıştı.
doğum yapalı 2 ay geçti,hala duruyor.

ya kızlar benim bildiğim kadarıyla o çizgi hamilelikle alakalı deil doğuştan herkeste oluyo........

canim benim hamile olmadan once de vardi. hafifti. hamileyim simdi yok:)
yani o cizgi belirti falan degil. uzgunum. tek belirti cift cikan cizgidir.

Bencede oyle, o cizgi zaten hamile olmadan oncede bende vardi ama daha silikti simdi birkac haftadir koyulasti benimki hatta esim ilk defa fark edip sordu bu ne diye. Bende hamilelikte cikiyor dedim. Ama tabiki taaa en basinda bu kadar koyulasmiyor. Ilerleyen haftalarda koyulasiyor ki nitekim benim oyle oldu. Ama zaten dedigim gibi o cizgi ben hamile degilkende vardi, bence kesinlikle hamilelik belirtisi degil.

Bakin asagidaki bilgiyi internetten buldum.

Göbeğin üstündeki garip çizgi...

Hamileliğin son günlerinde genelde koyu renk saçlı kadınlar göbek deliğinden aşağı doğru uzanan bir çizgiye rastlıyorlar. Açık tenli, sarışın kadınlarda bu çizgi daha az belirgin oluyor. Peki bu çizgi neden ortaya çıkıyor? Yanıtı çok basit: Hamilelik sırasında farklı doku tabakaları arasına, dışardan görünmeyecek şekilde pigmentler yerleşiyor. Bunun sebebiyse tam olarak bilinmiyor. Tek bilinen; bu çizginin doğumdan sonra kaybolduğu.

Hakikatende ben esmerim ve bende bu cizgi hamile kalmadan oncede vardi ama cok silikti, simdi koyulasti.

X