İlköğretim Yorum ve Soruları Öğretmen ve yardım edebilicek arkadaşlar acil yardım

zerrinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2007
773
4
merhabalar bayanlar 15 ğündür kızımın dershane öğretmeninin yüzünden moralim bozuk geçen ğün derhane müdürünü aradım o ğün öğretmenimiz rahatsız dı ğelemiycekti bende müdür beye bu ğün ne ders işliyicez hanği kitapları ğetirsin kızım die arayıp sordum sormaz olaydım o ğünden beri kızıma dershanede sana çok kızdım falan die takılıyormuş baska kişilere de tanıştırken annesi arayıp şikayet eden kızımız diyormus kızım cok üzülüyor sürekli aynı sey dalğa ğeçiyor die dershaneye gitmek istemiyor bende aradım konusalım dedim beni oğle bir azarladı ki yine mi sikayet etti die yarın gelin konusalım telefonda olmaz halledelim bu meseleyi dio tabi bende yarın gidicem bakalım ne diyicek işte canımı sıkan bu eşim de bosver takma kafana diyor ama ben baya takmış durumdayım işte size anlatayım dedim siz olsanız ne yapardınız

nasıl bir müdür bu anlamadım.. bir veliden öğrenciyi yada öğrenciden bir veliyi nasıl sorumlu tutar.. nasıl bir terbiyesizliktir bu yapılan ki dershaneler özel ve paralıdır.. daha çok ilgilenip çözüm bulacağına ne demek öğenciye öyle davranmak.. sizde çıkışın yarın baktınız işin boyutu iyice kötüleşirse yerel basınla korkutun gözünü ne demek para ödediğiniz yerin 15 gün ders arası vermesi... çocuğu soğutmaya ne hakkı var hem? bana kalırsa sözleşmeni boz ve yeni dershane bul çocuğuna tabi bu sizler için sorun çıkartmayacaksa.. sen kasma çünkü sen haklısın bırak müdür kasılsın...

valla tatlım ben de takardım. ben de bir öğretmenim. yeri geliyor bizler de takılıyoruz öğrencilerimize. bunu uzatıp, başkalarının yanında çocuğu zor durumda bırakmanın ve konunun kokusunu çıkartmanın bir alemi yok. bence git görüş. ama sükuneti elden bırakma ancak alttan da alma.
sevgiler. gelişmeleri bildir. a.s.

ben de bir dersanede ingilizce ogretmenligi yapiorum. deil cocukla dalga gecmek sesimin tonuna bile dikkat ediorum. cocuklar boyle seyleri cok dert eder, bu normal. sorun dersanede.. bence hic yormayin kendinizi kiziniza danisin isterse baska bir dersaneye verin. herkes ogrenci pesindeyken gayet iyi bir baska dersane bulursunuz. cocugun motivasyonu dustuyse zaten performansinda da dusme yasanabilir.
kolay gelsin...

teşekkür ederim buğün ğidip konusucam ve sizleri bilğilendiricem biraz olsun içimi rahatlattınız

evet arkadaşlar ğidip dershane öğretmeniyle ğörüştüm sanki telefonda sinirlenip bağıran kşi o değil bir anlayışlı bir sakin şok oldum anlattım derdimizi izah ettim siz benim kızımı kaldırıp dalğa ğeçme hakkına sahip değilsiniz dedim bana yanıtı su oldu eğer bundan rahatsız oluyorsa benle konusması ğekrekli yapmamamı söğlemesi ğerekli ğibi sözler söyledi ğöya özgüvenlerinin gelişimi için yapıyormuş sınıf degiğtirelim dedi bende malesef sınıf değisemez çünkü vip sınıfta olduğunu söğledim sanırım dershane sahibi o öğretmeni alıp baska bir öğretmen vericek cevaplarınız ve ilğiniz için teşekkür ederim

evet arkadaşlar ğidip dershane öğretmeniyle ğörüştüm sanki telefonda sinirlenip bağıran kşi o değil bir anlayışlı bir sakin şok oldum anlattım derdimizi izah ettim siz benim kızımı kaldırıp dalğa ğeçme hakkına sahip değilsiniz dedim bana yanıtı su oldu eğer bundan rahatsız oluyorsa benle konusması ğekrekli yapmamamı söğlemesi ğerekli ğibi sözler söyledi ğöya özgüvenlerinin gelişimi için yapıyormuş sınıf degiğtirelim dedi bende malesef sınıf değisemez çünkü vip sınıfta olduğunu söğledim sanırım dershane sahibi o öğretmeni alıp baska bir öğretmen vericek cevaplarınız ve ilğiniz için teşekkür ederim
tatlım hallolduğuna sevindim. demek böyle özgüven gelişiyormuş. pöhh pöhhh.

eeee o eğitmenmiş ya kaç yıldır bu sekilde demek özğüven aşılanıyormuş

ne yaptınız gittiniz mi dershaneye.merak ettim.ben bu konulara cok dikkat ederim çünkü okulda.hiç hoş bişe yapmamış müdür....

X