Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi göz muayenesi

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

elma xsxekeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
563
4
43
slm kızlar minikleriniz iidir inşallah....... sadece sizinle paylaşmak için yazmak istedim cuma günü bebeğimi göz muayenesine götürdüm aslında doğum yaptığım hastane özeldi ve doğduğunda her muayenesi yapıldı gözde dahil ama şu tv çıkan haberi görünce tedirgin oldum bebeği kör olan anne varya onu taktım kafaya çok üzüldüm ve keşke dememek için hemen randevu aldım.. doktorumuz aslında göz muayenesinin ne kadar önemli olduğunun farkına varmamı sağladı ama bebek olunca ööle damla damlatıp 20 dk sonra muayene edip göndermiyo 4 aşamalı bir muayene ilk 3 aşamada sorun yok ama 4. aşama için yani ölçüm yapılacakmış 3 gündür damla damlatıyoruz korkmadım desem yalan olur valla damla bişi yapacak diye ama neyse bitti bu akşam bakalım yarın gidiyoruz gerçi nasıl gidicez bilmiyorumburda heryer kar ama gidicez sadece sizlere bilgi vermek için yazdım göz muayenesini atlamayın kızlar 1yaşında 3buçuk yaşında ve 6 yaşında götürmemiz gerekiyomuş:nazar:

canım inşallah iyi çıkar saolasın bu arada, yalnız ben 6. aydan sonra gitmeli diye biliyorum bebeğim 6 aylık olmak üzere ne zaman götürmeliyim canım

valla tatlım bizimdoktor 1 yaşında 3buçuk yaşında ve 6 yaşında çocukların göz muayenesi olması gerektiğini söylüyo biz henüz 9 aylığız ama bu muayeneyi doktorumuz 1 yaş muayenesi olarak kayıtlarına geçti sanırım 1 yaşında götürmen uygundur gibi

Ben oğlumu 7 aylıkken göz muayenesine götürdüm. Göz doktorumuz neden bu kadar erken getirdiniz dedi. Ben çok evhamlı olduğumu, babasında bebekken göz tembelliği olduğunu ve Çınar'ın prematüre olduğunu söyledim. Muayenemiz çok iyiydi. Bizimki de 4 aşamalıydı. Damlada açıkçası bende çok korktum. İlk damlada göz bebekleri yeterince büyümedi ve tekrarlandı damla. Bir sorun çıkmadı. 3 yaşına kadar beni unutun , bebeğinizi güle güle büyütün diyerek bizi gönderdi hoca.

Ben oğlumu 7 aylıkken göz muayenesine götürdüm. Göz doktorumuz neden bu kadar erken getirdiniz dedi. Ben çok evhamlı olduğumu, babasında bebekken göz tembelliği olduğunu ve Çınar'ın prematüre olduğunu söyledim. Muayenemiz çok iyiydi. Bizimki de 4 aşamalıydı. Damlada açıkçası bende çok korktum. İlk damlada göz bebekleri yeterince büyümedi ve tekrarlandı damla. Bir sorun çıkmadı. 3 yaşına kadar beni unutun , bebeğinizi güle güle büyütün diyerek bizi gönderdi hoca.

ooooohh sana geçmiş olsun umarım aynı sözleri duyarım yarın tatlım güle güle büyüt bebişini şimdi huzurla

Enes in gözü oyuncağını soktuğu için kanlanmıştı o yüzden dr götrmüştük bize 1.5 yaşında gelin demişti

elma şekeri umarım bebeğinin gözleri çok iyidir. ben 2,5 aylıkken götürdüm ilk olarak. ışıkla baktı sadece. iyi dedi. bi de kaymadan şüphelendiğimden 5. ayda tekrar götürdüm. onda da ışıkla ve bilgisayarda baktı. sorun yok dedi. bence ilk kontrolunu 6.aydan olmalı idi. rahatladık. aklında soru işareti olan doktora götürüp içini rahatlatsın bence. belli bi ayın geçmesini, yaşına girmesini beklemeyin. sorunsuz ve sağlıklı günler .. :)

elma şekeri umarım bebeğinin gözleri çok iyidir. ben 2,5 aylıkken götürdüm ilk olarak. ışıkla baktı sadece. iyi dedi. bi de kaymadan şüphelendiğimden 5. ayda tekrar götürdüm. onda da ışıkla ve bilgisayarda baktı. sorun yok dedi. bence ilk kontrolunu 6.aydan olmalı idi. rahatladık. aklında soru işareti olan doktora götürüp içini rahatlatsın bence. belli bi ayın geçmesini, yaşına girmesini beklemeyin. sorunsuz ve sağlıklı günler .. :)

teşekkür ettimtatlım çok şükür yokmuş bi sorunumuz biz bi daha 3 yaşında gidicekmişiz doktor ööle dedi sanada çok geçmiş olsun oyuncaklar nekadar sevimlide olsa zarar verebiliyo ama böyle büyüycekler işte herşeyden sakınamıyosun 24 saat yanında olsan bile

X